Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Не разбирам защо тампона при ухото ще е под по-голямо (от нормалното) напрежение в това положение и ще се скапва по-бързо. Когато е 'шиш' или шпилка е ясно.
    Ами защото е под постоянно напрежение в стани.При 2.5инча изместването на моста не е малко.Когато е на"шиш"според мен по-няма да е проблем.
    БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
    TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
    Съби Радев А(-) 0895745706

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

      Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
      Ами защото е под постоянно напрежение в стани.При 2.5инча изместването на моста не е малко.Когато е на"шиш"според мен по-няма да е проблем.
      Добре, има логика, но само за отзад и то ако не е коригирана (удължена) щангата, тя ще "тегли" моста на една страна, това е така, да. Но когато е коригинана спрямо лифта, все пак си мисля, че няма да има никакво напрежение встрани, камо ли отпред.

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Добре, има логика, но само за отзад и то ако не е коригирана (удължена) щангата, тя ще "тегли" моста на една страна, това е така, да. Но когато е коригинана спрямо лифта, все пак си мисля, че няма да има никакво напрежение встрани, камо ли отпред.
        Да,точно така е.Но колегата е питал трябва ли да удължава захвата на напречните щанги...
        "Въпросите са ми следните : Задължително ли е при монтажа на 2.5 инчово окачване на RJ73 да се удължават захватите на предна и задна напречни щанги?
        Ако нищо от тези неща не се направи,ще има ли някакви фрапиращи недостатъци освен визуалното изместване на мостовете встрани?"
        ...и се опитвам да му кажа че ефекта от преместване на мостовете не е само визуален.А защо само отзад?Може и да е така ,тук вече наистина не се сещам.Мисля че предния мост се имества точно колкото задния.
        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
        Съби Радев А(-) 0895745706

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

          Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
          ...
          ...и се опитвам да му кажа че ефекта от преместване на мостовете не е само визуален.А защо само отзад?Може и да е така ,тук вече наистина не се сещам.Мисля че предния мост се имества точно колкото задния.
          Не е заради "напреженията". Предния и задния панхард работят противоположно. Тоест предния е хванат в ляво на рамата и в дясно на моста и се измества на ляво. Задния обратно - измества се на дясно. Става "натрупване" и е необходима корекция поне на единия мост. По лесно става отзад.

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

            Логично.Благодаря?
            БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
            TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
            Съби Радев А(-) 0895745706

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Не е заради "напреженията". Предния и задния панхард работят противоположно. Тоест предния е хванат в ляво на рамата и в дясно на моста и се измества на ляво. Задния обратно - измества се на дясно. Става "натрупване" и е необходима корекция поне на единия мост. По лесно става отзад.
              Съгласен съм. Относно 'натрупването', предния не е коригиран при мен и аз не го усещам, но може и да са ми се притъпили сетивата. Най-лесно е с регулируеми. (но както казват братята американци - everything comes with a price).

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                Яро,моята 73ка е с кръглия фар въпреки,че е с 22RE,което те е заблудило вероятно,че е с правоъгълния.Това са някакви хибриди,които май идват само от Швейцария.
                По темата-като разгледах захвата на панхарда отзад ми хрумна идея за здраво и без заварки удължаване на захвата му към рамата.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  Яро,моята 73ка е с кръглия фар въпреки,че е с 22RE,което те е заблудило вероятно,че е с правоъгълния.Това са някакви хибриди,които май идват само от Швейцария.
                  По темата-като разгледах захвата на панхарда отзад ми хрумна идея за здраво и без заварки удължаване на захвата му към рамата.
                  Да, от 22R-E, сметнах, че си с квадратния фар. Ами при това положение моите последни няколко поста не важат особено.
                  Значи, при кръглия фар, окачването е принципно различно.
                  Относно панхарда отзад, по-скоро бих удължил него, а не захвата му към рамата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Да, от 22R-E, сметнах, че си с квадратния фар. Ами при това положение моите последни няколко поста не важат особено.
                    Значи, при кръглия фар, окачването е принципно различно.
                    Относно панхарда отзад, по-скоро бих удължил него, а не захвата му към рамата.
                    Не е ли по-добре ъгъла на панхарда спрямо моста (който при натоварен джип е нула)да се запази ,а това може да стане само с удължаване на захвата или към моста или към шасито?
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                      Вчера ми пристигна окачването и веднага възникват въпроси преди да е почнат монтажа.Цялата разлика ли между стария оригинален амортисьор и новия трябва да се подсигури с удължаване на тампона- това са 6-7см на свито положение.Не можах да снимам до ролетка,защото трябва да държа новия ам свит.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 015.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5220679
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                        Няма с какво друго. Или слагаш по-високи тампони, или слагаш профили разни. Можеш да преместиш и стойката на ама. Иначе ще набиеш амовете и дотам.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Няма с какво друго. Или слагаш по-високи тампони, или слагаш профили разни. Иначе ще набиеш амовете и дотам.
                          Явно така ще е.Мислех дали производителя не се е презапасил с по-ранно удряне в тампона. В една тема Митко Фулдата пише,че е увеличил тампоните с 1.5см.,при монтиране на Трайл Мастер,но може би след предишно увеличаване заради TJM.
                          По всичко личи,че ходове няма да спечеля,а само височина.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                            Ако преместиш захвата на амортисьора с половината от допълнителната дължина ще се получи. Пак ще трябва да подложиш на тампона, но по-малко.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                              Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                              ...По всичко личи,че ходове няма да спечеля,а само височина.
                              Това защо? Ходове на траялка няма как да получиш с такова окачване, но при всички положение е по-добре от оригиналното.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси около монтажа на 2.5" окачване на RJ73

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Ако преместиш захвата на амортисьора с половината от допълнителната дължина ще се получи. Пак ще трябва да подложиш на тампона, но по-малко.
                                Имаш предвид захвата, или към шасито, или към моста,в смисъл рязане и заваряване наново,ако правилно съм разбрал?
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X