Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

    Добро утро на всички.
    Вчера установих нещо, което ме безпокои. Когато джипа е в положение на покой, на равно, при превключване на скоростния лост от позиция "P" на позиция "D" се чува изскърцване. Знаете, че не е възможно да се превключва между предавките, ако не е натиснат педала на спирачката. Определено не мисля, че е от АСК. Карам и Нисан "Алмера", при който, когато съм на наклон и е дръпна ръчната спирачка, се чева едно скърцане, което е породено от жилото на ръчната спирачка. При Черо-то знам, че, когато скоростния лост е на положение "паркинг", се активира ръчната спирачка.
    Моля за съвети.
    Поздрави.
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
    Nissan Almera N16 2.2 DI
    LZ1MAS

  • #2
    От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

    Здравей modro. Само от P на D ли скърца? Да не е шарнира на стабилизиращата щанга над задния диф (лястовицата) както е показано на снимката. При мен това се оказа, но още не съм го сменявал. И сигурен ли си, че ръчната се активира на Р.....нещо ме съмнява предвид факта, че си има отделен лост. Пък и зимата би било доста коварно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KJ_susp_rear_mid.jpg
Прегледи:2
Размер:79.8 КБ
ID:5218833
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

      Само да вметна: автомата се управлява също с жило......
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        Re: От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

        Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
        Здравей modro. Само от P на D ли скърца? Да не е шарнира на стабилизиращата щанга над задния диф (лястовицата) както е показано на снимката. При мен това се оказа, но още не съм го сменявал. И сигурен ли си, че ръчната се активира на Р.....нещо ме съмнява предвид факта, че си има отделен лост. Пък и зимата би било доста коварно.[ATTACH=CONFIG]259650[/ATTACH]
        Здравейте,
        Тодор, при превключване на позиция "Р" се активира т.нар. паркинг спирачка. Предполагам, забелязал си, че джипката не мърда. Според мене няма как да е нещо по-различно от активиране на ръчната спирачка. Освен, ако няма някаква електроника, но тя пак трябва да задейства механиката, нали? Когато имам време ще прегледам джипката за това скърцане.
        Злой, прав си, но скърцането идва от лявата задна част, така че няма как да е от АСК.
        Поздрави
        Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
        Nissan Almera N16 2.2 DI
        LZ1MAS

        Коментар


        • #5
          От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

          Опитай да разглатиш Jeep-a странично с ръка от задната страна....всъщност и от двете задни страни. Ако не се чува скърцане мръдни малко напред или назад и пак опитай. При мен така се издаде скърцането...за съжаление трудно го хванах, защото не се чуваше всеки път а само при определени обстоятелства.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

            На това Дядо Владо му викаше "автохипохондрия"...
            Не ме шашкайте и мен - при мен като местя от P на D или от R на D си се чува тихичко бръмчене и се усеща лек тласък "някъде отзад". Досега съм си мислел, че това е нормално - включва се предавка, почва да "напъва" по кардани и диференциали (нали само натиснатите спирачки го държат ?) и иска да потегли... Сега ще ми кажете, че при вас не се чува ама никакъв звук като включваш "на скорост" ?
            Не може да се активира никаква ръчна спирачка. Активира се "паркинг-щифт" или както там му казват, който е в кутията и не трябва да се бърка с parking-brake, което си е ръчната спирачка - тя е напълно механична, няма как да се движи от АСК (механизмът за натягане, както знаем, е под шофьорския подлакътник).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

              Съгласен съм за автохипохондрията . Лек тласък усещам...бръмчене не съм. Откакто карах Москвич 12-ка дефорсе навремето .... свикнал съм първо да пускам музиката и след това да паля колата .
              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                Лек тласък усещам...бръмчене не съм.
                И аз не чувах, ама откакто започнах да ползвам един подземен гараж, където ако изпуснеш стотинка, активираш поне две аларми на паркирали возила, чувам невероятни неща от джипката
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  Re: От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                  Айде, айде, чак толкова не се връзвам. Сипвам и карам. Поддръжката - нормална и в срок. Ако взема на всичко да обръщам внимание ще се побъркам. Машина, техника е. Ние да сме живи и здрави, пък колите се оправят. И нови се купуват :Р
                  Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                  Nissan Almera N16 2.2 DI
                  LZ1MAS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                    Най-често подобно "скърцотене" /така го оприличавам/ се чува от лекото приплъзване на спирачните накладки върху дисковете. При превключване от "P" на "R" или на "D" първо трябва да е натисната спирачката. Да, ама в покой колата лесно се задържа на място, за разлика от положението при включена предавка. Автоматът се стреми да придвижи автомобила /ако пуснем спирачката той наистина потегля/, а спирачките все още го държат. Точно в този момент при мен понякога накладките леко приплъзват и се чува подобно скърцане. За да го няма трябва да натисна по-силно спирачките, или да ги отпусна за да потегля.
                    Друга възможност да се чува някакво скърцане при самото превключване с лоста е, то да идва от жилата за управление на автомата. Понякога в началото м-ду бронята и самото жило прониква мръсотия и при движение, жилото издава скърцащ звук. Все пак всичко се намира под колата и е изложено на всякакви условия за замърсяване. Вероятно с почистване и може би смазване на жилото в мястото, където влиза в бронята това скърцане ще изчезне.



                    Поздрави!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                      Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                      ... Знаете, че не е възможно да се превключва между предавките, ако не е натиснат педала на спирачката.....

                      ...когато скоростния лост е на положение "паркинг", се активира ръчната спирачка.
                      Моля за съвети.
                      Поздрави.
                      На по старите "автомати " си е възможно, на новите незнам.

                      По-долу са ти отговорили "паркиг щифтовете" на АСК-то НЕ СА паркинг (ръчна) спирачка, и в инструкцията на всички "автомати" пише "НЕ ИЗПОЛЗВАЙ като алтернатива на ръчната..." е става доста дълго време преди да се износят, на "ситроена" ми ( роден по спомени 84г. )си работеше....ама на "Джип4о" (червеното от аватара ми, родено 79г,) изпускаше и на малък наклон

                      Колкото до звука "скръц" ми ела да го слушаме заедно
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                        Добро утро.
                        Дядо Владо е както винаги цветущ и с отворени обятия за хорските грижи. Благодаря за поканата. За съжаление нямам никакво свободно време. Иначе с удоволствие. Алекс, благодаря за съветите. Ще видя какво ще излезе. Не е нещо спешно, тъй че ще изчака до почивните дни.
                        Поздрави
                        Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                        Nissan Almera N16 2.2 DI
                        LZ1MAS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                          Mordo - остана ли ти време да погледнеш каква е причината за скърцането? Ако да...би ли споделил? Ще ходя на сервиз за подмяна на едни тампони и да хвърля и аз едно око.
                          Поздрави
                          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                            Здравейте. Скърцането изчезна. Остава си скърцането от задната част при преминаване през определени неравности (бабуни, “легнали полицаи“ и пр.). Предполагам, че проблемът е като при тебе Тодор, но нямам време да се занимавам сега. Между другото, с новите зимни гуми Континентал джипката е ..... супер, супер! Повече впечатления ще пиша в съответната тема.
                            Поздрави на всички.
                            Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                            Nissan Almera N16 2.2 DI
                            LZ1MAS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странен шум при превключване на АСК при Cherokee KJ

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              И аз не чувах, ама откакто започнах да ползвам един подземен гараж, където ако изпуснеш стотинка, активираш поне две аларми на паркирали возила, чувам невероятни неща от джипката
                              Здрасти,
                              на теб колко ти дава разход градски и извън, питам защото моя е със същия мотор? Просто за справка.
                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X