Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Давате ли рибени глави на кучето си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Давате ли рибени глави на кучето си?

    Мъжът ми донесе доста риба, морска и сладководна, почистих я от главите и гръбната кост и сега ги варя, рибата е паламуд и толстолоб, умесно ли е да ги дам на кучетата си?
    Немски овчарки и две дребни безпородни.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    От: Давате ли рибени глави на кучето си?

    Варени, да, моя мели всякакви, само от амур да го убия не близва.То верно че главата му е корава като немска каска.Гръбнака недей, че от лакомия ще си забият някоя костица в гърлото и ще има после кашлици, гаденици и повръщанки.Проверено.

    Коментар


    • #3
      От: Давате ли рибени глави на кучето си?

      Точно ! Само главите и само варени. Даже са и полезни.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: Давате ли рибени глави на кучето си?

        Дора-Лабрадора седи до мен и чака да извадя нещо негодно и ги изяжда не само главите ,ами и телата. Всяко куче си има вкус. Харесва ли ги - давай на хайванчето.

        Коментар


        • #5
          От: Давате ли рибени глави на кучето си?

          Моето е Кавказка овчарка и е като прасе яде всичко,а най-обича бъркано с хляб.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • #6
            От: Давате ли рибени глави на кучето си?

            Така съм ги сварила че всичко се разпадна, сега им надробих бульона, а утре ще отделя и костите.
            Бяхте ми много порезни, Благодаря!
            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

            Коментар


            • #7
              От: Давате ли рибени глави на кучето си?

              Аз давам на моето куче И преди съм чувала, че са полезни

              Коментар


              • #8
                От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                Варени може, необработени топлинно може да се зарази с рибна тения(никой не е споменал, че ще дава сурова, но има някой "стари кучкари" защитаващи теорята за суровото месо), ако се дават гръбни кости от едри риби може да се сипе малко оцет при варенето, така ще "разтопи"костите и минералната им част, но всичко друго ще остане. В рибната мазнина има много незаменими мастни киселини много полезни за кожата, така че мазнината от едри риби-шаран, сом, толстолоб §со не я изхвърляйте, а давайте на кучето.

                Коментар


                • #9
                  От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                  Ако говорим за едрите породи,месото се дава сурово.След топлинна обработка всички знаем,какво се случва с веществата в него.А и не съм виждал вълк,първо да вари, после да яде.Зса тенията си има хапчета,които с се дават редовно на кутретата,ядящи сурово месо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                    Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
                    Ако говорим за едрите породи,месото се дава сурово.След топлинна обработка всички знаем,какво се случва с веществата в него.А и не съм виждал вълк,първо да вари, после да яде.Зса тенията си има хапчета,които с се дават редовно на кутретата,ядящи сурово месо.
                    Мда,...
                    Замисли се за куче, ядящо сурово месо, бидейки сред хора, докато го обезпаразитяваш против тения, при нейно наличие колко деца/възрастни биха отнесли кофти операция в стомаха.
                    ...или да го тровиш излишно с химии поради презастраховане.
                    ...за полезни витамини, аминокиселини, мастни киселини и т.н. си има храни и добавки, няма нужда да откриваме топлата вода - хората се къпят с нея, че и сапун ползват.

                    п.п. заваряване/попарване и варене до разпад са различни дейности, различни са и оставащите хранителни и витаминни стойности след тях.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                      Оги без да се заяждам би ли обяснил какво става с веществата в месото след варене, явно за 6 години в университета не са успели да ме научат? Да не забравяме, че кучето е домашен любимец сравнението му с вълк е несерьозно първо вълците са хишници, а кучетата са всеядни и второ вълк разнасящ опасни болести 50-100 км от населено място е значително по-безопасен от куче живеещо сред хора. Заради такива хора мислещи"я цел живто съм го гледал така, он че ми каже че нема да яде месо" България за съжаление е на първо място в Европа по заразени с кучешка тения, за съжаление най-често се заразяват децата.
                      Твърдението, че суровото месо е по-полезно от необработеното също е несерьозно, топлинно преработеното месо много по-лесно се усвоява от организма, при по-високо Рh в стомаха и с по-малко ензими. При топлинната обработка не се губи нищо чак толкова ценно, да някой от витамините от група Б ще се разрушат, но при пълноценно и разнообразно хранене това не може да се забележи.
                      Това е една от многото заблуди сред старите "кучкари"-как кучето трябва да яде сурово месо, как задължително трябва да се дават кокали за да се изчиства жлезата, въртенето на кърлежа обратно на часовниковата стрелка...и какво ли още не, със здраве и обезпаразитявайте редовно, така пазите своите и чуждите деца!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                        Моя бретон хапва главите на рибите, още докато ги чистя. Ако му се видят постни, ги повръща на припек и чака мухите да ги обогатят на белтъчини... много умно куче.
                        пп. Ако някой се интересува - зиме яде и главите на глиганите, когато няма коя да ги сготви
                        Последно редактирано от trapper; 22-12-10, 17:26. Причина: пп
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Моя бретон хапва главите на рибите, още докато ги чистя. Ако му се видят постни, ги повръща на припек и чака мухите да ги обогатят на белтъчини... много умно куче.
                          пп. Ако някой се интересува - зиме яде и главите на глиганите, когато няма коя да ги сготви
                          Много итересно,а сега обяснете на колегата,колко е вредно да храни кучето си с сурово месо.За мен истината е една,кучето преди да стане домашен любимец и да почне да спи по чаршафите ви,е водило аборигенен начин на живот.След намесата на човека и така наречената селекция за различни цели огодни на хората,то се видоизменя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                            Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
                            Много итересно,а сега обяснете на колегата,колко е вредно да храни кучето си с сурово месо.За мен истината е една,кучето преди да стане домашен любимец и да почне да спи по чаршафите ви,е водило аборигенен начин на живот.След намесата на човека и така наречената селекция за различни цели огодни на хората,то се видоизменя.
                            Аборигените, колега, водят неизмеримо по-усъвършенстван начин на живот от всяка кучешка глутница/примери из улиците в БГ - бол!/. А това което ти наричаш селекция, е просто част от еволюцията, щото иначе щяхме да селектираме....глигани, да речем. Относно рибешките глави смятам, че са най-неподходящата част от рибата за храна на куче - изобилстват от плоски кости с остри ръбове, трудни за дъвкане. Да знаете, че и кучетата страдат от гастрит и колит, не е нужно да им го причиняваме. Ако толкова искате да приемат ценни рибни продукти, смелете главите, работа за 5 мин. Бъдете здрави!
                            "Make love, not war!"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Давате ли рибени глави на кучето си?

                              Преди години гледах Дог,на който един път в месеца давах суров черен дроб.Никакви проблеми.Не знам колко са всеядни кучетата,но така и не се научи да яде сурови плодове и зеленчуци.Пасеше трева от време на време.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X