Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Особености при карането на автоматик

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    При много автомобили, за да превключиш от задна на коя да е предна скорост, трябва да държиш спирачката. При моята съм махнал тази блокировка и се лашка повече от успешно. Дори по-успешно от ръчката. Естествено, че трябва да се прави внимателно и само когато е наистина необходимо.
    Крайно време е да се срещнем някъде по средата - при Тони във Вакарел и да обменим опит в това и други отношения (сещаш се... ) Как я махна тази блокировка при тебе..?!!
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-12-12, 10:43.

    Коментар


    • От: Особености при карането на автоматик

      Здравейте колеги.
      От месец и аз минах на автомат.Не че ми е 1-вия но е 1-вия личен та се породиха въпроси.
      Паля колата на П и искам да загрея двигателя на място щото иначе гори 20 на 100 и ми идва малко множко("Вектра 2.2 бензин,автомат,2008 г.) та да стане 15-16 на 100 градско когато загре.
      Нещо не ми е ясно-ако искам да загрея ДВГ-то на кое положение на лоста да го правя?

      Коментар


      • От: Особености при карането на автоматик

        Бахти Вектрата! Паджеро 3.0 и тежащо 2.2т. ми гори доста по-малко. Сигурно имаш основателна причина да караш такава кола... Загрявай я на Р. Не че има смисъл... Що просто не я оправиш?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Особености при карането на автоматик

          Май само аз не съм имал проблеми със свикването с автоматика , качих се подкарах го , левия крак на стъпалцето на калника десния на газта без никъкав проблем . Само се хващам че от време на време трябва да превключа скорост , но това е не превключвам , макар че ръката си я държа на лоста на скоростите постоянно . А отделно другата кола ми е с ръчни скорости , но и там си го имам рефлекса и я карам без проблеми със скорости .

          Коментар


          • От: Особености при карането на автоматик

            Ходих в "Дженерос ауто" казаха ми че и няма нищо за оправяне и затова не я оправям.За тях 15-16 зимата в града си е нормално и няма грешки,нищо няма за оправяне.
            Доста четох и във форума на Опел и колегите с такива казват че в града под 15 трудна работа.
            Извън градско и магестрала е нормален разхода-6,8-7,2 като максимум с 80-140 км/ч.
            Проблема е че водя сутрин детето на градина-2 км.,оставям го,имам работа около час и после пак паля и обратно 2 км. и разход 18/100 със средна скорост от 17 км/ч пише на компа.
            То май когато скороста е под 20 средна почва да изчислява разхода към час а не на пробег.Нещо такова

            Коментар


            • От: Особености при карането на автоматик

              Да, при такъв режим на експлоатация, май нормален ще дойде този разход. Тя така и не успява да загрее за тези 2 км.
              А що се отнася до работата на място - на положение "P" е нормално да стои, докато загрява двигателят, като така той може да се форсира леко. Добре е преди да потеглиш, задържайки натисната спирачката, да превключиш последователно на всяка една позиция - "R", "D", "3" и т.н. Задържай за по пет - десет секунди на всяка една предавка, но без да натискаш газта изобщо. Така кутията може да напълни цялата хидравлика и да се раздвижи.
              Поздрави!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • От: Особености при карането на автоматик

                Да,може би най-доброто решение е след като позагрее да мина през всички положения на лоста за по 5-10 сек. и кутията да се напълни с хидравлика.
                Благодаря за съветите.Приемам още мнения разбира се.

                Коментар


                • От: Особености при карането на автоматик

                  ...И още една гледна точка за изключването на N - при нормално каране, (WJ, quadra drive), натоварването е 100% само към задния мост. Ако в този момент се наложи рязко спиране, предните спират, задните продължават да "бутат" (спирачното усилие се подава с по-голяма сила към предните колела, отколкото към задните), ABS-a "къркори", и особено на сняг - спиране няма! В този случай, според мен, е по-добре ако човек има възможност в бързината да бутне лоста на N (още по-добре на "1", но по-трудно осъществимо), тогава спирачния път е доста по-малък, но пък в такава ситуация на кой му е до лоста, като виждаш приближаващия се багажник на предната кола!!! :-))

                  Коментар


                  • От: Особености при карането на автоматик

                    Здравейте колеги.Имам запитване относно модела от снимката.Карам Honda Civic 1997,автоматичната кутия е безстепенна-CVT.Преди седмица сменях кутията със друга работеща,защото на старата задната не бачкаше изобщо.Така,значи след взимането от сервиза чух че тази кутия свири,или нещо като пищене се чува.Задна скорост пък свири по друг начин,т.е.по силно.Попитах майстора който сменя кутията,защо е така,пък той ми отговори,че нямало проблем,свирела помпата.Колата си набира отлично,затова не се оплаквам.Искам някой по запознат да ми каже проблем ли е това пищене,или не е болка за умиране.Все пак платир 770 евро,това са си доста пари.Не разбирам много от автоматици,затова се обръщам и за помощ към вас колеги.Интересува ме и друго.По принцип знам че на обикновения автомат маслото се проверява,на добре загрял мотор,на дръпната ръчна спирачка,и на положение-D като мотора остава работещ.Предполагам че и при моята CVT,така трябва да се проверява.И още едно запитване.За хондите съм чувал,че трябвало само Хонда масло да се налива във автоматичната кутия,или не е така?.На касовата бележка след смяната на кутията ми пише че е налял ново масло CVT.Трябва ли да го подменям със марково Honda CVT,или да оставя така.Благодаря на отзовалите се.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1144.jpg
Прегледи:3
Размер:110.2 КБ
ID:5465420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1143.jpg
Прегледи:2
Размер:114.8 КБ
ID:5465421

                    Коментар


                    • От: Особености при карането на автоматик

                      Тук е пълно с такива Хонди, и не съм чул да свирят.
                      Досега какъвто и автомат да съм имал, винаги се проверява на загрял, работещ и N. За първи път чувам да се проверява на директна. Ама може тая да е някаква по-специална...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Особености при карането на автоматик

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Тук е пълно с такива Хонди, и не съм чул да свирят.
                        Досега какъвто и автомат да съм имал, винаги се проверява на загрял, работещ и N. За първи път чувам да се проверява на директна. Ама може тая да е някаква по-специална...
                        Ако не се лъжа, туй е вариатор! Там има ли помпа?
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Особености при карането на автоматик

                          Може, не споря. Може да се гледа маслото и на Д. Ама за свиренето, аз такава Хонда да свири, не съм чувал.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Особености при карането на автоматик

                            Не знам колеги,майстора ми каза че помпата свирела,което не било никакъв проблем,но мен това ме съмнява силно.Не знам в Бг дали свирят,не знам колко подобни коли има там.Знам само,че този модел бил със 2 вида автоматични кутии.Моята е от тези с това копче доло-E-S.Какво е това вариатор,за което споменавате че можело да свири.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0007.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5465429

                            Коментар


                            • От: Особености при карането на автоматик

                              Първоначално публикуван от fbikz75 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги.Имам запитване относно модела от снимката.Карам Honda Civic 1997,автоматичната кутия е безстепенна-CVT.Преди седмица сменях кутията със друга работеща,защото на старата задната не бачкаше изобщо.Така,значи след взимането от сервиза чух че тази кутия свири,или нещо като пищене се чува.Задна скорост пък свири по друг начин,т.е.по силно.Попитах майстора който сменя кутията,защо е така,пък той ми отговори,че нямало проблем,свирела помпата.Колата си набира отлично,затова не се оплаквам.Искам някой по запознат да ми каже проблем ли е това пищене,или не е болка за умиране.Все пак платир 770 евро,това са си доста пари.Не разбирам много от автоматици,затова се обръщам и за помощ към вас колеги.Интересува ме и друго.По принцип знам че на обикновения автомат маслото се проверява,на добре загрял мотор,на дръпната ръчна спирачка,и на положение-D като мотора остава работещ.Предполагам че и при моята CVT,така трябва да се проверява.И още едно запитване.За хондите съм чувал,че трябвало само Хонда масло да се налива във автоматичната кутия,или не е така?.На касовата бележка след смяната на кутията ми пише че е налял ново масло CVT.Трябва ли да го подменям със марково Honda CVT,или да оставя така.Благодаря на отзовалите се.
                              аз имам Харви с такава кутия, не трябва нищо да пищи нито напред, нито назад..... когато ускорява и вдигне оборотите се чува звук като от набиращ тролей, но не е пищене.

                              проверката на нивото става по следния начин/ според мануала/ загряваш колата / 2 пъти за включи перката/, паркираш на равно и гасиш 60-90 сек след това вадиш пръчката с жълтата гръжка и гледаш. маслото изрично трябва да е Genuine Honda CVT Fluid, а по изключение Genuine ATF Honda PREMIUM
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Особености при карането на автоматик

                                Аз не съм в Бг. Тук е пълно с ткива Хонди. И нито една от тях не свири. И аз имам Civic и щеше да ми е направило впечатление, ако "колегите" минаваха покрай мен "свирyкайки". Задръж малко, до няколко часа ще се появи някои гений по тия кутии и ще ти кажат къде я боли. Ти гаранция за кутията нали имаш?

                                P.C Бинго! Ето ти отговора. Сега, ако не си сигурен какво масло имаш вътре, си виж фактурата. Ако не пише, взимай колкото там шишета трябва /няма да са много/ и отиваш при ония да ти смени маслото с правилното. После гледаш пак дали свири.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X