Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD в задния мост - как работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Тъй де,все приблизителни параметри/стойности.
    Ако някоя булка ме е затиснала чевръсто предната вечер и ми треперят кунките,LSD-то ще е канара.Ако пък и се точа за довечера е лабава работа,щото съм напращял,че две не видя/това с колелетата у вятъра/.
    Майтапа у лево-стенд за износване наистина не знам,метода е смяна-при теб явно още работи системата,енджой и докогато както...
    Ами тъй тя,ами поне маслото да е баш каквото трябва да е!Щото уж много гледам и внимавам какво да е точно маслото за даден агрегат,ама за LSD-диф що не се ориентирах категорично досега....?!?!На капачката на съдчето за маслото на хидравликата си пише ясноextron ATF only!А,на дифа;само масло за ЛСД диф....ама кво е тва масло....
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      Ами тъй тя,ами поне маслото да е баш каквото трябва да е!Щото уж много гледам и внимавам какво да е точно маслото за даден агрегат,ама за LSD-диф що не се ориентирах категорично досега....?!?!На капачката на съдчето за маслото на хидравликата си пише ясноextron ATF only!А,на дифа;само масло за ЛСД диф....ама кво е тва масло....
      Почти всеки реномиран маслар има инфо за това на дадена марка автомобил за дифа каква масло трябва да се сложи.
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • #18
        До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

        Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
        Колега при потегляне в завой усещаш ли притрисане от задния диф.
        Не-няма такова нещо.Имам предвид на сухо...Изобщо диф-а не издава никакви звуци,и шумове,което е болежка,и повод за сериозно притеснение при доста модели на Мерцедес(леки автомобили).
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #19
          До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Ами тъй тя,ами поне маслото да е баш каквото трябва да е!Щото уж много гледам и внимавам какво да е точно маслото за даден агрегат,ама за LSD-диф що не се ориентирах категорично досега....?!?!На капачката на съдчето за маслото на хидравликата си пише ясноextron ATF only!А,на дифа;само масло за ЛСД диф....ама кво е тва масло....
          75/85W140,GL 5,все са сигнатури за синтетично масло за LSD диференциал.Кастрол,Валволайн,Тутелла-там според портмонето.
          "Проста ойл" не препоръчвам-втора ръка мост пак си е цифра...

          Коментар


          • #20
            До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

            Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
            Почти всеки реномиран маслар има инфо за това на дадена марка автомобил за дифа каква масло трябва да се сложи.
            Добре,но аз не познавам такъв маслар!А познавам мноооого "маслари"!И познавам мноооого кВи ли не "майстори"!Абе,каквото аз си направя сам никой няма да го направи по-добре!Де да можех повече нещица да си "барвам"...!Кажете моля какво е точно маслото за мойта "убавица",че ме няма много по нет-мет...!Колега ми даде линк на Валволин,ама там за заден диф дават 75/90-няма ЛСД,няма без ЛСД...?!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #21
              До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Не-няма такова нещо.Имам предвид на сухо...Изобщо диф-а не издава никакви звуци,и шумове,което е болежка,и повод за сериозно притеснение при доста модели на Мерцедес(леки автомобили).
              При мен го има това притрисане и наблюденията ми от разходките из кал,трева и сняг показват ,че дифа сработва.Но честно казано е слаба работа това LSD но все пак е добре да го има.Не си спомням точно марката на маслото но утре ще ти пиша да ти кажа какво сложиха на моя диф.
              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

              Коментар


              • #22
                До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                75/85W140,GL 5,все са сигнатури за синтетично масло за LSD диференциал.Кастрол,Валволайн,Тутелла-там според портмонето.
                "Проста ойл" не препоръчвам-втора ръка мост пак си е цифра...
                Разбира се Приста и Тексако ги изключвам автоматически!Са да не се обиди някой-това е моето мнение,което е непоклатимо!Кастрол ще е-40лв./литъра,проверил съм!Само исках да съм убеден,че това е вискозитета!

                П.С. Баси-75/140!!!Почти двойна разлика във вискозитетите...още не мога да повярвам!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #23
                  До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Добре,но аз не познавам такъв маслар!А познавам мноооого "маслари"!И познавам мноооого кВи ли не "майстори"!Абе,каквото аз си направя сам никой няма да го направи по-добре!Де да можех повече нещица да си "барвам"...!Кажете моля какво е точно маслото за мойта "убавица",че ме няма много по нет-мет...!Колега ми даде линк на Валволин,ама там за заден диф дават 75/90-няма ЛСД,няма без ЛСД...?!
                  75/90 е маслото от време оно за LSD,тогава трицифрени сигнатури в заглавието на маслата е нямало.Наливай 75/85W140 и карай.Това е синтетика за LSD дифове.

                  Коментар


                  • #24
                    До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    75/90 е маслото от време оно за LSD,тогава трицифрени сигнатури в заглавието на маслата е нямало.Наливай 75/85W140 и карай.Това е синтетика за LSD дифове.
                    така е-возилото е произведено м.Юли 1987 год.!ама след много въргаляне отдолу(добре,че е високо),и отгоре(там пък височината е в минус!), отстрани,и отзад изглежда,като почти ново!съжалявам,че ме няма по снимането,и комповете,че да се похваля...!питал съм мнозина,и доста от тях твърдят,че и тогава имало масло с такъв вискозитет-75/140,което обаче никак не ми се вярва!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #25
                      До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      така е-возилото е произведено м.Юли 1987 год.!ама след много въргаляне отдолу(добре,че е високо),и отгоре(там пък височината е в минус!), отстрани,и отзад изглежда,като почти ново!съжалявам,че ме няма по снимането,и комповете,че да се похваля...!питал съм мнозина,и доста от тях твърдят,че и тогава имало масло с такъв вискозитет-75/140,което обаче никак не ми се вярва!
                      Ти на хорско мнение ще слугуваш или на "жипката"?В ония години такива синтетични масла/сигнатури просто е нямало.Погледни истински сервизни книжки на джипове,набори на твоя и заводските препоръки.Казал-рекъл,ти плащаш грешките си.Аз се доверих при смяната на масла в дифовете на тия сигнатури и нямам проблеми на асвалт и черно.
                      За твоята машина ти вземаш решенията.
                      Лека вечер!

                      Коментар


                      • #26
                        До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Ти на хорско мнение ще слугуваш или на "жипката"?В ония години такива синтетични масла/сигнатури просто е нямало.Погледни истински сервизни книжки на джипове,набори на твоя и заводските препоръки.Казал-рекъл,ти плащаш грешките си.Аз се доверих при смяната на масла в дифовете на тия сигнатури и нямам проблеми на асвалт и черно.
                        За твоята машина ти вземаш решенията.
                        Лека вечер!
                        Прав си,но аз досега така и не намерих никаква информация за моя модел-явно за возилата,които са от новобранската на Хитлер информацията е кът!И в нет-а,и тук все ми излизат 80-ки,90-ки,100-ци,120-ки,Хай-лукс-ове,Фор-рънъри,че дори и Яриси...!Вероятно и аз не мога да се ориентирам,както трябва в нет-а,който както казах не ми е сила...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #27
                          До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                          И аз не намерих конкретна информация за масло за моя диф,изчетох и всичко по темата тук и накрая реших да сложа добавката ,макар да трябваше да дам още някой лев. А иначе турих масло Тутела.

                          Коментар


                          • #28
                            До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            И аз не намерих конкретна информация за масло за моя диф,изчетох и всичко по темата тук и накрая реших да сложа добавката ,макар да трябваше да дам още някой лев. А иначе турих масло Тутела.
                            Значи не само аз не мога да се ориентирам...!Сигурен ли си,че добавката е за ЛСД-диф,а не за ASD?Аз лично съм крайно скептичен към добавките-предпочитам да налея най-доброто масло за съответния агрегат,а добавките да ги игнорирам!
                            Инак 18лв. за добавка от Балканстар си е без пари!За дифовете с ASD на леките коли цената за добавката е 50лв. за 45 грама...!Но казват,че имало ефект,де!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #29
                              До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                              Пламене,маслото което го препоръчват за 70-ка,за LSD e Castrol TAF-XJ.....С вискозитет 75w-140,цена към 40-45лв. за 1л.
                              Други питанки?

                              Коментар


                              • #30
                                До: поведение на LJ-70 с LSD-диф

                                Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
                                Пламене,маслото което го препоръчват за 70-ка,за LSD e Castrol TAF-XJ.....С вискозитет 75w-140,цена към 40-45лв. за 1л.
                                Други питанки?
                                Сега се връщам от гаража гледах го на етикета абсолютно същото е.
                                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X