Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

    Бе струва ми се, че гумите на 80-ката стоят някак си много навътре.

    Те са 33" с широчина 285, имам 2 инча лифт, а джантите изглеждат със фабричен офсет.

    Честно казано, не усещам нестабилност и незнам изобщо дали има смисъл от фланци.

    И ако има смисъл - откъде да си поръчам?
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

  • #2
    От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

    Ако окачването е с 2" лифт, за да влезе всичко в норма, джантите трябва да са с ~-10 офсет..., т.е. това е ~20мм. разлика спрямо оригиналните които са +10 или +15, не помня... Тук говорим за възстановяване на редица параметри, коти са драстично променени, след промяна във височината на окачването... Също така, не забравяйте и съответната корекция на т.н. "кантарче", иначе няма да имате и спирачки на задният мост...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

      И да не забравя, макар че въпросът е стотици пъти дискутиран. За мен лично фланците са съвършено неприемливо от техническа гледна точка решение. Опасно, вредно и заобикалящо редица правила при конструирането на машини... Само замяната с подходящи джанти е правилното и издържано решение!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

        Венци, оригиналните джанти са с 0 офсет( поне на моята), за останалото си много прав.Аз съм с фланци 30мм., мисля че немски, от Гладиатор, но при първото сваляне на една от джантите скъсах единия болт на фланеца с оригиналния ключ от Тойотата, като никога не използвам крак за подобни операции, а с ръце без удължител.От тогава много се замислям по въпроса, какво правят тия фланци на автомобила ми, а уж били с добро качество.При първа възможност ги сменям с подходящи джанти.
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #5
          От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

          С 2" лифт и оригинални джанти с 0 офсет колата наистина е доста нестабилна, така че очевидно има нужда от такива с отрицателен офсет, фланците ми се струват неприемливо решение. Особено в завой. Освен това ми се струва, че спира недостатъчно добре. Това "кантарче" къде се намира.
          1994 HDJ80 HD-T
          1998 HDJ80 HD-FT

          Коментар


          • #6
            От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

            Е, чак пък доста нестабилна. В сравнение с какво?

            Коментар


            • #7
              От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Е, чак пък доста нестабилна. В сравнение с какво?
              ...със стокова сто и десетка с експедиционен багажник, покривна палатака и отгоре 4х20 литра туби - изправени... ... трий, трий... не се сдържах просто да те закача

              Коментар


              • #8
                Re: От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                Първоначално публикуван от carphunter Преглед на мнение
                Освен това ми се струва, че спира недостатъчно добре. Това "кантарче" къде се намира.
                За спирането - и моята 70-ка ми се струваше, че не спира. Затова смених дисковете отпред и всичките накладки и има огромно подобрение.
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Е, чак пък доста нестабилна. В сравнение с какво?
                  В сравнение със същата но без лифт, същите гуми и джанти. Без лифт колата просто не мърда в завой. И спира по-добре. На лифтованата дискове, накладки и т.н. са нови, просто колата се люлее. Но явно няма пълно щастие.
                  1994 HDJ80 HD-T
                  1998 HDJ80 HD-FT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                    Ще помоля за съвет понеже от 10 дни съм собсвеник на 80-ка и обмислям да и направя лифт 2" също така да я кача на джанти 16-ки(понеже в момента е на 15-ки) гумите ги имам 285/75/16 Гудрич джанти с какъв офсет да си закупя ? И какво да предпочета железни или алуминиеви?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                      Джанти с нула офсет или до минус 15, 20.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                        А железни или алуминиеви?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                          Според мен няма еднозначен отговор на този въпрос. Ако ще се кара предимно офроуд и да не ти пука, по-добре железни. Могат да се изправят с чука, по-евтини са за покупка и т.н. Последното не важи за щатните железни джанти за 80-тката (16"/8J/0). Много здрави, но и скъпи.

                          Има и достатъчно здрави и добри лети джанти, по-леки и т.н.

                          Като цяло железни с офсет нула няма да намериш, освен ако не говорим за въпросните щатни, които се намират предимно нови на цена 100+ евро бройката. Варианта за железни е -44, например от Явор Вромос. Единствения им недостатък (за мен) е, че са прекалено издадени навън, което за тесния мост на 7-ма серия е отлично, но за широкия на 80 е малко повече от исканото.

                          Може би за лети има по-голям избор (на нови).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                            Благодаря за изчерпателния отговор, честно казано съм се ориентирал към оригинални железни, още не съм съвсем сигурен,но ще почакам извесно време докато колата излезне от бокса пък тогава каквото дойде.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли смисъл от фланци за 80-ката?

                              Yaro в сайта има обявени едни джанти от колегата targa с параметри 7.5Jх16 с офсет 0 според теб подходящи ли са за 80-ка с лифт 2 инча и ще има ли нужда от фланци, че нещо тея китайски не ми вдъхват доверие, а пък оригинал нещо не мога да намеря.Предварително благодаря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X