Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

    Първоначално публикуван от flex Преглед на мнение
    Хубаво е станала колата само искам да кажа че тези профили които са заварени на моста ще се смачкат до деузнаваемост,относно тампоните да знаете че те при удар от моста се мачкат на 1оо%,че даже и шасито се издува.При измерване се мери хода на амовете до основата на тампона,особенно отзад от дясно.Относно реглажа на напречната щанга тази схема която е показал колегата Стефан е хубава но както се оказало (поне при нас)за кратко тъй като при работата на щангата и ударите които понася разпонката се чупи.Отзад не е фатално но отпред е много фатално,поради формата на щангата.Тези факти се позовават от голямото патило.
    За предните профили и аз имам съмнения,че могат да се смачкат при по-силен удар,но задните са от горещо валцован П-образ и ако те се сгънат ще се сгъне моста.
    Тойотата е разходкаджийска,не ралиджийска и се надявам да се не стига до мачкане на предните профили.
    Днес на състезанието в Говедарци ,заглеждах всички Тойоти с лифт и не видях нито една с променени тампони или други подсигуровки срещу удар в амортисьорите.Много съм озадачен-аз ли греша или те
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #62
      От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

      Повярвай ми те грешат,колко окачвания сме съсипали докато се отвориме но така е в живото предаване.На нашата стара бегачка бяхме сложили такъв профил и гледах много тъпо на какво приличаше трудно е да се повярва как се згъва но е факт по средата се беше огънал до моста,направо не е истина но вярно че при ралито адреналина и течението са по силни и на дупките въобще не им обръщаш внимание,в това се убедих и на Дупница 2008.За разходки няма да имаш ама никакъв проблем успех и безавариино каране.
      ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

      Коментар


      • #63
        От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

        Flex излезе прав за подложките срещу тампоните-за две разходки тази на предно ляво колело се сгъна почти одве.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00756.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5230355
        Разходка,разходка,ама и там има изненади,като невидими трапове из тревата и появила се изведнъж дълбока напречна бразда,когато сме решили,че в нивата може да се кара по-бързо,отколкото по пътя и ето ти силни удари, на които приспособлението не издържа.
        На задния мост обаче няма никакви проблеми (засега)-там е дебел п-образ ,а и хода не може да свърши лесно при празен джип.
        Иначе съм доволен от поведението на окачването:позволява да се кара по-бързо на пресечен терен и на някои места, на които съм бил на 3 колела сега съм на четири.Също така не чувствам липсата на откачената предна стабилизираща щанга .
        Е,разбира се дойде ред и на приказката за липсата на пълно щастие-за пръв път изпитах страх на странични наклони.
        Още не съм намерил време да работя по панхарда и затова опасността от обръщане наляво е по-голяма заради изместения надясно заден мост.
        В най-скоро време ще намеря по-здраво решение на антитампонните подложки и ще пиша пак.Надявам се да съм полезен на колегите,които ще се заемат занапред със смяна на окачване.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X