Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с таблото на чероки 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с таблото на чероки 2001

    Здравейте,
    от скоро съм собственик на чероки 2.5 ТД 2001 год. имам следния проблем: всички стрелки на таблото спират да работят,свети аирбаг и чекенджин на мястото където са изписани километрите пише NO BUS, след няколко минути всичко се оправя и в последствие отново стрелките спират.Колата работи нормално и в двата случая.Ако някой има идея от каде може да идва проблема.
    Благодаря за отговорите ви предварително.

  • #2
    От: проблем с таблото на чероки 2001

    Имах същия проблем и бях пуснал подобна тема тук. Проблема се реши , като разглобих таблото и извадих панела с приборите. Той е на два куплунга. Зачистих ги и ги напръсках с контактен спрей. За повече подробности потърси темата!
    Поздрави!
    Любомир Бончев 0889216605
    Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

    Коментар


    • #3
      От: проблем с таблото на чероки 2001

      Приборното табло явно взима данни от информационната шина /BUS/ Ако по някаква причина тази шина прекъсва, примерно в някой куплунг към таблото, то ще губи индикация и ще излиза този надпис "NO BUS". Може би трябва да се прегледат куплунгите отзад на таблото за лош контакт, спойките по платката - дали някоя не се е разпукала, прекъсване на някой кабел и т.н.


      В случая явно има прекъсване само към таблото, щом всичко останало си работи.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: проблем с таблото на чероки 2001

        Варианта с почистването на клемите и проверка на спойките на крачетата на буксите в таблото го пробвах но без резултат,напръсках буксите и с контактен шпрей но ефект няма.

        Коментар


        • #5
          Re: проблем с таблото на чероки 2001

          И при мен го има този проблем, но като чукна с ръка по таблото и всичко се оправя . Май ще трябва да го разглобявам и аз...
          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X