Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Transporter T1 1964г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: VW Transporter T1 1964г.

    Това ще е лесен проект, Ванката извади късмет - ма да си стяга яко дупето тая зима...
    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
    SXS-Restorations 0886513079
    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

    Коментар


    • #17
      От: VW Transporter T1 1964г.

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Аз не ща и да чуя. Ама Ванката е мазохист...
      Разкажете тогава какви са минусите и плюсовете на тези микробусчета!
      Мен лично ми е интересно да чуя нещо повече за тях и въобще за въздухарите!

      Коментар


      • #18
        От: VW Transporter T1 1964г.

        Честито за придобивката, Ванка. С такова нещо някога са се возили хипитата. Много е готин буса.
        Успех.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #19
          От: VW Transporter T1 1964г.

          Ейй набара го бе Ванка Честито
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #20
            От: VW Transporter T1 1964г.

            И така, както бях планирал днес започнах с разглобяването на буса.Пода беше облициван с някакъв дебел шперплат, както и багажника над двигателя.
            Първо демонтирах шперплата на преградата зад предните седалки, както подозирах имаше "побългаряване" с мястото за резервната гума.За да не им "пречи", бяха окастрили ламарината.



            Така изглежда отпред, след като махнах седалките:



            Под шперлатовата облицовка си стоеше оригиналната стиропорена изолация:







            Махнах дървената облицовка на пода и се оказа че пода е здрав, да ама не това не е оригиналния под.Явно оригиналната ламарина е изгнила и са сложили някаква права ламарина, като са я закрепили с нитачката за носещите гредички.Утре мисля да я демонтирам, заедно със страничния панел, който също е захванат с нитачката, върху старата ламарина.Имало е някакъв удар, както си личи от тази снимка и са направили бърз "ремонт".



            Задния панел на багажника също е за подмяна.Капака не беше затворен хубаво и дървения шперплат беше изгнил.От влагата, която е задържал се е разказала играта на ламарината.



            По страничните врати също има какво да се пипне





            Както очаквах, тавана е перфектен:





            Предните врати са в задоволително състояние.



            Повърхностна ръжда, без язви и дупки.



            Гумените стелки се оказаха оригиналните с които е излязъл от завода.



            Като махнах седалките се появи още една табелка:





            Ситуацията под седалките е добра



            Най-много ме издразни това вандалско рязане на таблото, ще мисля някакъв вариант за спасяване.Ако някой има идея да споделя



            Утре пак
            Последно редактирано от м20_маниак; 11-10-10, 22:58.
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #21
              От: VW Transporter T1 1964г.

              Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
              Най-много ме издразни това вандалско рязане на таблото, ще мисля някакъв вариант за спасяване.Ако някой има идея да споделя
              Най-голямата навигация, която намериш. Може и TV, но нави по-добре. Ако не пасне с малко може да сложиш някаква рамка.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: VW Transporter T1 1964г.

                И така, вчера и днес продължих с разглобяването на проекта.Демонтирах бронята и зачистих дублиращата ламарина, за да видя до къде са пораженията от този "дублаж"











                Ситуацията отива на пълно сменяне на малките панели по предницата от 18 до 22



                Предните калници също ще се подменят с нови:







                След предницата се преместих на станичния панел, където е имало "бърз ремонт" с нитачката и паче ламарина.Ако не знаете какво се получава след слепване на ламарините, сега ще се насладите:





                След страничния панел, видях че надоло също има нитове, изчистих и тях:







                Всичко се изчиства до здрава ламарина и ще се поръчат нови панели и детайли за подмяна:



                Успях да се преборя и с дъното, под ламарината се показа перфектно запазена рама и напречни подпори.







                Други панели за смяна:









                Хубавото е че всички ламарини ги има, лошото е цената им, но нямам избор, цената си заслужава

                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  От: VW Transporter T1 1964г.

                  Като гледам как правиш коли, започвам да се съмнявам, че си парти диджей :-)
                  Ще следя темата с удоволствие.

                  П.П. Ако направи тази антика с диджей оборудване за открити партита, мисля че ще е супер.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #24
                    От: VW Transporter T1 1964г.

                    Ей т'ва българският домашен майстор навремето е обожавал ниатчката и поцинкованата ламарина!Кто гледам как са шарили по хубавата кола с нея ми се плаче!Навремето баща ми правеше семейния Москвич 408 като подводница -ламарина,нитове и болкит!Успех с начинанието!Сигурен съм ще стане супер!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #25
                      От: VW Transporter T1 1964г.

                      Много бой е ял този герой, но като гледам с каква нагласа е започната рестраврацията, си мисля, че може да очакваме на финала един чудесен Т1.
                      Колега, имаш ли вече концепция за буса - цвят, джанти, оригинал, къстъм...?

                      Коментар


                      • #26
                        От: VW Transporter T1 1964г.

                        браво, предчувствам нещо такова, че и по-добро.........

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2970.JPG
Прегледи:1
Размер:402.4 КБ
ID:5218106

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9318050.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5218107

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9318078.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5218108
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          От: VW Transporter T1 1964г.

                          Точно това имах в предвид. Само че в комбинация от бял и синьо-зелен цвят.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #28
                            От: VW Transporter T1 1964г.

                            Концепцията за буса е Low Rider, джанти EMPI, и аерография.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #29
                              От: VW Transporter T1 1964г.

                              http://www.aerographicabg.com/about.php - мога да препоръчам за аерографията!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • #30
                                От: VW Transporter T1 1964г.

                                Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                                http://www.aerographicabg.com/about.php - мога да препоръчам за аерографията!
                                Споко, има кой да рисува Само да стигнем до този етап, че има бая работа до тогава
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X