Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спуках радиатора с какво да го залепя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спуках радиатора с какво да го залепя ?

    И така радиатора е на Мерцедес Актрос 2632 2006 година,днес след удар в камък(който не видях в дълбоката кал) се получи цепнатина около 4-5 см.от долната страна на радиатора който е пластмасов.Потърсих инфо тук но не отких с какво мога да го залепя.Ако някой е лепил пласмасов радиатор моля да сподели с какво го е направил.Предварително благодаря за информацията!

  • #2
    От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

    Най-вероятно,само "казанчетата" на радиатора са пластмасови-за съжеление въпросната пластмаса е доста неприятнане се лепи на "топло".Панякога дава резултат заливането със смола.Ако радиатора е алуминиев и цената е оправдава може да се изработи ново "казанче",изцяло от алуминий.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
      Най-вероятно,само "казанчетата" на радиатора са пластмасови-за съжеление въпросната пластмаса е доста неприятнане се лепи на "топло".Панякога дава резултат заливането със смола.Ако радиатора е алуминиев и цената е оправдава може да се изработи ново "казанче",изцяло от алуминий.
      Да само казанчетата са пластмасови.Пукнато е долното казанче.С каква смола да го залея?

      Коментар


      • #4
        От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

        Аз имам подобен проблем с ТраАктрос 1843, за съжаление се лепи с ...нов радиатор Заливането със смола изкарва много малко. самият радиатор се свива и разширява постоянно и серазрушава адхезията. Този моя не се топи а изгаря. Нов неоригинален е около 1200лв. Ще се взема за съжаление....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

          Пробвай с епоксидна или нещо на основата на епоксидна смола.Проблема е,че пластмасата и лепилото,обикновенно имат различно топлинно разширение,но ако цепнатината е малка-може и да се получи.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

            Ако е за кратко помага полиуретановото лепило за стъкла, но задължително добре почистено и с праймер на мястото. Зависи и къде оперира камиона, ако е на къси курсове в БГ е едно, но ако е към Финландия и със срок доставка и неустойка по срока не си струва риска.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Аз имам подобен проблем с ТраАктрос 1843, за съжаление се лепи с ...нов радиатор Заливането със смола изкарва много малко. самият радиатор се свива и разширява постоянно и серазрушава адхезията. Този моя не се топи а изгаря. Нов неоригинален е около 1200лв. Ще се взема за съжаление....
              Цепнатината е тънка като косъм,и там където е тя казанчето е оребрено и мисля,че няма мърдане като разширяване и свиване ама не съм сигурен все пак има налягане в радиатора около 0.8 атмосвери

              Коментар


              • #8
                От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                Не е толкова проблема в налягането колкото в температурното разширение. Нямам идея колко е, но е факт, че след време се нарушава адхезията между твърдо лепило каквото са разните смоли и радиатора.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Ако е за кратко помага полиуретановото лепило за стъкла, но задължително добре почистено и с праймер на мястото. Зависи и къде оперира камиона, ако е на къси курсове в БГ е едно, но ако е към Финландия и със срок доставка и неустойка по срока не си струва риска.
                  Работи само в БГ но трябва да не е направено "временно".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                    Ами имаш значи поле за действие. Сваля се за час, после като се разкарат болтовете и по бързо става. Опитай да намериш двукомпонентен "силикон" който се саморазширява при изсъхване и издържа на масло и температура. То даже не е и силикон, но е познат като такъв. Мога да потърся на кой беше, но цената за малка тубичка беше около 200лв по спомен.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                      Че то изработването на нов по порьчка сигурно е една трета от цената.Има такава фирма в Софиа изработва радиатори ,интеркулери,маслени охладители,и за климатици-по чертеж или мостра.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Ами имаш значи поле за действие. Сваля се за час, после като се разкарат болтовете и по бързо става. Опитай да намериш двукомпонентен "силикон" който се саморазширява при изсъхване и издържа на масло и температура. То даже не е и силикон, но е познат като такъв. Мога да потърся на кой беше, но цената за малка тубичка беше около 200лв по спомен.
                        Преди година лепих един радиатор със Сън Фикс 4 месеца не се отлепи,после незнам продадох машината.Утре мисля да пробвам пак с него ако не се намери друго решение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                          Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                          Че то изработването на нов по порьчка сигурно е една трета от цената.Има такава фирма в Софиа изработва радиатори ,интеркулери,маслени охладители,и за климатици-по чертеж или мостра.
                          Ако изработват и само казанчета ще е супер.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                            Аз лепих с тая смола дето я продават на место епоксидната с един червен втвърдител като за кид. Получи се , но капе малко ако сложа добавка щеше да спре , но ми изпадна друг и го смених.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Спуках радиатора с какво да го залепя ?

                              Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                              Ако изработват и само казанчета ще е супер.
                              Е,това е вариянт 2,който ти предложих в началото...На един приятел на Ауди А8,правихме подобна процедура-радиятора беше неудобно скъп,не че изработката на казанчето от алуминий излези без пари-300-350 лв. някъде,но пак беше по-приемливо от нов радиатор.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X