Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CF MOTO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: CF MOTO

    Благодаря

    Коментар


    • #32
      От: CF MOTO

      Към VALERI_AT.
      Здравей искам да те питам какво имаш впредвид с това (Ремонтите са доста но кой не е правил такива на АТВ което се кара 5к в гората) и мислил ли си за продажба на някое от твойте атв,ако е така каква ще е цената?
      Поздрави!

      Коментар


      • #33
        От: CF MOTO

        За продажба не мисля. Лагери на главини, втулкина носачите , маншони на карета, накладки , водна помпа , съединител , двигателче на блокажа разпределителен вал ...

        Коментар


        • #34
          От: CF MOTO

          Ясно благодаря
          поздрави

          Коментар


          • #35
            От: CF MOTO

            Доста глупости се изговарят от хора които нямат такава машина и нямат изобщо наблюдения върху нея .... нека пишат само такива хора които имат конкретни и точни наблюдения.
            1. За цената , варира между 6900лв за вариант cf500-2 и 11900лв за вариант X6 600cc 4x4 + блокажи , независимо окачване , регистрация в КАТ за двама души ( управлява се с категория "В" и по талон се води четири колесно МПС } , водно охлаждане , автоматична скоростна кутия с предна и задна скорост , газови амортисьори , инжекцион , дигитално табло , лебедка , теглич , лети джанти , задна облегалка , стоманена неръждаема генерация и гардове за ръце .

            Така че много може да се поспори да ли е 2/3 или 1/3 от цената на японските реално цената е точно на половина на фирмена машина та и мо-малко защото един кан ам от типа на CFMOTO X6 струва в представителството 28000лв . Цената на CFMOTO CF500-2 4x4 къса база с фул опций е 8500лв и съответно брут форса с регистрация е 19500лв . За какви 2/3 става въпрос не мога да разбера .
            2 . За качеството .... Както вече съм писал имал съм CFMOTO X5 а сега имам CFMOTO X6 на двете машини имам навъртяни над 10000 км без никакви проблеми , За CF500-2A и CF500-1A нямам никакви наблюдения защото не съм ги притежавал а и те доста остаряха като модели и разработки .
            Та и тук се чудя какви ги говорите .....спирачки , пластмаси , окачване , ... вероятно сте виждали и карали CF500-1 от преди христа и го сравнявате с сегашните модели . Сравнете го с Поларис от 95г
            Последно да ви кажа ако не сте видяли , че CFMOTO X6 е на втора място на състезанието за преходи на ютилити клас в Румъния

            Коментар


            • #36
              От: CF MOTO

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              .....
              Блокаж се писа че е само на предната раздатка. Не му требва 5 за да излезне от некоя локва, не e Вранглер
              Само да уточня, че Вранглера ми все още е само със заден блокаж, но и него не се налага да пускам. Виж да кажеш, че Г-класата без блокаж не може да мръдне по ще се съглася. С тия колелца дето ги търкалят масово и с тия пушки и съответно мижави ходове няма как просто. Колкото до АТВ-тата там блокажа отпред е просто задължителен, при тия размери и малко по пресечен терен все някое предно колело увисва. Без преден блокаж тактиката с АТВ е засилване и после каквото съдбата ти е отредила. Или ще минеш през препятствието или ще минеш към енергото

              И още нещо.... По повод маломощния двигател на CF500 и X5. Ако ги карате във вида в който сте ги купили съм съгласен, но имайте предвид, че са убийствено стиснати заради сертифицирането. Входната тръба в шумозаглушителя е 20 мм. При мен е 40 мм. Хода на дроселовата клапа е силно ограничен от реглажния болт на палеца за подаване на газ. Работния жигльор в карбуратора е намален с 40% в сравнение с обичайния за K36. Тежестите на първата шайба са нагласени за работа при около 5400--6200 об/мин където двигателя не развива максималната си мощност. При подмяна с по-леки работи от 6000 до 8000 об/мин. Прекъсвача на оригиналното CDI е на 7200 об/мин, а съвсем спокойно се размотва на 8000 при подмяна на модула. Всички тези хитрини на производителя съм коригирал още след първите 1500 км. Максималната ми скорост е 105 км/ч и машината върви зверски, дори мисля да минавам на 27 инчови гуми, защото има достатъчно сила да ги размотае.

              edit/ пропуснах, че съм презацепил ангренажната верига с един зъб в посока на увеличаване на аванса на газоразпределението
              Последно редактирано от elbgt; 23-10-10, 13:03. Причина: eidt
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #37
                От: CF MOTO

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Само да уточня...
                И Аз така да доуточня, миналата година си взех едно леко ендуро моторче мисля че няма друго такова в БГ, SCORPA T-RIDE 250F френско с двигател на Ямаха, и там ги имаше всичките тея простотии заради хомологацията и покриването на нормата ЕВРО-3, само че Франсетата като си го закупиш отделно(безплатно) ти дават нова кривка за ауспуха без катализатор да спъва газовете навън, като и менуал какво трябва да направиш освем това, къде да разбробиеш електрониката за да прекъснеш ел. линия която от нормалните 7000 оборота отива на 11500,както и процедурата как се прави точно със резетването на елекрониката, какво да направиш със картерните газове които не са директно изведени а се връщат обратно за "припек"(термин от ракиджийството), отделно имаше рестриктор между карба и цилиндъра намалящ притока поне със 30% и още нещица и то без да инвестираш повече пари, почти всички ендураци и АТВ-та които също подлежат на регване ги имат тея простотии нищо ново под слънцето и със тея леки хитринки всички тръгват да вървят доста повече след тези интервенции не е само при СФ-а. Машината която си я карам най-много в момента е 163кг. 525с.с. откъм окачване, ходова част, спирачки е, не класи ами светлинни години по напреде за почти същите пари. Няма блокажи но при тая окомплектация се контролира много ама много лесно и това със засилката и квото стане е просто супер несериозно сравнение за изминати 11000 хиляди км. би трябвало да си го разбрал много отдавна, не ме разбирай криво не се заяждам даже напротив би ми било приятно да седнем некой път и да поспорим на маса, просто моето мнение че за 12К са много зле похарчени пари за такава машина, виж ако беше некъде около 5К тогава е друго нещо.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #38
                  От: CF MOTO

                  Да наистина при много машини от всякакъв тип се прилагат тези заводски хитрости за да го вкарат в изискванията за регистрация. Едва ли някой който е купил CF Moto не му е известно, че във вида в който го е купил е само докато мине регистрацията. Познавам двама души с CFMoto и двамата са направили необходимото и хич не се оплакват от липса на мощност. Тук обаче се споменава точно това. Че двигателя бил слаб за теглото му и затова предположих, че ги търкалят в заводския им вид, което си е чисто престъпление Аз съм 130 кг и CFMoto-то ме влачи по баирите като дизел цинкова кофа. И още едно уточнение. С някакво Кавазаки 2007 г Брут Форс, който между другото е къса база съм го тествал от място. Движим се като заварени един за друг и някъде към 70 км/час започвам да му показвам задния си номер. След това си тъпче на 75-80 км/час а китаеца продължава до 100-105 км/час. Цената която съм платил за тази машинка в магазина съвсем не е 12к, а е точно 9 600 лв. При цена по това време на "маркова машина" от 20 000 лв. до 35 000 лв. съвсем не е зле. А пък дълга база като моето беше само един модел и цената бе 32 000 лв. при Иванчо в Зюндерт плюс още 2000 лв за менте регистрация. Естествено въобще през акъла ми не е минавал варианта да си купя някоя втора употреба маркова кошница, защото "маркова" е тогава когато ти лично я изнесеш от магазина. Оттам нататък си е просто една втора употреба карачейка. И така... И аз съвсем не искам да се заяждам, но АТВ с верига, с 10-12 цолови колелца и на което носа ми е по напред от предния мост никога не бих карал ако ще да може да лети като делтапланер и да струва 5 лв.И не за друго, а защото искам да се возя по горите за удоволствие без да му давам всичката газ за да преодолея с единствения му двигателен мост 20-30 метров улук.

                  едит/ за пролетта планирам да се метна в една новичка X6 или ако евентуално излезе нещо по-ново, но задължително ще е CFMoto с регистрационен талон и номера.
                  Последно редактирано от elbgt; 24-10-10, 23:05.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #39
                    От: CF MOTO

                    Приятелю на твойте постове има само две логични обяснения,
                    или си на 11г и татко ти има Вранглер и китайско АТВ,
                    или не си карал НИЩО друго освен Вранглер и китайско АТВ.

                    Коментар


                    • #40
                      От: CF MOTO

                      Що не вземете да пуснете някоя нова снимка от някоя разходка ами си чешите езиците за глупости,много ясно е че всеки ще си защитава неговата теория,мода що не поразчисти малко
                      Kawasaki GTR 1400

                      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: CF MOTO

                        Ето тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=96618 всичко без последното клипче и от мотосъбора е снимано с ЦФ500

                        Коментар


                        • #42
                          От: CF MOTO

                          Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                          Аз не мога да разбера как може всеки път като се заговори за тоя китайски боклук и да се лъжат хората. Абе хора вие къде живеете бе за 12 бона може да се вземе Чисто ново или почти чисто ново Кавазаки а пък Кан Ам 500 е 13 бона в Еди. Извинявайте Ама за 1000 лв. отгоре сто пъти ще предпочета Кан Ама вместо тая тежка китайска недомислица която на всичкото отгоре е на цената на Марковите АТВ. Айде разбирам да беше нещо ефтинко щях да се съглася че си заслужава човек да спести някой лев ама за 12 000 лв. вие луди ли сте.
                          Айде вземи си кавазакито или кан-ама и ела да видиш с един такъв "китайски буклук" от къде ще те преведа и да видим , кой как ще мине! Нещо взе да ми писва да се лансират само гризлита или кавазакита и то от хора , които определено нямат наблюдения от другите. Инетересно защо ли китайските буклуци и кавазакито примерно са на една и съща цена. Също така има и друго- много малко познавам от тези с гризлитата , които като им се развали нещо веднага го оправят и не ги бърка да чакат по един месец да им дойдат частите от САЩ. Ела да видиш моето CFmoto колко бързо се оправя ако има нещо,просто щото в склада има всичко налично.Е вие си чакайте по половин сезон да ви дойдат частите пък аз през това време ще си карам

                          Коментар


                          • #43
                            От: CF MOTO

                            Колега @vladislav7600 много крайно се изказваш.. Японските и канадските машини са се доказали през годините. Замислял ли си се защо китайските атвта не участват в състезания? А това кой е по-добър не зная. Но е факт, че Керкелов е регистриран много отдавна преди теб. И не давай такива определения зад клавиатурата без да познаваш хората и да им знаеш възможностите. (това да се чете като съвет)
                            Non scholae sed vitae discimus.

                            Коментар


                            • #44
                              От: CF MOTO

                              Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                              Колега @vladislav7600 много крайно се изказваш.. Японските и канадските машини са се доказали през годините. Замислял ли си се защо китайските атвта не участват в състезания? А това кой е по-добър не зная. Но е факт, че Керкелов е регистриран много отдавна преди теб. И не давай такива определения зад клавиатурата без да познаваш хората и да им знаеш възможностите. (това да се чете като съвет)
                              Здравей приятелю,
                              Знаех си,че писанката ми ще се изтълкува малко крайно,ама определено не ми е била такава целта! Просто е тъпо да се отхвърля нещо толкова крайно при положение , че колегата явно няма наблюдения над марката .Също така за сведение миналата година в Румъния точно с CFMOTO беше спечелено най-голямото им офроуд състезание(ще се опитам да намеря статията).И на последно място скоро се регистрирах в един австралийски форум , защото ми трябваше малко информация и за мое учудване там мноооого голяма част караха точно тази марка.Също така за мен е по-важно как си потдържаш машината , а не толкова каква марка е.Виждал съм толкова занемарени атв-та , че определено със страх бих тръгнал на някъде с тях ,колкото и да са маркови! Поздрави и нека дискусиите тук се възприемат като обмен на информация , а не като заяждане

                              Коментар


                              • #45
                                От: CF MOTO

                                ЦФмото не е лоша машина, "КМЕТА" от Банкя преди 2-3г на обиколката на Витоша ми скри шапката точно с едно такова, даже ако не се лъжа участва на някое и друго сустезание с него. Даже ако ми предложат на бартер за КФХса ще го сменя (писнами да се прибирам кален като прасе). А що се отнася за КЕРКЕЛОВ, тои понатрупа бая опит през годините, смени доста машини а и не е за подценяеане факта, че е тръгнал от ЩЕНЕРЕИ 200куб.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X