Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интеркулер ТЛК80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интеркулер ТЛК80

    Някой слагал ли е интеркулер на ТЛК 80 мотор 1HD-T. Каква е цената с монтажа, предимства, недостатъци, ако има такива?

  • #2
    От: Интеркулер ТЛК80

    Аз имах такъв, но освен при високи обороти голяма разлика не забелязах. Но поне не става по-лошо

    А ето и една по-стара тема
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5876

    Коментар


    • #3
      От: Интеркулер ТЛК80

      Според мен си заслужава да се тунингова леко двигателя но това не включва само един интеркулер а ще са нужни и корекции в налягането на турбокомпресора и корегиране горивната система и ауспуха за да се получи ефекта уау преди да изказвате мнение по темата не е ли по добре всеки да е аргументиран , да каже каква е била температурата в колектора преди и след монтажа на охладителя измерено ! А мнение от рода на: " като че ли нищо не усетих" или пък по смешното : "от 125 коня става 140" което пък е напълно абсурдно А тази тема в линка по горе е повече от смешна , там половината колеги са изказали такива сентенции че просто може да колабира човек от смях а пък по традиционалистите твърдят че от завода както си е най добре , което също не е най удачното поне според мен де
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #4
        От: Интеркулер ТЛК80

        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
        Според мен си заслужава да се тунингова леко двигателя но това не включва само един интеркулер а ще са нужни и корекции в налягането на турбокомпресора и корегиране горивната система и ауспуха за да се получи ефекта уау преди да изказвате мнение по темата не е ли по добре всеки да е аргументиран , да каже каква е била температурата в колектора преди и след монтажа на охладителя измерено ! А мнение от рода на: " като че ли нищо не усетих" или пък по смешното : "от 125 коня става 140" което пък е напълно абсурдно А тази тема в линка по горе е повече от смешна , там половината колеги са изказали такива сентенции че просто може да колабира човек от смях а пък по традиционалистите твърдят че от завода както си е най добре , което също не е най удачното поне според мен де
        Ако темата от линка ви се струва смешна, значи не можете да оцените информацията която колегите са споделили.

        На колко автомобила лично си пробвал?
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • #5
          Re: Интеркулер ТЛК80

          Аз имам интеркулер на 1хдт(на Алекс бившата).
          Карал съм друга 80-ка без интеркулер и не усетих разлика във вървежа.
          За нещастие не мога да дам никакви факти, като температура в колектора, резултати от дино и т.н.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #6
            От: Re: Интеркулер ТЛК80

            Според мен колегата "75 turbodelta" еправ. Самото поставяне на интеркулера ,чисто теоретично трябва да доведе до обедняване на горивната смес , това може да се компенсира с подходяща регулировка на помпата(подаване на повече гориво) ,от там ако всичко е направено коректно би следвало да получим по висок въртящ момент и по висока мощност. Коректни настроики могат да се получат с измерване на температурата на изходящите газове

            Коментар


            • #7
              От: Интеркулер ТЛК80

              За вървежа е така няма разлика поне при мен. При висока скорост - 150-160км/h температурата на мотора е по ниска и се държи в граница не се повишава

              Коментар


              • #8
                От: Интеркулер ТЛК80

                Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                Ако темата от линка ви се струва смешна, значи не можете да оцените информацията която колегите са споделили.

                На колко автомобила лично си пробвал?
                Да отново подкрепям твърдението си че въпросната тема е смешна ! Колкото до информацията в нея тя или е доста утопична и напълно погрешна или доста подвеждаща А упражнението с кулерите съм го практикувал няколко пъти и съм си извадил достатъчно информация и изводи от него , с които не ви карам да се съобразявате ! И както казах и в горния си пост добавянето на кулер само по себе си нито ще вдигне мощността нито ще подобри нещо без да се извършат и останалите описани неща , да не казвам че чисто теоретично би имало обратен ефект в стоков вариант на автомобила , за това и ако не сте готови за цялостен двигателен тунинг по добре не започвайте каквото и да било
                поздрави !
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X