Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CF MOTO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CF MOTO

    Здравейте колеги!!!
    Искам да си взема атв и гледах тези cf moto.Напръв поглед са направени добре ама незнам дали няма да се чупят постоянно.Ако някой има такова или знае нещо повече за тези китайчета ще съм му благодарен да напише нещо повече за тях
    Благодаря!!!

  • #2
    От: CF MOTO

    Исам да питам имат ли проблем с паленето при ниски температури - (от -4 до + 17 градуса ),ако не са палене от седмица или поне от 3-ри дни?Защото ми казаха,че имат проблем с паленето--много време се върти на стартер,почти докато падне акумулатора.

    Коментар


    • #3
      От: CF MOTO

      Първоначално публикуван от stely_89 Преглед на мнение
      Здравейте колеги!!!
      Искам да си взема атв и гледах тези cf moto.Напръв поглед са направени добре ама незнам дали няма да се чупят постоянно.Ако някой има такова или знае нещо повече за тези китайчета ще съм му благодарен да напише нещо повече за тях
      Благодаря!!!
      Познат купи едно CF500 за проба и на 15км му отказа задната, карах го около 10км в сняг и нищо в тази машина не ми хареса.

      Много твърда возия за работно с независимо, толко че чак уморява и не следва релефа.

      Слаби спирачки, изискват бая натиск.

      Проблем с паленето не е имало.

      Не си крие теглото.

      Много слаб двигател.

      Ефтина изработка.


      Лично бих предпочел втора ръка японско.

      Коментар


      • #4
        От: CF MOTO

        Опитах да карам такова сравнявайки го с сузуки уинстън 4х4. Нямат нищо общо, освен, че и двете са АТВ-та. А... сетих се СФ мотото имаше аларма и тя блокира запалването... голям смях беше.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: CF MOTO

          Имам два броя двуместни. Година на първа регистрация 2008. Не са кои знае колко надеждни но определено стават за дълги разходки (200 km). Возят учудващо комфортно . Двигателят наистина е слабичък за 350 kg. Много са проходими . Регистрират се в КАТ и няма проблем с полицията. Проблеми с паленето нямат . Предполагам ,че понеже бензина преминава през клапан управляван от вакума на двигателя при по-продължително бездействие запалва по трудно . При мен за седмица няма проблем . Материалите наистина са калпавички но има доста части налични в КОЛОС .
          Последно редактирано от valeri_at; 14-10-10, 17:28.

          Коментар


          • #6
            От: CF MOTO

            Здравей каква е цената и ако може снимки.Какво имаш впредвид с това Материалите наистина са калпавички

            Коментар


            • #7
              От: CF MOTO

              CF- ите попринцип са най- здравите китайски машини. 2 от служебните са ни CF-и, 1-то X5, 2рото- CF 500 4x4. Много корави машини са, от май месец са в постоянна експлоатация и от мене и от клиентите, при проверката след края на лятото имаше общо 5- 6 леко мръднали болта и нищо мръднало по окачване, предаване и двигател! Не ми харесва бавното развъртане, двигателя много прилича на дизелов, точно поради тази причина, но има прилична ряз и е стабилно във всякакъв вид наклони. Също не ми харесва и окачването, особено на CF 500, защото е по- леко и регулирането е само чрез пружините и в общи линии трябва доста да се натегнат, за да не потъва предницата при малки завои. Като цяло за това което търсиш, CF- а ти върши перфектната работа, определено ще ти харесат цените за подръжката, която както казах не включва нищо освен масло и филтър, когато се сетиш! 2- 3 пъти в годината да го сменяш, маслото излиза бистро и двигателя работи се едно не си сипвал нищо ново... Спирачките не са им върха но вършат работа, след първите 100- 200 километра каквото излезе като дефекти излезе, след това само поддръжка.
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #8
                От: CF MOTO

                Благодаря за отговорите
                Каква е цената на атв и ако може снимки

                Коментар


                • #9
                  От: CF MOTO

                  От две години търкалям CF500-2A. По моя вина един път чупих скорости. Вече е на 11 000 км, което никак не е малък пробег. Моите впечатления са повече от добри, а не е да не съм капризен. Сменям му маслото и масления филтър на 1 000 км. Откакто го имам гори масло - по около 500-600 гр/1000 км. Тук чета за проблем с паленето. Никога не съм забелязал такова нещо. Единственото, което не ме кефи е ръчния му смукач, който при ниски температури непосредствено след запалването се налага да коригираш през 1 минута докато загрее. Адски капризен е на смес при студено. Не уцелиш ли вярното положение на смукача - няма палене, но аз съм му свикнал и нямам проблем. Предполагам, че това е причината някои да се оплакват от паленето на студено. Загрее ли (да мръдне поне едно деление) няма никакви проблеми. Наистина е тромаво на асфалт, но в гората се представя отлично. Тази зима съм наумил да го декомпресирам и да му добавя турбина от 600 ccm Smart и едновременно с това ще променя размера на гумите от 25" на 27". Естествено сменям и карбуратора с инжекцион. Също така мисля да мина на окачване с FOX air shocks. Та ще разберем колко е кораво. Като цяло съм доволен от тази машинка и не мисля да я сменям. Дори и някога да го направя никога не бих дал и една стотинка за АТВ, което не се регистрира, ако ще да е произведено от Бентли, включително и за марково с менте регистрация.

                  edit/

                  оппаааа.... забравих да спомена и за проблема с изспускателната система. Още от ново късаше тръбите, я при шумозаглушителя, я по средата, я отпред, докато накрая не му направих изцяло нова система в М-Комплект. Това беше съвсем в началото и затова съм го забравил. От тогава никакви грижи по този въпрос.

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Опитах да карам такова сравнявайки го с сузуки уинстън 4х4. Нямат нищо общо, освен, че и двете са АТВ-та. А... сетих се СФ мотото имаше аларма и тя блокира запалването... голям смях беше.
                  Нещо май свободни съчинения надушвам. Ти и на снимка не си виждал Сузуки Уинстън, камо ли да си го карал за сравнение. Не за друго, а защото такова няма. Сигурно имаш предвид Suzuki Vinson 500. Но явно си чул нещо и после си го карал на сън. Иначе CF500 е копие на Suzuki Vinson, та чак и доставчиците на агрегатите са едни и същи. Естествено, че е и пипнато тук там с цел понижаване на себестойността и се разминават във времето с две години, но така е със всички останали донорски разработки в Китай. Спира се оригинала и се пуска копието с друга марка. Хем оборудването за производството на оригинала продължава да работи, хем не се плаща за марка и цената е в пъти по-ниска. Та така.... разработката на CF500 въобще не е на китайците. Те просто са произвеждали и оригинала и като падне модела започват с копието с друга тяхна си марка. Така беше преди години и със Самсунг и LG. Тогава тези марки бяха презрени жълти боклуци. Сега Самсунг е един от топ 3 производители в областта на електрониката и най-големия производител на LCD/LED панели. Къде мислиш, че се произвеждат останалите "маркови" машини и в момента? Да не би някой в Япония да произвежда Кавазаки или Ямаха? Или Панасоник ?
                  Последно редактирано от elbgt; 15-10-10, 10:30.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: CF MOTO

                    благодаря за отделеното време
                    VALERI_AT каква е цената на тези cf-ки и ако може снимки и тел

                    Коментар


                    • #11
                      От: CF MOTO

                      То си пише къде се произвежда всеки продукт, вкл и Kawasaki, Yamaha и Panasonic. Това, че някои от големите производители са изнесли част заводите в Китай, ясно защо, не означава, че правят по- зле продукцията си. С тук- там някои изключения. CF Moto сa изцяло китайска продукция и разработка, но поради това което споменах по- горе, смея да твърдя, че са най- коравите китайски АТВ-та. Ето инфо: http://www.cfmoto.cn/Development.php
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #12
                        От: CF MOTO

                        Здравейте
                        доста информация получих и съм ви благодарен за това
                        искам да попитам колегата VALERI_AT каква им е цената на атв и ако може снимки и някакъв телефон
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: CF MOTO

                          Благодаря на всички за отговорите много ми помогнахте
                          Искам да попитам VALERI_AT колко пари струват атв и ако може снимки и телефон
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: CF MOTO

                            Първоначално публикуван от stely_89 Преглед на мнение
                            Благодаря на всички за отговорите много ми помогнахте
                            Искам да попитам VALERI_AT колко пари струват атв и ако може снимки и телефон
                            Поздрави
                            Просто напиши Колос мс в чичо Гугъл и ще видиш вместо да питаш глупави въпроси.

                            Х6 600цц инжекция с всички екстри две години гаранте 12.000 лева
                            Последно редактирано от mitko-87; 15-10-10, 16:51. Причина: допълнение

                            Коментар


                            • #15
                              От: CF MOTO

                              Добре де малко да обобщиме, прави се в Китай където и другите жълти "боклуци" и идва горе-долу на 2/3 от цената на японските. За 1/3 за цената от какво се лишаваме.
                              1. От некви спирачки- голема работа.
                              2.Явно че и окачването куцо, което е доста голям % от себестойноста.
                              3.Нема екстри например като серво, не прочетох и дали ги има всички блокажи.
                              4.Доста детайли изработени от не толкова качественни материали.
                              5.Проблемни предавки.
                              6.Сметнете само един комплект гуми, с какво идва едното и с какво другото само там са едни 800-1000лв. разлика
                              Това ми идва на първо четене, и ако трябва да ъпгрейднеш нещата в последствие дали си заслужава тая 1/3 първоначална икономия, за да се убеди човек впоследствие че има садо-мазо наклонности защото тая машина освем за разходки явно не става за по хард изпълнения или поне няма да издържи на опън и напън, така че човек трябва да си отговори първо как и какво ще кара и тогава да избира машина.


                              п.п. Аре да струваше под 5К да се замисли човек за компромис между цена, качество и възможности между машините.
                              Последно редактирано от Tpunep; 15-10-10, 17:45.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X