Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LSD в задния мост - как работи?

    Да точно на място , Стефан ме е допълнил
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • От: LSD в задния мост - как работи?

      Има вариант за натягане на ЛСД диф. Подлагат се пластини, или може и подложни шайби. Не съм правил това нещо, но съвсем скоро ще го направя. Моя не работи както трябва, но има и един друг момент, че трябва да се премери колко да се подложи, в противен случай може да се получи постоянно зацепване. Ако нещо греша, някой да ме поправи.
      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

      Коментар


      • От: LSD в задния мост - как работи?

        Така е прав си , но за офроуд не е добре да е много натегнат особенно на седма серия , защото на страничен наклон ще има склонност да свлича задницата . Мисля ,че натяга трябва при вдигнато едното задно колело да е трудно преодолим с ръце но все пак да приплъзва при този вариант ще може да се оползотвори максималното от това ЛСД
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • От: LSD в задния мост - как работи?

          Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
          Така е прав си , но за офроуд не е добре да е много натегнат особенно на седма серия , защото на страничен наклон ще има склонност да свлича задницата . Мисля ,че натяга трябва при вдигнато едното задно колело да е трудно преодолим с ръце но все пак да приплъзва при този вариант ще може да се оползотвори максималното от това ЛСД
          Точно това искам да постигна по някакъв начин, но не знам дали ще успея да оцеля,момента на натягане. Става и със смяна на дисковите пластини, но не знам цената на нови.Та затова ще е с правена пластина или шайби.
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • От: LSD в задния мост - как работи?

            Тъй като съм един прост програмист (и то много прост), искам да попитам има ли моята Фронтерка 2,2DTI 2001г. LSD.

            Коментар


            • От: До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Приблизително износването може да се установи,като се вдигне "дупето",едното колело се заклещи,за да не се върти,а другото се върти на ръка,като колкото усилието,за да се завърти колелото е по-голямо,толкова по-добре!Май това е начина,но си иска опит,и усет,за да си по-наясно...?
              Това сигурно ли е, защото на тераното не успях да превъртя задната гума?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • От: До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                [QUOTE=kra_kra;2587805]Това сигурно ли е, защото на тераното не успях да превъртя задната гума?[/QUOTE

                Сигурно е!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • От: До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                  [QUOTE=mbenz;2587935]
                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Това сигурно ли е, защото на тераното не успях да превъртя задната гума?[/QUOTE

                  Сигурно е!
                  Това означава ли, че аз съм ОК.?
                  Чета,че трябва да се върти, но аз не успях да го превъртя.
                  Виждал съм го да въртят и двете колела на хлъзгаво, но това не е голям критерии.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: LSD в задния мост - как работи?

                    Да, означава. ЛСД на терано в заводския си вид превърта при малко под 400Nm. Тоест, казано простичко, средностатистически индивид не би трябвало да може да го превърти на ръка, без много, ама много сериозно напъване.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар



                    • Коментар


                      • Гледам се е раздвижила темата. Въобще има ли още живи 30+ годишни LSD-та ?
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Toyota LC 70

                        Коментар


                        • Единият ми го излъгах само с нова пружинкаВ  . Другия сиВ  искаше всичките дискчета новиВ  (400лв ) . А третияВ  ми си гоВ  возя без да съм го барал - поместен е в кола , детоВ  гори 30/100 и смело предполагам ,че наистина е на 250км (само ) . Нито едно от споменатите возила ,не е под 30г и LSDтата им прилично си бачкат
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                            Гледам се е раздвижила темата. Въобще има ли още живи 30+ годишни LSD-та ?
                            Не е до възраст, а до пробег и хубаво масло. LSD-то не само се износва от калпаво или неправилно масло, но и се троши от такова (поне нисанските, които са ми попадали). Адна от основноте причини за трошене на пружинните елементи, поне при Нисан, е именно калпавото масло - пластините започват да залепват (добавката в LSD маслото е иманно да предотврати това), от там за да превъртят товарят и корпуса, и планетите, и себе си. При Nissan има едни "кученца" дето се износват, и после пластините започват да копаят корпуса, карто заедно с това се износват както ушетата им, така и корпуса, така и вътрешните захвати на пластините към планетите. Пружинните елементи се чупят (вече не работят правилно), и преставаш да имаш LSD, а ако си късметлия, парчетата правят салата около мястото, където се намират, и после ти трябва цяла нова касета, ако искаш да имаш LSD.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • При Тойота , не си спомням да има нещо , което да се счупи и да троши наоколо му , като споменатотоВ  . Но дискчетата определено са консуматив и при пробег и при неправилно масло ,износват си се . Със сигурност не от годините.
                              При неточно масло , можеш да получиш пак неработещо ЛСД , въпреки изправността му .
                              На едната ми бричка й сипах квото й пишеше по книжкатаВ  ииии...не щеВ  . Смених го със съвременно синтетично за ЛСД и заработи. Капризна баба
                              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                              Коментар


                              • Пружинните елементи се трошат при Nissan. Специално при Terrano са по 2 от страна. То аз и не съм чувал за друго LSD да превърта чак на 400Nm де. Те си се трошат и с правилно масло - изморяват се, но при неправилно доста по-често. А с неправилно масло отзад се чуват странни звуци, особено при тръгване след престой като са залепнали пластините.

                                По тоя повод - забравете за Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 - това са го развалили и ми доумори дифа на "новото" терано. Взимам от годни от едно и също място, те също. Ясни звуци като от залепнали накладки при тръгване след престой. Сипах Motul и всичко си дойде на мястото, само дето вече LSD нямам.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X