Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

    Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
    Пламене,маслото което го препоръчват за 70-ка,за LSD e Castrol TAF-XJ.....С вискозитет 75w-140,цена към 40-45лв. за 1л.
    Други питанки?
    Няма други питанки,Скорпионе!Засега....!
    Значи тва ще е-благодаря!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #32
      До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

      Фабрично дават за дифoвете 80W90,вероятно са съобразили че има ЛСД и сработва добре с това масло,което навежда на мисълта че с 75W90 ще сработва още по добре,а 75W140 си остава на най висока позиция, като специализирано масло за ЛСД,но си мисля че за техника като ТЛК 70 едва ли ще е нужно,по скоро е за паркетните нови модели които са доста капризни към масла.
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #33
        До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Фабрично дават за дифoвете 80W90,вероятно са съобразили че има ЛСД и сработва добре с това масло,което навежда на мисълта че с 75W90 ще сработва още по добре,а 75W140 си остава на най висока позиция, като специализирано масло за ЛСД,но си мисля че за техника като ТЛК 70 едва ли ще е нужно,по скоро е за паркетните нови модели които са доста капризни към масла.
        Еххх,Belata...тъъъъкмо се убедих какво да е маслото,и ти ме разкандърдисваш сега...!
        Ако 75/140 е най-доброто няма значение,че возилото е старичко!Това ме интересува-дали съвременното високо-технологично масло е подходящо и за предпочитане пред по-старото,което е било произвеждано тогава?Щото тва с маслата понякога си е,като вътрешните болести-тъмна работа,нищо не се вижда!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #34
          До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

          Колега, проверил ли си какво масло препоръчва производител за тази джипка?? Ако, не си провери, и иди в ТМ ауто купи си маслото наливай го и си гледай кефа..
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #35
            До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

            TOYOTA е казала 85w90-LSD оригинално на TOYOTA мога да ти снимам и шишето за твое спокойствие
            П.П а може и 75w90 за скорости и раздатка ако искаш
            Последно редактирано от Наско-Гумата; 28-07-09, 16:16.
            НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

            Коментар


            • #36
              До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

              И моят съвет е да се обърнеш към сервиза на Тойота .
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • #37
                До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                И моят съвет е да се обърнеш към сервиза на Тойота .
                Еххххх...как не ги обичам ТМ-Ауто...!Що да не си призная?!
                И,аз мислех да се довлека при тях,пък да ги видя чували ли са за LJ-70!И имали ли са запитвания изобщо за този модел?Съпругът на колежка е шеф там,та ще разчитам на връзки-инак няма да се учудя,ако ме "качат на джанката" с нЕква информация,колкото да се отърват от мен-ще видим...и ще пиша после тук!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #38
                  До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Еххххх...как не ги обичам ТМ-Ауто...!Що да не си призная?!
                  И,аз мислех да се довлека при тях,пък да ги видя чували ли са за LJ-70!И имали ли са запитвания изобщо за този модел?Съпругът на колежка е шеф там,та ще разчитам на връзки-инак няма да се учудя,ако ме "качат на джанката" с нЕква информация,колкото да се отърват от мен-ще видим...и ще пиша после тук!
                  Принципно и дефакто решението и колата са си твои.
                  Моята Фронтера и твоята 70-ка са бангии на аналогична възраст.В тапиите за Фронтера/Исузу също пише за задния мост 85W90-LSD,за предния 85W90.
                  И двата ги набухах преди година и половина с 75W140 и досега нямам никакви проблеми.Задния беше тръгнал да стяга при потегляне на пълен ляв/десен-оправи се.Предния и той не мрънкоти,че е с такова.
                  Ти си решавай как да постъпиш в твоя случай,аз драснах за моя.
                  На ЛС мога да ти споделя за цена на маслото/75W140/,от която не ти се смръзват пломбите и пУртафела.
                  Не съм му нито търговец,нито дистрибутор-просто доволен клиент.

                  Коментар


                  • #39
                    До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    Принципно и дефакто решението и колата са си твои.
                    Моята Фронтера и твоята 70-ка са бангии на аналогична възраст.В тапиите за Фронтера/Исузу също пише за задния мост 85W90-LSD,за предния 85W90.
                    И двата ги набухах преди година и половина с 75W140 и досега нямам никакви проблеми.Задния беше тръгнал да стяга при потегляне на пълен ляв/десен-оправи се.Предния и той не мрънкоти,че е с такова.
                    Ти си решавай как да постъпиш в твоя случай,аз драснах за моя.
                    На ЛС мога да ти споделя за цена на маслото/75W140/,от която не ти се смръзват пломбите и пУртафела.
                    Не съм му нито търговец,нито дистрибутор-просто доволен клиент.
                    Нека уточним за вискозитета на по-старото масло,когато са мислени тези коли-за 85/90 ли говорим,или за 80/90?Щото 85/90 се прозвежда от много фирми,но в Бг не се предлага в литрови опаковки,а само във варели по 208л. и никой не го внася-знам го,щото тва е Мерцедесов визкозитет за дифове(не LSD),и литъра такова масло при дилъра е 50лв!
                    Давайте информация на ЛС,ако тук ще се счете за реклама.Както писах проверих за Кастрола със 75/140,че цената му е 40лв./л
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Поведение на LJ-70 с LSD-диф

                      Слагай изпитаното 80W90 не му мисли повече,ако си се вманиячил чак толкова му бутни една добавка и спи спокоен http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2988 ,и аз на смяна от него ще мушна в дифовете,а в кутията и раздатката 75W90 задължително
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Поведение на LJ-70 с LSD-диф

                        ето ви истинското масло което трябва да се налее в LSD-дифа
                        Прикачени файлове
                        Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                        тел. 0898327627
                        Радослав

                        Коментар


                        • #42
                          До: Поведение на LJ-70 с LSD-диф

                          а ето и на друга марка МАСЛО също за LSD ДИФ
                          Прикачени файлове
                          Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                          тел. 0898327627
                          Радослав

                          Коментар


                          • #43
                            До: Поведение на LJ-70 с LSD-диф

                            В мануала на LJ 70 препоръчват SAE 90 GL 5, което не значи че синтетиката не е по - добра.

                            Коментар


                            • #44
                              Поведение на ЛСД диф?

                              Привет колеги!На Ранъра отзад съм с ЛСД.Сложил съм му от Гастролското 75/140 за ЛСД и проблеми с диф-а нямам.Няколко пъти обаче на сняг ми прави впечатление,че при подаване на повечко газ без да съм включил предния мост,с цел проверка,започва да боксува само едното колело,а другото си почива!Знам,че ЛСД-то не е 100% блокаж,а само до известна степен,но все пак на сняг не би ли трябвало да задейства?Знам за проверката на ЛСД-то при вдигната задница и завъртане на едното лолело,но не съм го правил!Споделете опит!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поведение на ЛСД диф?

                                Понеже не сто процентов блокаж при разлика в натоварването на двете колела над определен процент се държи като отворен диференциал.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X