Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтин климатик

    Колеги моля Ви споделете актуалния си опит с климатици.Интересува ме 12-ка до 500лв, която да топли, да не замръзва и да духа топло когато вън е -15°С да речем.
    Ползвам няколко,обаче всички казва, че..... 'климатиците не са такива, каквито бяха...'
    Благодаря ви предварително.

    ПП Ще съм благодарен и на линкове, защото моето търсене из форума не даде почти нищо по темата.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

  • #2
    От: Евтин климатик

    Според мен много трудно ще намериш климатик по критериите , които си посочил.Първо цената за 12-ка ми се струва много малка.Дори и да има такъв климатик ще е оле-мале.

    Много е важно и да уточниш каква t искаш да ти е вътре в помещението...не може да очакваш от климатик в този ценови диапазон на -15 да прави топло вътре 30 гр...даже и на 25 ще му е много трудно.
    Помещението какво е ? В апартамент ли е , в къща ли ? Има ли положени изолации ?
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #3
      От: Евтин климатик

      За тази цена, и при тези параметри, евентуално втора ръка.
      Иначе и аз търся такъв!

      Коментар


      • #4
        От: Евтин климатик

        Продават се Мидеи с фреон407 за които се говори че покриват тези изисквания.Разликата от старите и новите климатици е точно в различният фреон който се ползва.Но това е друга тема.Цената на Мидеа 12 варира 390-490лв +монтажа.

        Коментар


        • #5
          От: Евтин климатик

          В офиса имам 2 мидей 12ски не знам модел ама са едни такива огледални - бичат си иим няма нищо ни зиме ли лете.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Евтин климатик

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            ... 12-ка до 500лв, която да топли, да не замръзва и да духа топло когато вън е -15°С да речем...
            Няма и никога не е имало такъв. Предполагам, няма и да има. Консултирай се с коя да е сериозна фирма, но според скромния ми опит, ще се наложи да сложиш поне една единица пред посочената сума, за да имаш климатик, който ще те топли на тая температура.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Евтин климатик

              Не отчайвайте човека. Аз ползвам няколко 14-ки от доста време,които покриват тези параметри,вярно,че са second hand,но какво от това ! Провери склада на кукленско,срещу бившия Рекорд,мисля че ще има нещо за теб,освен,ако жена ти не е казала:"Искам нов !"...тогава вече отиваш на скъп....

              Коментар


              • #8
                От: Евтин климатик

                Не си написал колко е голяма стаята която ще топлиш с този климатик,ама ако е по голяма не си купувай Bard 12-ка инвертор-не топли и при минус 10.Не замръзва ама в къщи повече от +16+18 не вдига, стаята е 24 квадрата с изолация.Цената му +монтажа преди 3 години беше над 1000 лв.За студено-прави няма проблем.
                Жената го купи.....

                Коментар


                • #9
                  От: Евтин климатик

                  Да ще погледна японските втора ръка, а също и Мидеите. Благодаря колеги!

                  Интересувам се в днешно време как са нещата,подчертано е още в първото ми мнение.Външните -15°С са условни(пише "да речем"), 500лв са порядък, указваш ценовия диапазон....

                  Иначе поддържам 5,6 климатика, консултирам познати за квадрати и си вярвам,че знам какво за 1000+ лв. Не се хваля,а уточнявам, че пак тръгва темата в страни....
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтин климатик

                    Преди дни гледах 18ка Осака, неинвертор, за 600 и нещо, нов, в Б...макс.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтин климатик

                      Е, спечели 'Фуджи' инвертор седмица за 10.5кв.м (30куб. м). Цената се върза 8хх лв с монтаж и ...'джокери' .
                      Рапорт даден , темата за коша......
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X