Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е тази змия...марка,модел.....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е тази змия...марка,модел.....!

    Здравейте ,днес по-време на разходка с джипката се натъкнахме на ето този екземпляр....беше се проснал на едни скали на припек..стори ми се доста едър и реших да се позакачам с него....Някой знае ли как се казва тази змия,евентуално дали е отровна....!











    Най-интересното е че се приближих до нея на 1-1.5 метра и тя си спи...На последните снимки явно чу мотора в обектива и това я накара да се ококори срещу мен и за 4-5 секунди измина 2-3 метра срещу мен като ме накара да отскоча и се шмугна под един камък

    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

    http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...1t:429,r:2,s:0

    Това ли е? Пепелянка.
    Последно редактирано от Пенчо; 17-10-10, 18:27. Причина: допълване

    Коментар


    • #3
      От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

      Пепелянка!
      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...BD%D0%BA%D0%B0

      Снимките, които си направил са много добри!
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

        Баси...Аз съм си подритвал здравната книжка.....! А как си мислих да я хвана за опашката ....и да я вдигна да я покажа на децата.....Не познавам змиите но и не ме е страх от тях.......така съм хващал други по големи змии и като я вдигна във въздуха стои като пръчка....една такава ленива но знам че по нашия край не са отровни....даже една ме ухапа по крака по точно в панталона..случайно я настъпах........такъв шут и забих че литна на 3-4 метра.... Усещането беше все едно съм се закачил на трън.....когато си откопчи зъбите...!
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

          стори ми се доста едър и реших да се позакачам с него....
          Друг път точно с тоя дзвер не се закачай ! И внимавай. Това че не те е страх от змии е добре, но че си играеш на "анимал планет" не е добра идея.
          А не те е усетила веднага е поради ниските температури по това време. не е чула мотора на обектива, усетила те е по друг начин /тя го може, вервай ми/.
          Имал си късмет и с това че си я срещнал и с това че сте се разотишли "как водка на троих".
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #6
            От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

            Доста едър образец на Пепелянка.
            Студено и е, затова се е улежавала.
            Даже въобще се чудя какво прави на открито по това време.
            Да не се бърка с Пепеляшка.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

              Направо си си късметлия. Такава ме е гонила над 15-20метра. Уж не я закачах!
              Тия, дето се дървят при хващане, обикновено са слепоци, ама те се водят гущери, нищо, че нямат крака.

              Коментар


              • #8
                От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                Ходи да пуснеш тото Явно ти е късметлийски ден. Това си е най-опасната змия по нашите земи. Едно време си отглеждах в къщи . Чудесна гад, ама опасна, камо ли с децата наоколо.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                  Бая си е отровничка таз Пепелянка, видиш ли, че е с такова връхче на главицата и значи е пепелянка
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                    Прекрасна пепелянка труден за срещане вид така че снимките са ценни.Колкото до заигравката ти с нея отбягвай да я пипаш без да знаеш какво правиш,принципно това мисля че се води най-отровната змия по нашите краища,но като цяло отровата и не е чак толкова страшна за едър човек колко много хора тук се мъчат да я изкарат,лошия и имидж се дължи на прекалената и излишна фобия към змий.Колкото до гонене от пепелянка това ми звучи доста неубедително в редките случеи кога сме се срещали с тази красавица обикновено тя си е тръгвала преди да успея да я огледам дори.
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Прекрасна пепелянка труден за срещане вид така че снимките са ценни.Колкото до заигравката ти с нея отбягвай да я пипаш без да знаеш какво правиш,принципно това мисля че се води най-отровната змия по нашите краища,но като цяло отровата и не е чак толкова страшна за едър човек колко много хора тук се мъчат да я изкарат,лошия и имидж се дължи на прекалената и излишна фобия към змий.Колкото до гонене от пепелянка това ми звучи доста неубедително в редките случеи кога сме се срещали с тази красавица обикновено тя си е тръгвала преди да успея да я огледам дори.
                      Когато фактите говорят, и коледа и дявол, да си траят.
                      Да не ти се случва! Пирин м. Юлен 1975г. Знам високо е, ама е факт.
                      П.С. Дали има психически заболявания при влечугите?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                        Ми аз сега като разбрах че е пепелянка всичко ме заболя....!
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                          Пак днес срещнах ето такива гъби....някой да каже нещо и за това....!




                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                            Сърнела. НЕ Я СКУБИ С МИЦЕЛА!!!!!!
                            Многи вкусна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Когато фактите говорят, и коледа и дявол, да си траят.
                              Да не ти се случва! Пирин м. Юлен 1975г. Знам високо е, ама е факт.
                              П.С. Дали има психически заболявания при влечугите?
                              Да не е била усойница?
                              По темата:Голям късметлия си,че не си се опитал да я хванеш за опашката.
                              Преди 5-6 години,такава пепелянка я прерязах с косачката,и най интересно беше,че продължи да съска срещу мен!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X