Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си взема плат-репей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откъде да си взема плат-репей?

    Даже не знам и как се казва. Това са тези две тъкани, които залепват една за друга и после се отлепват с известно усилие и пращене. Редовно ги има по дрехи и чанти, осигуряват неотговорно затваряне на части от изделието - примерно вместо цип или върху него.

    Изобилства наоколо на малки квадратчета и ивички, но аз искам да взема на метър. Всъщност, не ми трябва цял метър

  • #2
    От: Откъде да си взема плат-репей?

    Казва се велкро и се продава на ленти с различна ширина. Търси фирми за търговия с шивашки материали. В Пловдив - Мазиар, в София - след малко
    http://www.google.bg/search?rlz=1C1G...84%D0%B8%D1%8F
    00359893488603

    ....нямам си вече LR...

    Коментар


    • #3
      От: Откъде да си взема плат-репей?

      Ако си още около Графа, велкро продават на метър в - като вървиш нагоре към Попа, отляво, магазин за шевни машини на Фаф.
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #4
        От: Откъде да си взема плат-репей?

        На "Екзарх Йосиф" като тръгнеш от "Мария Луиза" в посока Женския пазар.В твое дясно има доста магазини за платове,шевни принадлежности и т.нат.Аз съм взимал от там преди година.Имаше с различна ширина и цвят.

        Коментар


        • #5
          От: Откъде да си взема плат-репей?

          Ако имаш път насам, имам няколко парчета излишни. 20мм широки.

          Коментар


          • #6
            От: Откъде да си взема плат-репей?

            На жаргон се казва "Китайски цип"... Имах един приятел дето като тебе търсеше и ми вика: От къде да си купя "Японски ластик", докато се разберем
            Иначе във всяка кинкалерия ще намериш но е менте... ако го сравниш с велкрото от някое качествено яке бързо ще откриеш десетте разлики.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Откъде да си взема плат-репей?

              Моите са от преди преврата. Докарва на истинско.

              Коментар


              • #8
                От: Откъде да си взема плат-репей?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Даже не знам и как се казва. Това са тези две тъкани, които залепват една за друга и после се отлепват с известно усилие и пращене. Редовно ги има по дрехи и чанти, осигуряват неотговорно затваряне на части от изделието - примерно вместо цип или върху него.

                Изобилства наоколо на малки квадратчета и ивички, но аз искам да взема на метър. Всъщност, не ми трябва цял метър
                Ако не се бъркам,за това става въпрос.....

                (0+)
                Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • #9
                  От: Откъде да си взема плат-репей?

                  Да, за това става дума. Като знае човек думичката Велкро, нещата потръгват.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Откъде да си взема плат-репей?

                    Има го и в Бриколаж - различна широчина и дължина!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Откъде да си взема плат-репей?

                      Това е даже по-интересно, защото не ми трябва точно за текстилни цели, предполагам има и по-технически разновидности.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Откъде да си взема плат-репей?

                        При дилърите на 3М има най различно като гъстота, подложка, материал на кукичките и т.н. Държи страхотно вече 3та година на борда на една лодка.
                        Последно редактирано от Ясен; 13-10-10, 16:56. Причина: 4
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #13
                          От: Откъде да си взема плат-репей?

                          Само да вметна (не че е важно де) - доколкото си спомням "Velcro" е самата система на залепване, и е патентована, а "Велкро" произвеждат много производители. Също доколкото си спомням, има различни по форма кукички ...
                          А са се вдъхновили от формата на кукичките на разни растения в природта от рода на репея например
                          Малко като разликата между ксерокс и копирна машина

                          П.П. В предната фирма го ползвахме мноооого (почти всички изделия включваха Велкро), обаче го внасяха от чужбина (май от Германия, не съм сигурен), и беше много здраво.
                          Абе въобще, който го е измислил (че му забравих името, в уики-то го пише ) браво на него
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X