Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за суха пeчка WEBASTO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за суха пeчка WEBASTO

    Изпадна ми тази печка WEBASTO AIR TOP 2000 ,но е на 24V, какви варианти имам да я монтирам на бус с 12 волтова инсталация. Ето и малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:печка WEBASTO 007.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5902540 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:печка WEBASTO 005.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5902541 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:печка WEBASTO 004.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5902542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:печка WEBASTO 002.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5902543
    ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

  • #2
    От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

    Мисля, трансвертер се казваше джаджата. По магазините за електронни компоненти. Вземи поне 40 ватов.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Мисля, трансвертер се казваше джаджата. По магазините за електронни компоненти. Вземи поне 40 ватов.
      Трансвертера обръща от 12 ан 220 или евентуално от 24 на 220. Не съм виждал такъм за коли който да прави от 24 на 12. Има ли?

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Трансвертера обръща от 12 ан 220 или евентуално от 24 на 220. Не съм виждал такъм за коли който да прави от 24 на 12. Има ли?
        Това от 12 на 220 и инвертор. На трансвертера това би трябвало да му е работата. От Хикс право - на някакво променливо -трансформиране и после игрек право.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Трансвертера обръща от 12 на 220 или евентуално от 24 на 220. Не съм виждал такъм за коли който да прави от 24 на 12. Има ли?
          Има, в моята има два.
          Един за музиката + алармата и един за ремарке.
          Е, вече теглича го няма , т.е. имам излишен трансвертор 10А 24-12V и то марков.
          Но пък не бих отказал и да се сдобия с печката на колегата ако случайно се откаже да прави галимацията с преубразуването.
          При мен ще лепне точно по волтаж.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

            Омешахте ги зле. На човека му трябват 24V при 12V инсталация. Преобразуване от 12 на 24. Обратното е лесно.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

              Колега продай я и си купи 12 волтова има ги и не са скъпи .

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                Печката ми е подарък и ако не ми влезе в работа , уговорката е да я върна на приятеля ми.
                Смъкнах я днес от едно лачено английско камионче закупено само за части.Собственика си задържа подкачващата помпа и ключа за палене,така че ако някой ме светне как да я свържа ще трябва да търся и тези джаджи.
                ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                  Ако се добави още един малък 12 волтов акумулатор свързани един след друг-с две ключета, могат да се зареждат на 12 Волта и да дават и 24.
                  Какво ще кажете !!!!
                  (Това го прочетох в друг форум и честно да си кажа не ми говори много докато не го видя като схема.)
                  ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                    Първоначално публикуван от rumenlibia Преглед на мнение
                    Колега продай я и си купи 12 волтова има ги и не са скъпи .
                    Според мен грешиш. Водните се намират лесно и не са скъпи. Пробвай да намериш суха, ще я продадеш тук веднага.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                      Първоначално публикуван от Младен Кънев Преглед на мнение
                      Ако се добави още един малък 12 волтов акумулатор свързани един след друг-с две ключета, могат да се зареждат на 12 Волта и да дават и 24.
                      Какво ще кажете !!!!
                      (Това го прочетох в друг форум и честно да си кажа не ми говори много докато не го видя като схема.)
                      Възможно е, даже може да се автоматизира така, че да не щракаш ключета, а просто с пускането/спирането на печката релета да правят комбинациите работа/зареждане на акума.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                        Колега имам интерес за тази печка ако решиш да я продаваш разбира се .Тези схеми дето ги мислиш няма да се получат така лесно.Може да се направи такъв трансвертер но ще ти струва доста пари затова по-добре си намери 12 V печка. Ако решиш да продаваш пиши на лични.
                        Живей за мига.
                        Honda CRF-250X
                        [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Омешахте ги зле. На човека му трябват 24V при 12V инсталация. Преобразуване от 12 на 24. Обратното е лесно.
                          Повече от зле! )
                          Едно прочетох, друго си мислех, трето написах. Пенсионерска работа!
                          Сори за спама.

                          Все пак, ако се продава печката съм кандидат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                            Добре де, колко може да струва моята печка.... Днес ми предложиха Ебершпрехер 12 волтова за 300 лв. и се чудя .
                            ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за суха пeчка WEBASTO

                              Ми,едно "мокро" WEBASTO ,го продадох за няколко часа за 200 пари-след като "сухото" е по-скъпо,първият желаещ да се яви при теб с 300-тина лв.и всички доволни.тИ С 12-волтова печка,пък на който му трябва с 24-волтова.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X