Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

    За да ги карат един сезон и да ги хвърлят то цената им трябва да е поне 3 - 4 пъти по евтина от едни нормални гуми които ще изкарат минимум три години . Иначе не виждам къде е смисъла да се виси пред гумаджията всяка година само и само да имам нови Китайски гуми .
    Иначе на лекия автомобил съм с алпинки който карам само през зимата през останалото време са завири в мазето и мога да кажа , че тази зима им бе трета и бяха доста различни с предните години . В смисъл , че недържаха като преди на утъпкан сняг .
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

      Промяната на поведението на гумите след първата година е само едната причина да си купуват китайци всеки сезон. Най - важната причина според мен е липсата на кеш, оборотните пари са малко..... Демек кат нямаш за 3 годишна инвестиция, плащаш 3 пъти по малко за едногодишна... Па и караш се нови гуми.
      Иначе при мен няма как да изкарат повече от 3 - 4 години - до тогава са изтъркани, размазани и нищо не става от тях. И не се хилете, ма сега карам съвсем лека кола, много лека - корола - точно преди година и сложих нови летни гуми, ще видим как ще оцелеят /Предимно, само в София/....

      Коментар


      • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

        Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
        Един приятел който работи в сервиз в Англия разказа че там вече масово слагат китайски гуми които държат много първия сезон и после ги изхвърлят защото тотално си променят характеристиките(не държат).Макар че в по-вечето случаи изглеждат още като нови те ги сменят и така всяка година карат с нови евтини гуми.Но сигурно Китайското качество за там е по добро защото не съм чул на някой тук да му харесват дори и нови.
        Това са абсолютни глупости. Няма китайска гума дето 2 дни да държи добре пък ти ми говориш за цял сезон. Добрите марки държат по 3 години без проблем незнам какви са ви претенциите и какви гуми карате. Аз карам на макс и то доста агресивно. Гумите са ми с ДОТ 2007 и купени 2009 чисто нови и чак тая година почнаха да се поотпускат щото са към края си.

        Коментар


        • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

          Някога имах "Лада", купих я с оригиналните, руски гуми, над 20 и, годишни. Държаха въздух с вътрешни, но като ги сменях ги махахме на парченца от джантите)) сигурно не бяха пукани.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

            На Жигула в Созопол сьм и кьсал парцалите с рьце,купена от човек работел в Коми и не успял да вземе книжка,колата така си стоеше и заемаше паркинг място.Издьрпах я с Патрула,промихме и радиатора,нови филтри и масла,карбуратор,нови гуми,свещи и .........ония не вярваше,че ще вдигна 120 с нея.С рьце човек,гумата сцепена и като я натиснеш с крак и сецнеш и се пореше по 2 см.Като басня звучи ма още го помня,ползвахме я за пазаруване и сваляне на цената,че с моята нямаше как да се пазаря,не ми отбиваха и лев.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Много малко гуми са по-трвърди от Pirelli. Авно китайците и в тая сфера държат първенство.

              Pirelli-то всъщност са интересни гуми - въпреки относително твърдия си материал, някак успяват да се държат прилично. Карал съм зимни на 6 години, и въпреки че бяха вдървени и доста износени зимата се държаха приемливо, сравнявайки ги с някои други.
              В последните няколко години Pirelli показват много по-добри резултати от Мишелин да речем... В различните тестове, като размери, сезони и т.н. На какво се дължи това? Развойна дейност, лаборатории, тестове, изпитания, химици ли, инженери ли - друг въпрос... Ето и във Формула 1, стигнаха дотам да правят "магии" с различните смески... Имам чувството, че могат да произведат гуми по поръчка за всеки състезател и всяко отделно състезание, с различни показатели, но с еднакъв резултат... А сега де?!

              Коментар


              • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                От ноември ще ги има новите обозначения в ЕС, задължително ще бъдат показани в информационните брошурки, както и в интернет страницата на производителя. Освен това ще ги има и като лепенка при продажбата на нови гуми. Обозначенията ще са като категории, от А (най-добри) до G (най-лоши). Същите са като обозначенията дето слагат по хладилниците, ако се сещате, защото системата е част от същия "план за енергийна ефективност".
                Обозначенията са три, за разход на гориво, спирачна ефективност на мокър път и за шум чуващ се отвънка.
                Специално за спирачния път, има 6 категории, при 3-6м разлика между отделните категории, което значи че между най-добрата и най-лошата гума разликата в спирачния път е над 30м. Другите обозначения не ме вълнуват (шум? хаха!) но това точно ми се вижда доста съществено.


                Китайски гуми бих избягвал, качеството им е непредвидимо. Има няколко хиляди марки, но повечето се правят на едно и също място и само им се слагат различни наименования. Да не говорим че липсват тестове за качество.
                Освен това не може да им се вярва на обозначенията, примерно едни и същи гуми се разделят на две камари, едните се етикират като "спортни", а другите като "зимни", а вероятно са нито едното нито другото. Просто не знаеш какво си качваш на колелата и какво ще стане ако завали и излезеш на кален път.
                Цената им не ми се струва да е толкова ниска, в сравнение с поетия риск, да речем две-трети от цената на маркова гума. Ако за същия период смениш две китайски вече ти излиза повече от една "маркова", плюс псувни, нерви, губене на време и т.н.

                Пирели не мисля че си струват, освен ако не ги сменяш редовно. За сух път са супер, но на мокър... Като им се поизносят грайферите почват да се пързалят повече от други марки. Огледай се и виж колко автомобила карат с Пирели.

                Коментар


                • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                  Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                  От ноември ще ги има новите обозначения в ЕС, задължително ще бъдат показани в информационните брошурки, както и в интернет страницата на производителя. Освен това ще ги има и като лепенка при продажбата на нови гуми. Обозначенията ще са като категории, от А (най-добри) до G (най-лоши). Същите са като обозначенията дето слагат по хладилниците, ако се сещате, защото системата е част от същия "план за енергийна ефективност".
                  Обозначенията са три, за разход на гориво, спирачна ефективност на мокър път и за шум чуващ се отвънка.
                  Специално за спирачния път, има 6 категории, при 3-6м разлика между отделните категории, което значи че между най-добрата и най-лошата гума разликата в спирачния път е над 30м. Другите обозначения не ме вълнуват (шум? хаха!) но това точно ми се вижда доста съществено.


                  Китайски гуми бих избягвал, качеството им е непредвидимо. Има няколко хиляди марки, но повечето се правят на едно и също място и само им се слагат различни наименования. Да не говорим че липсват тестове за качество.
                  Освен това не може да им се вярва на обозначенията, примерно едни и същи гуми се разделят на две камари, едните се етикират като "спортни", а другите като "зимни", а вероятно са нито едното нито другото. Просто не знаеш какво си качваш на колелата и какво ще стане ако завали и излезеш на кален път.
                  Цената им не ми се струва да е толкова ниска, в сравнение с поетия риск, да речем две-трети от цената на маркова гума. Ако за същия период смениш две китайски вече ти излиза повече от една "маркова", плюс псувни, нерви, губене на време и т.н.

                  Пирели не мисля че си струват, освен ако не ги сменяш редовно. За сух път са супер, но на мокър... Като им се поизносят грайферите почват да се пързалят повече от други марки. Огледай се и виж колко автомобила карат с Пирели.
                  Мнението за КИТАЙСКИТЕ, КАКТО И ДА Е... Но за Pirelli, колега се изказвате абсолютно неподготвен! Поне отворете и прочетете 2-3 автомобилни списания със сравнителни тестове за последните 2-3 години... А така, всеки пише нещо, изказва мнение, чул-невидял...

                  Коментар


                  • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                    Регенерат! Това са стари гуми с подновен протектор, които по никакъв начин не се доближава ни най малко да оригиналните качества на гумата. А в много случаи са дори и опасни! Говоря изцяло от личен опит, все пак това ми е и професията Не препоръчвам на никои употребата на гуми регенерат! МИНУСИ НА ГУМИ РЕГЕНЕРАТ! 1-во! почти се удвоява тежеста на гумата, 2-ро! винаги има опасност от разлепяне на наслоения протектор бил тои топъл или студен, 3-то! влошаване на управлението на автомобила както и спирачния път, усеща се и повишаване на разхода на гориво
                    ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                    Коментар


                    • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                      ....Пирели не мисля че си струват, освен ако не ги сменяш редовно. За сух път са супер, но на мокър... Като им се поизносят грайферите почват да се пързалят повече от други марки. Огледай се и виж колко автомобила карат с Пирели.
                      ми при размер над 285 са преобладаващ процент
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                        И на мен са ми предлагали такива гуми ... НОВИ , ама от по старите !!!

                        Коментар


                        • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                          Гумите се правят от смес пепелина и каучук - редовно карам за Гиславед Гуми и Континентал.Стареенето на гумата е от прегарянето на каучука в резултат на което се появяват микропукнатини поради загуба на еластичност и т.н.
                          Парцалите по пътищата са както от нови така и от стари гумии а гумите на камионите си греят не по малко от на леките коли.Гърмял съм два чисто нови пълни регенарата на Континентал за 150 км един от друг,а съм карал гуми и по 3 години.Проблемът е че при камионите първото спукване много често е и последно поради налягането на гумите и товарът върху тях.Обикновено като гръне гума отива и калникът и стоповете...грозна сценка.За така наречените тирове 3 години са много понеже въртим по над 10к на месец или поне 120к км годишно.Обикновено гумите на втората година се сменят.
                          Всеки сам си преценява кога да си смени гумите,но правото на един свършва там където започва правото на друг.Зимата видя ли джигит качен на шкарпата от снегорина с летните гуми - там го и оставям - поне е безопасен за момента.Блъсне ли ме такъв - хич не ми дреме колко сме европейци - дупе да му е яко.Като не може човек да си позволи да поддържа кола както трябва - има и градски транспорт.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                            Гуми за 100 000 км?

                            "Новото чудо е изработено по новата технология EverGrip, а името на модела е Michelin Premier A/S. Направена е от особена смес, която съдържа кремък и слънчогледово олио. Благодарение на това производителят гарантира, че гумата може да навърти минимум 100 000 км.

                            Протекторът е изработен така, че на влажен терен сцеплението на гумата се подобрява. Това е постигнато с помощта на специални канали, които с течение на времето се разширяват. Освен това самата гума е със 150 допълнителни канали, които се появяват допълнително след изтриването на протектора.

                            Дали всичко това е практически възможно, ще разберем едва след като започнат продажбите на Michelin Premier A/S. Това ще се случи първо в САЩ през април, а по-късно гумите ще появят в търговската мрежа на производителя и в останалите части на света. "

                            Коментар


                            • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                              Е па брата на неговата Хонда повече от 100 им беше сложил,Мишелин Дестьни.Тук някои имат гаранция по 80 000 МИЛИ или грубо 125 000.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Коя гума е стара? Колко стари са всъщност гумите с които караме?

                                http://www.discounttire.com/dtcs/fin...283&vid=006736

                                Заповядайте. На подобна гума само че с 80 000 кили гаранция, аз лично и навъртях 105 000 мили преди да изтрие грайферите до марките. На тая гума и дават 95 000. Тук имаме treadwear индекс- колкото е по малко числото, толкова е по мека гумата /мек каучук, смес или там каквото му викаме/, толкова повече държи на завои. Правил съм на галоши гуми за един сезон, ама бяха 180 индекс. Тая от линка е 820. Чакай я да се износи.
                                И моля, спрете с това Пирели/Мишелин/Good Year... били меки/твърди ... Всеки модел си е различен и ясно обозначен.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X