Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде пазарувате храна и напитки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде пазарувате храна и напитки?

    Къде пазарувате х/с и пийване? По-скоро искам да питам дали го правите в най-близкия магазин или ходите до по-големите магазини като Била,Кауфланд,Метро,Фантастико и пр. На мен ми се налага да ходя 1-2 седмично до един от по-големите магазини,защото предлагат по-голямо разнообразие и се намират някои неща,нужни в домакинството. От по-големите вериги Кауфланд (преди основно пазарувахме в Била) ми се струва най-евтин,иначе плодове и зеленчуци от борсата,не че не купувам от пазаря де. Днес чух,че имало някаква борса за алкохол и напитки до Хладилника и мисля да проверя цените тези дни.Споделете и вие вашия опит

  • #2
    От: Къде пазарувате храна и напитки?

    Избягвам да пазарувам от разните вериги като Била, Кауфланд и т.н.
    Ходя до някакъв ДАР в съседния квартал - по-прилича на квартален магазин. Няма я складовата атмосфера и безличността на Била и Кауфланд, но пък има доста разнообразие. Хляб пазарувам от пазара Красно Село от фирмено магазинче на "Нилана" или някаква такава фирма. Месо пак от Красно Село от магазин "Партньори" - от години пазарувам от тях. Месото е добро, мелят кайма на място там. Гаранция за качеството е, че винаги е пълно и има опашка от клиенти!
    Кафе, сладки и други неща за душата пазаруваме в едно малко гаражно магазинче в стария ни квартал. От години си пазаруваме от там тези неща, даже като се преместихме продължаваме пак. Човека продава разни благинки, които другаде не можеш да намериш - разни белгийски и френски марки. Има и хубави вина, ароматно кафе "Green Mountain" и други такива.
    През седмица ходя в събота до с.Мрамор и купувам от една баба истинско прясно мляко и си го квасим и от 2 години ядем истинско кисело мляко.
    Големият ми кахър е че от години не съм ял истински домати! По пазарите продават само от търговските сортове, дето издържат по 1 месец на щанда, но са на вкус като пластмаса. Ако мога да си намеря за другото лято някъде производител на истински вкусни домати ще изпадна в нирвана почти

    Коментар


    • #3
      От: Къде пазарувате храна и напитки?

      Никога не купувам храна от големите вериги. Там всичко е скъп боклук.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #4
        От: Къде пазарувате храна и напитки?

        Най често ходя в Пикадили.
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Никога не купувам храна от големите вериги. Там всичко е скъп боклук.
          А малките ... вериги дали не са същите "боклуци"?

          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
          Избягвам да пазарувам от разните вериги като Била, Кауфланд и т.н.
          Ходя до някакъв ДАР в съседния квартал - по-прилича на квартален магазин. Няма я складовата атмосфера и безличността на Била и Кауфланд, но пък има доста разнообразие. Хляб пазарувам от пазара Красно Село от фирмено магазинче на "Нилана" или някаква такава фирма. Месо пак от Красно Село от магазин "Партньори" - от години пазарувам от тях. Месото е добро, мелят кайма на място там. Гаранция за качеството е, че винаги е пълно и има опашка от клиенти!
          Кафе, сладки и други неща за душата пазаруваме в едно малко гаражно магазинче в стария ни квартал. От години си пазаруваме от там тези неща, даже като се преместихме продължаваме пак. Човека продава разни благинки, които другаде не можеш да намериш - разни белгийски и френски марки. Има и хубави вина, ароматно кафе "Green Mountain" и други такива.
          През седмица ходя в събота до с.Мрамор и купувам от една баба истинско прясно мляко и си го квасим и от 2 години ядем истинско кисело мляко.
          Големият ми кахър е че от години не съм ял истински домати! По пазарите продават само от търговските сортове, дето издържат по 1 месец на щанда, но са на вкус като пластмаса. Ако мога да си намеря за другото лято някъде производител на истински вкусни домати ще изпадна в нирвана почти

          Веригата ДАР е собственост на мъжа на една от собственичките на Фантастико и разликата е само в размерите и локацията може би . Иначе и аз взимам от хляба на Нилана от хлеобозаводския им магазин.
          Последно редактирано от cveti; 23-11-10, 20:10.

          Коментар


          • #6
            От: Къде пазарувате храна и напитки?

            От Фантастико-месото е винаги свежо, и никога не съм попадал на продукт с изтичащ или изтекъл срок на годност. Което е масова практика в квартални гаражи...
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Къде пазарувате храна и напитки?

              Винаги има два варианта според мен ...
              Когато бях в Красна Поляна, пазарувах само от един единствен частник - Ники - на пазара при Вагона е ... Винаги е чистичко, подредено, той е дружелюбен и си има хубава репутация в квартала ... сега най-близкото ми е Биллата на Опълченска, не се оплаквам, но ми липсва оня стар магазин, в който има всичко и продавача е един от години
              Милослав 0885 31 21 86 BGA+

              Коментар


              • #8
                От: Къде пазарувате храна и напитки?

                Един път в месеца-голямо пазаруване в Метро.Хляб,домати -от кварталните магазинчета и сергии.
                Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X