Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегрява ми колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прегрява ми колата

    колеги нуждая се от помощ.
    паджеро 2.8 дълга база 94г автоматик. Проблема е следния:
    днес ходих от смолян до кърджали и на отиване на две изкачвания тръгва да заглява кам червено спирам за 1,2мин охлажда до средата пак трагвам и след малко пак загрява, а на връщане бях с ремакре товарено около 1 тон. и на нагорнище загрее спря да охлади 2,3 мин трагна 3,4 завоя и пак загрее. Махнах му термостата и пак загрява а надолу без термостат би трябвало да охлади почти до студено а то си държи темперетурата на средата като пипна радиатора в горния край е доста топал, а в долния студен. В МАСЛОТО ВОДА НЯМА И ВЪВ ВОДАТА МАСЛО НЯМА. НАРАВНО НЕ ЗАГРЯВА.По принцип го обезвъздушавам от един датчик на двигатела точно под интеркулера се пада.
    1. по принцип паджерото с колко термостата е .
    2. по принцип откъде се обезвъздушава системата.
    Моля ви за отзиви, че незнам какво да правя. Благодаря предварително.

  • #2
    От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

    Провери за въздушна възглавница.Моето е 2.5.Незнам при теб как е-при мен капачката на радиатора е с един бутон отгоре.Най лесно се обезвъздушава,като кача предницата на наклон и натисна бутона на капачката.т.е тя е най горната част на системата.Ако има въздух отива в компенсационния съд.Иначе термостата е един.
    Последно редактирано от sithius (Виталий Ив. Димитров); 14-10-10, 19:51. Причина: допълнение

    Коментар


    • #3
      От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

      По принцип с ремарке с един тон товар не би трябвало да се учудваш, че загрява по нагорнището.
      Другия по принцип-като махнеш термостата трябва да затвориш, или поне да ограничиш малкия кръг на охлаждането. Това направи ли го?
      Третия по принцип-провери ли радиатора за запушване? Най-вече външно-замазана пита от разни гадости, като насекоми или треви(ако ходиш по нивя и гори)
      И изобщо по принцип за целия интернет-писането с главни букви не се толерира никъде. Приема се за викане.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

        Дълга база предполага и втора печка отзад - помисли за това, което казва sithius, и в тази светлина, макар, че по книгите пише, че се обезвъздушава сама системата.

        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

          колеги мерси за отговорите. малкия кръг несъм го ограничил пък и незнам как, радиатора не е запушен а за големите букви несам ги сложил с такъв умисал ,че викам а просто да се забелязва пове4е. мерси

          Коментар


          • #6
            От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

            Колега утре сутринта му провери маслото,антифриза и го запали.Следи му температурата и ако загрява и почне да хвърля антифриза значи си го укотил(гарнитура,цилиндрова глава).
            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
            АСК Ален Мак

            Коментар


            • #7
              От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Дълга база предполага и втора печка отзад - помисли за това, което казва sithius, и в тази светлина, макар, че по книгите пише, че се обезвъздушава сама системата.

              Успех!

              Аз днес си смених антифриза на моето. Нямах никакви проблеми ?! Колата си беше на равно, сипах и една добавка за почистване на системата, работи 30мин. на място, угасих и источих от пробката на радиатора. Когато се утече всичко затворих пробката, налях в разширителния съд антифриз, налях и в радиатора, долях на двете места с вода. Запалих без да затварям капачката на радиатора, поработи 10-тина мин. така. Долях още малко вода, затворих и тръгнах. Тествах го веднага в гората, нито загрява, нито имам проблеми с печката отзад (имам такава макар, че съм с къса база). А несъм видял да имам такова копче на капачката за обезвъздушаване.

              Коментар


              • #8
                От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

                Не му забелязвай на бай ти Кольо-казва го с добра умисъл.Кольо наздраве!

                Коментар


                • #9
                  От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

                  Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
                  Аз днес си смених антифриза на моето. Нямах никакви проблеми ?! Колата си беше на равно, сипах и една добавка за почистване на системата, работи 30мин. на място, угасих и источих от пробката на радиатора. Когато се утече всичко затворих пробката, налях в разширителния съд антифриз, налях и в радиатора, долях на двете места с вода. Запалих без да затварям капачката на радиатора, поработи 10-тина мин. така. Долях още малко вода, затворих и тръгнах. Тествах го веднага в гората, нито загрява, нито имам проблеми с печката отзад (имам такава макар, че съм с къса база). А несъм видял да имам такова копче на капачката за обезвъздушаване.
                  Значи капачката ти е сменена...или моето може да е по-старо от твоето......така ми го дакараха от Англия.....на капачката пише Раджеро и нещо си друго на Японски....И Аз съм къса база.

                  Коментар


                  • #10
                    От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

                    Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                    2. по принцип откъде се обезвъздушава системата.
                    Моля ви за отзиви, че незнам какво да правя. Благодаря предварително.
                    Като имах Паджеро и му сменях антифриза,после веднъж му свалях радиатора да го мия с пароструйка отвън, не съм го обезвъздушавал и никакъв проблем нямаше.Мисля,че обезвъздушаване не му трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: КОЛЕГИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! ЗАГРЯВА!!!

                      Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                      Като имах Паджеро и му сменях антифриза,после веднъж му свалях радиатора да го мия с пароструйка отвън, не съм го обезвъздушавал и никакъв проблем нямаше.Мисля,че обезвъздушаване не му трябва.
                      Ако е запушена втората пита....под задната седалка-има въздух и там си остава и прави проблем понякога.Обезвъздушаване му трябва.....повярвай.

                      Тук Паджеровод е спец,на който може да се вярва-врял и кипял е в тази тема.Попитайте него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

                        И аз тегля тежки ремаркета, трябва си внимаване...
                        mecho_3, ослушай се за мехурчета и бълбукане в разширителя. Дано да няма. А въздух в задния отоплител ако има и отиде в двигателя трябва да си излезе сам. Без термостат е по-зле, той е с две клапи, регулира 2 кръга едновременно. Провери и виското с едното.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

                          Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                          Махнах му термостата и пак загрява а надолу без термостат би трябвало да охлади почти до студено а то си държи темперетурата на средата като пипна радиатора в горния край е доста топал, а в долния студен. ..............

                          Свали си радиатора и го почисти щото е задьнен и циркулира само на половината,не ползва целия радиатор.Радиатора трябва да е с равномерна температура по цялата пита,а не тук студен,там топьл.Някои запушват,еле тия които и входния и изходния са от едната страна,на тоя дзвер не го знам как е.

                          Маааалка дупчица в термостата помага за обезвьздушаването на системата.На едно мидели на една марка им махам сачмата на самия термостат да не ми пречи и до момента около 400 000 километра комбинирано проблем с температурата нямам.


                          Откачаш,вода и калгон,друсаш,закачаш,дестилирана вода 1:1 с добьр антифриз и пипай пак радиатора.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

                            колеги много мерси за отзивите,
                            на мен перката ми е временно зацепена постоянно докато взема друга и може би затова в долния краи на радиатора е по студен.мехурчета няма и вода в маслото няма.термостата го смених, може и да е имало въздушен мехур днес го пробвах на едно нагорнище не загряваше дано да се е оправило,
                            и имам само едно малко въпросче четох обаче не получих конкретен отговор,разбрах че зимата от всички гуми зимните са най-добре обаче засега няма кеш и за зимни затова искам да попита ако може аз имам един чифт малатеста кобра 235/75/15 и един чифт бритчстоун дулер 31/10.5/15 въпроса ми е с кои е по-добре в снега за нашия район,миналата зима го карах с кобрите и в рохкав сняг проблем сам нямал,затова се чудя кои за тази зима,
                            мерси отново.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колеги, моля за помощ!!! Загрява!!!

                              Няма случка да ти е редовен радиатора и да е студен на едно място,а на друго да е топьл без значение какви вискота имаш и кое кьде вьрти и охлажда.Малка разлика ДА,но студен и топьл НЕ.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X