Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гравитацията и формите на живот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гравитацията и формите на живот?

    На земята съществуват 2 форми на живот...

    Едната живее в условията на гравитация, другата - в условията на практическа безтегловност..

    Защо водните организми, въпреки огромния бонус да не усещат и грам собственно тегло, не са ни изпреварили в еволюцията?

  • #2
    От: Гравитацията и формите на живот?

    Усещат, но не мисля че има връзка с еволюцията.

    А за еволюцията кой е изпреварил не е и сигурно.
    Делфин усеща кога човек е в опасност и помагат понякога

    Кой от нас еволюиралите усеща кога делфин има проблем ?
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #3
      От: Гравитацията и формите на живот?

      А може би са !? И затова и не излизат от водата. Кой е доказал, че за да еволюира даден вид, той задължително трябва да е / излезе / на сухо. "Остана на сухо" обикновено се използва при деградирала ситуация, а не при еволюирала такава. Освен това и теорията за еволюцията на видовете нещо не се връзва, виж за деградацията -да.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Гравитацията и формите на живот?

        Не е вярно! Всички живеем в едно и също гравитационно поле, но обитаваме различна по плътност среда. И, от там влиянието на гравитацията донякъде се неотрализира за водните - закона на Архимед. А, иначе изпреварили сме във времето еволюцията - доста рано сме се изправили и затова сега си плащаме с проблемите в гръбначния стълб. Четох някъде, че за тази гравитация нормалният ръст е някъде към 2 - 220 см. С времето всичко ще се намести!

        Коментар


        • #5
          Това е друго..

          Тук става въпрос за освобождаване от проблем с който ние "гравитационните" се борим от раждането си до "рухването" си!
          Рибата като умре изплува...

          Въпреки всичко ние сме се развили по-успешно!

          Т.е. наличието на повече проблеми, повишава скоростта на еволюцията?

          Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
          Не е вярно! Всички живеем в едно и също гравитационно поле, но обитаваме различна по плътност среда. И, от там влиянието на гравитацията донякъде се неотрализира за водните - закона на Архимед.
          Не мислех, че е нужно да го казвам, но това е причината водните организми да не изпитват тежестта на гравитацията!
          Последно редактирано от giorgio; 07-10-10, 16:52.

          Коментар


          • #6
            От: Гравитацията и формите на живот?

            Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
            ....

            Кой от нас еволюиралите усеща кога делфин има проблем ?
            ей това чудно , колега

            Няма еволюция бе Вълк, ние сме деца на генетично подобрена маймуна, впоследствие изнасилена от група астронавти./битие 6:2,4/.

            Коментар


            • #7
              От: Гравитацията и формите на живот?

              Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
              ей това чудно , колега

              Няма еволюция бе Вълк, ние сме деца на генетично подобрена маймуна, впоследствие изнасилена от група астронавти./битие 6:2,4/.
              Някои да, други не...

              Аз съм от линията на обикновенната маймуна...

              Коментар


              • #8
                От: Гравитацията и формите на живот?

                Ех, Volk , дори и подсъзнателно не съм помислил, че не го знаете. Ако, Ви е прозвучало така - като упрек, приемете извиненията ми! Но все пак, ако сме точни гравитацията няма "тежест", но приемам, че това понятие го приемате като общопознато и прието в обичайното общуване, а не като научно обосновано.
                А, сега по темата. Средата е допринесла за съответното развитие на видовете, но самото развитие ако го разделим на физическо и социално - то те са ни изпреварили в първото, а ние тях във второто. И понеже второто при нас все повече ще се развива за сметка на първото, еволюционните ни линии на развитие все повече ще се раздалечават с времето. Но, знае ли човек! Еволюцията е времеви процес, свързан с цялостната еволюция поне на близкия до нас космос, а нашият живот засега е една прашинка от това време. За нас е ясно, да му мислят тези след 1 000 000 години!

                Коментар


                • #9
                  От: Гравитацията и формите на живот?

                  Изследване с магнитноядрен резонанс показа, че делфините са много по-умни, отколкото мислеха специалистите досега,

                  Учени от университета “Емъри":
                  поведенчески изследвания показват, че делфините проявяват умения, характерни за хората. Те се разпознават в огледало, разбират символни комуникационни системи и дори абстрактни понятия.

                  Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
                  Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                  ...
                  ..

                  Кой от нас еволюиралите усеща кога делфин има проблем ?


                  ей това чудно , колега

                  Няма еволюция бе Вълк, ние сме деца на генетично подобрена маймуна, впоследствие изнасилена от група астронавти./битие 6:2,4/.
                  а аз си го знаех поради горния чуден факт .

                  Измислянето на колелото може да е аргумент и в двете посоки за развитие.
                  Делфините нямат нужда от него, а ние еволюиралите как сме без колело ?

                  физически със сигурност те са много по-напред, а за останалото ние не знаем достатъчно все още. Вече се знае, че има животни които убиват и за удоволствие....

                  Критерия популация, за това кой е еволюирал не върши работа, щото мравките ни закопават отвсякъде

                  накратко: много по-прости сме от колкото си мислим
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гравитацията и формите на живот?

                    Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                    накратко: много по-прости сме от колкото си мислим
                    И аз така си мислех, но не ..

                    По-умни сме... Много по-умни, отколкото разбираме, а меренето с друго животно е безпредметно!

                    Сутрин омитаме за закуска децата на последният динозавърски вид, под формата на омлет..

                    Не това е темата..

                    Темата е сухопътните, т.е. смачканите от гравитация бивши рибоци, защо са изпреварили своите роднини от водата?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гравитацията и формите на живот?

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      ...

                      Темата е сухопътните, т.е. смачканите от гравитация бивши рибоци, защо са изпреварили своите роднини от водата?!
                      Поради невероятния късмет да се окажат в среда която е носела повече предизвикателства от водната, без да е смазваща.

                      Горе долу като при човечеството. Съвсем схематично погледнато - тези които са имали късмета да попаднат в среда с четири годишни сезона са срещнали от обикалящата ги среда достатъчен стимул да се движат напред и недостатъчно съпротива да блокират на едно място или да бъдат направо изличени.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гравитацията и формите на живот?

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Съвсем схематично погледнато - тези които са имали късмета да попаднат в среда с четири годишни сезона са срещнали от обикалящата ги среда достатъчен стимул да се движат напред и недостатъчно съпротива да блокират на едно място или да бъдат направо изличени.
                        Доста плоско мнение /моля за извинение/, не за друго, а защото четирите сезона са всъщност рай за развитие..

                        Виж в пълен пек или студ, целогодишно правилата са други!
                        Последно редактирано от Goblin; 07-10-10, 18:38.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гравитацията и формите на живот?

                          Любимият ми Вонегът разглежда варианта променлива гравитация.

                          Но наблюденията си върху гравитацията, той съчетава с впечатления за ерекцията, която също има отношение към еволюцията.
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гравитацията и формите на живот?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Доста плоско мнение /моля за извинение/, не за друго, а защото четирите сезона са всъщност рай за развитие..

                            Виж в пълен пек или студ, целогодишно правилата са други!
                            Мисля че не си прочел внимателно мнението ми, предвид че именно това казвам - четирите сезона са рай за РАЗВИТИЕ. Абстрахирай се все пак за секунда от това че съм писал аз, и прочети какво съм написал

                            Вечното умерено лято е рай за вегетиране.

                            Вечната зима или вечният зной те държат на ръба на изчезването, и не ти дават кой знае какви шансове да се развиеш.

                            Мислех че въпросът ти е "Защо ония на сушата са дръпнали, а другите не". Така поне си превеждам "изпреварили".

                            Онези във водата нямат проблеми с климат, сезони и прочее глупости. Температурните разлики с които трябва да се справят са не повече от трийсетина градуса. Единственият им проблем е да се напапкат и да гледат да не ги изпапка друг. От там нататък - веднъж постигнали някакво ниво на еволюция и приспособяване към конкретните ширини в които плуват - нямат особен стимул и/или жизнена необходимост да еволюират. Нито им се налага да сеят, ни да копаят, нито да се замислят "сега е 35 градуса, как ще се облека зимата като стане минус 35", нито имат някаква вътрешна необходимост да се борят с ландшафта за да стигнат от точката А до точката Б.
                            Последно редактирано от Goblin; 07-10-10, 18:52.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гравитацията и формите на живот?

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Мисля че не си прочел внимателно мнението ми, предвид че именно това казвам - четирите сезона са рай за РАЗВИТИЕ. Абстрахирай се все пак за секунда от това че съм писал аз, и прочети какво съм написал

                              Вечното умерено лято е рай за вегетиране.

                              Вечната зима или вечният зной те държат на ръба на изчезването, и не ти дават кой знае какви шансове да се развиеш.

                              Мислех че въпросът ти е "Защо ония на сушата са дръпнали, а другите не". Така поне си превеждам "изпреварили".

                              Онези във водата нямат проблеми с климат, сезони и прочее глупости. Температурните разлики с които трябва да се справят са не повече от трийсетина градуса. Единственият им проблем е да се напапкат и да гледат да не ги изпапка друг. От там нататък - веднъж постигнали някакво ниво на еволюция - нямат особен стимул и/или жизнена необходимост да еволюират. Нито им се налага да сеят, ни да копаят, нито да се замислят "сега е 35 градуса, как ще се облека зимата като стане минус 35", нито имат някаква вътрешна необходимост да се борят с ландшафта за да стигнат от точката А до точката Б.
                              Всъщност отгоре - до долу точно това са ми въпросите...

                              Но голямото "НО" е че се пренебрегва гравитацията, дори ии при Дарвин?!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X