Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Най-добрата

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Каква е разликата между 80 и 100 серията?Говорим за мотор,окачване и скорости.Красота при джипка няма да тьрся,тя и без това ще се наджипва и тавана може да е боядисан отровно оранжево та все ми е тая на какво прилича.Запазени има колкото искаш,за парите все ще ги наброим,то Гто да не е евтинко,а други алтернативи не се виждат.
    Не подценявай бензиновия 4.5 откъм простота и надеждност при тежка експлоатация, но в случая ти преценяваш по-добре.
    Относно разликите между 80-та и серия 100. По-горе Тихомир е дал снимка на 100-цата. Е, по-луксозна е и пипната отвсякъде. Независимо окачване отпред и имайки предвид малките диференциали на 80 и 100 отпред по-принцип (примерно на Патрула си е съвсем нормален, голям отпред) и по-голямото тегло при 100, аз не би я избрал. С една дума, по-тежка е от 80, и с 30-те коня разлика в 4.2тд отгоре спрямо 80 НЕ върви повече. Конете отгоре идват от помпа с ел. управление и заводски интеркулер.

    Сега, 105 е малко по-друга бира, 80-тка пъхната под корубата на 100. Напрактика отдолу е като 80-тка - два цели моста. Но я има само с 4.2д (1HZ, атмосферен), няма да ти свърши работа в този си вид и 4.5 бензин (1FZ-FE).

    Коментар


    • #17
      От: Най-добрата

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Няма ли 78 автомат????
      Има - ако сам си я направиш.
      TLC 73 4.2-TD
      Автоматик
      Тел.0887859269

      Коментар


      • #18
        От: Най-добрата

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Не подценявай бензиновия 4.5 откъм простота и надеждност при тежка експлоатация, но в случая ти преценяваш по-добре.
        Сега, 105 е малко по-друга бира, 80-тка пъхната под корубата на 100. Напрактика отдолу е като 80-тка - два цели моста. Но я има само с 4.2д (1HZ, атмосферен), няма да ти свърши работа в този си вид и 4.5 бензин (1FZ-FE).
        Няма да е бензин,искам да мога да го тормозя,а и ме знаеш едно време какви карах та ако ще е рейс ще е дизел,нека ме боли.

        На тоя 4.2 чист дизел какво не му харесвате?И при 105 какво да и гледам като комбинация мотор/скорости/блокажи/окачване?Година да подскажеш?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Най-добрата

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Няма да е бензин,искам да мога да го тормозя,а и ме знаеш едно време какви карах та ако ще е рейс ще е дизел,нека ме боли.
          На тоя 4.2 чист дизел какво не му харесвате?И при 105 какво да и гледам като комбинация мотор/скорости/блокажи/окачване?Година да подскажеш?
          Помня...
          4.2-то (1HZ) на 105-цата е чудесен двигател, от старата концепция. Но е атомосферен, не блясва с динамични характеристики. Турбинира се без проблем.

          Комплектациите с него при 105 стигат най-много до климатик, заводски блокажи, които и да ги няма не е страшен проблем, има ARB за тая работа и РЪЧНИ скорости. Няма 105-ца с 4.2д автомат. Окачването - пружини отпред и отзад, два цели моста. В Щатите можеш да намериш каквото си искаш окачване за нея, едни от най-популярните сайтове от които пазарят са тези двата (вероятно заради добри цени):
          http://www.man-a-fre.com/
          http://www.sleeoffroad.com/

          80-та серия се прави от 1990г. до почти 1997г. 100-цата е след това, някъде след това е и 105-цата, която се правеше до съвсем скоро. В момента не знам.

          Аз бих избрал 80-тка. 1HD-T е просто класика, директно впръскване (1HZ, индиректно), стига да можеш да я намериш така, а да не се налага да правиш engine conversions.

          Коментар


          • #20
            От: Най-добрата

            Само за протокола да отбележа, че всъщност в САЩ има леко сегментиране (след 1996г) и във високият клас се позиционира основно ЛЕКСУС. Всъщност най-добрата комплектация е LX 450... но разбира се, е с 4.5 литров бензин... При всички положения за целите дето я иска колегата не бих гледал който и да е автомобил пък бил той и Тойота произведен след 1997г. Защо? Отговорът е много дълъг и ще отнеме много страници... но повярвайте ми има защо... Пък и една Тойота 80 произведена преди 1997 е всъщност идеалният автомобил за целта..., нищо повече не може да се иска... Проблемът е само, че и в САЩ добре знаят за що иде реч и цените им са умопомрачителни дори и на старо... Аз лично бих си търсил кола карана на сухо, примерно Аризона и бих и реновирал автоматика и двигателя, ще стане по-добре от нова... Има всичко, лесно е и не е скъпо... Всъщност цялостно реновиране на автоматика е на цената на смяна на съединител на тази с ръчните скорости...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: Най-добрата

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Бре какьв отскок давате.Я да продьлжавам тогава.

              Бензина го забравете,това ми трябва и за ТАНК по време на екшьн / да се чете наводнение,пожари,заметресение........... /а там бензина други да го карат,дизел или нищо друго,ако ще е бензин ще е Г500.

              Каква е разликата между 80 и 100 серията?Говорим за мотор,окачване и скорости.Красота при джипка няма да тьрся,тя и без това ще се наджипва и тавана може да е боядисан отровно оранжево та все ми е тая на какво прилича.Запазени има колкото искаш,за парите все ще ги наброим,то Гто да не е евтинко,а други алтернативи не се виждат.
              Моторите (дизел) при 80 са 1HZ - 4.2 атмосферен, 131 к.с. heavy duty версии, едва ли ще намериш лесно при теб, 1 HD-T 4.2 турбо, 160 к.с. и 1HD-FT същия но 24 клапана след '93-94 г. и 170 к.с. при 100 серия е същия двигател но с електронно управление на помпата и кулер. 200 к.с.
              100 е с независимо окачване отпред и цял мост отзад. Има heavy duty версия с абривиатура 105, с цял мост отпред и отзад, като 80-тка, но е с 1HZ мотор и ръчна кутия... а и еда ли е популярна отвъд океана, освен ако не са изпаднали служебни, но и те ще са 4.5 бензин вероятно...
              т.е. ако имаш изискване да върви и след "the day ater tommorow" остава 80....
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                От: Най-добрата

                80-та серия се прави от 1990г. до почти 1997г. 100-цата е след това.....................

                шушни ми шушни,забравяме 105 значи,и тия са извратеняци,един голям дизел с автомат да нямат.Ония пьк едно 500 вкарват и толкоз,за по-напреднали 55 АМГ да си го чукам в тиквата.

                80 от годините 96-97 с мотор 1HD-T и автомат,така ли да разбирам задачката?Като скорости как е,че мотор има кой да прави,а скорости не ги знам.Друго какво да и гледам,слаби страни,екстри,доработки,побьлгаряване..............?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Най-добрата

                  А какво е съображението да си дизелов точно в САЩ? Обещавам да го отделим в отделна тема, ако стане дискусия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Най-добрата

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    80 от годините 96-97 с мотор 1HD-T и автомат,така ли да разбирам задачката?Като скорости как е,че мотор има кой да прави,а скорости не ги знам.Друго какво да и гледам,слаби страни,екстри,доработки,побьлгаряване..............?

                    Добре де, при вас ще ти позволят ли да ги караш тези дизели? Все ми се струва, че натам е много еко, или бъркам?
                    При 80-та серия.
                    От 1990-та до 1994-та се прави с 1HD-T, от 160 до 167к.с., 12 клапана, редови 6.
                    От 1994-та до края (1997) е с 1HD-FT, 170к.с., 24 клапана, същия редови 6.
                    Повечето колеги тук препоръчват първия, за мен втория (24-клапановия) няма съществени недостатъци.
                    Думите на един голям австралиец преди 2г. за тези двата бяха:
                    If you are looking for high end highway performace, look for 1HD-FT. If you are going more for power at the low end (разбирай ниските) - 1HD-T.

                    Кутиите. На мен лично ръчните кутии при Ленд Крузерите не ми харесват. Работят, ама не съм видял досега една хубава, след 5 мои тойоти и бая на приятели карани и тествани. Автомата е много здрав и надежден. Ако се предвиждат по-големи гуми в експлоатацията е добре да се помисли за доработка, сменя се управлението на автоматика и ако е необходимо чак и турбината и толкова. Правили сме го тук и резултатите са впечатляващи. Ако тръгнеш в тази посока, братята админи тука (Пламен и Венци Петрови) ще ти помогнат с кое, откъде, как.

                    Друг недостатък при 80 - слаб преден мост, но при офроуд експлоатация. Предницата си е тежка, дифа е малък (вероятно заради комфорт) и в определени ситуации му писва. Спирачки. Абе спира, ама не е свет. Дори с тунингови, както е при мен, не съм впечатлен. В www.ih8mud.com има бая писано по въпроса. При по-малките (4Runner) проблема със спирачките (особено при по-големи гуми) се лекува често с по-големи дискове, например от Такома/Тундра, ето например един линк от Венци Малкия:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...44#post1143044

                    Други недостатъци - кормилна кутия. Хебела сдава багажа след време, криви и повлича шлици, както стана при мен и още няколко коли около мене.
                    При по-малките ленд крузъри това се лекува трайно (при нужда, аз например на малката 70-тка не съм страдал от това) с кутия от по-голям Ленд Крузър. При 80-та, няма от какво нагоре, освен от някой камьон.

                    За друго не се сещам. Тези май са най-съществените.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Най-добрата

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А какво е съображението да си дизелов точно в САЩ? Обещавам да го отделим в отделна тема, ако стане дискусия.
                      Да ти имам подписа аз,не Гармин ми 215 дето го няма и в Ибей.Ей за черешки станах в тоя форум,сега като ме напипат и от Мерцедеския за изневяра и 100 такова на голо.

                      Много инфо,много нещо,чета и попивам уж.Бензин не искам - искам да си влача тубите и филтрите с мен както правя по малките лодки и да нямам проблем да мина и 1000 мили без зареждане примерно.Не ми се занимава с електроники,електрики,кабели,свещи и боклуци.Искам ТАНК който да не харчи по 35 и да се чудя колко бидона да му нося.
                      Сега колко ли си мислят Тоз пак откачи ма да се сетят пожарите из Сан Диего преди 3-4 години,а да се сетят и за дьждовете преди това,заметресението още го чакам. Лодка готова има,номера е как да стигна до нея с жената и детето.Няма да е с С класа,то горкото не е правено за полето.


                      Инфото на Ийсрьнера доста полезно,от тия мотори кой е най-добьр в смисьл кретеноустойчив,че такова ми трябва?Моторите на 80 говорим.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Най-добрата

                        Разбрах ти съображението. При тебе сигурно и нафтата не мръзне.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Най-добрата

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          А какво е съображението да си дизелов точно в САЩ? Обещавам да го отделим в отделна тема, ако стане дискусия.
                          Човека си харесва дизел и това е.
                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...Инфото на Ийсрьнера доста полезно,от тия мотори кой е най-добьр в смисьл кретеноустойчив,че такова ми трябва?Моторите на 80 говорим.
                          От дизелите на 80-та серия - 4.2td, 1HD-T.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Най-добрата

                            Нафтата няма как да мрьзне,аз пьрвото нещо което ще направя е да и шибна допьлнителните филтри,че да мога да и сипвам каквото ми дойде на акьла от кьдето и да е.За екологията проблем няма,старите дизели не ги закачат ако нямаш права трьба вместо генерация,другото не им дреме.Новите минават някакви тестове,но това е лесно.

                            Да ми кажете сега кьде си крият дизеловите Тойоти,че 30 минутки тьрся и една няма на пазара.Намирам разни рьбести коруби за по найсе пари и всичкото бензин,една дизел няма.

                            http://cgi.ebay.com/ebaymotors/TOYOT...item3361768123

                            А иначе пазени има колкото искаш,нафта няма обаче.И едни пари..............като за 2 С класи и то на по половин милион километри.УЖАС
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Най-добрата

                              Както правилно си забелязал Тойотите са скъпи, много скъпи... и навсякъде по-света е така... Проверил съм... Явно има защо... Или както казва един познат от Австралия, Тойота 80 е, единствения автомобил който струва в днешни дни повече отколкото когато е продаден като нов... Има защо... повярвай ми...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                От: Най-добрата

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Да ми кажете сега кьде си крият дизеловите Тойоти,че 30 минутки тьрся и една няма на пазара.Намирам разни рьбести коруби за по найсе пари и всичкото бензин,една дизел няма.

                                http://cgi.ebay.com/ebaymotors/TOYOT...item3361768123

                                А иначе пазени има колкото искаш,нафта няма обаче.И едни пари..............като за 2 С класи и то на по половин милион километри.УЖАС
                                Тази от линка е 60-та серия, предходна на 80-та. Трудно ще намериш, особено както искаш и да е 4.2 тд от завода. Много трудно в щатите.

                                Ето едно примерно положение на пазара в Европа (далеч по-добре):
                                http://www.autoscout24.bg/List.aspx?...70&mmvmd0=2056

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X