Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за дървета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за дървета

    Интересува ме името на тези дървета от снимката и дали могат да се намерят отнякъде в България малки за засаждане? Виждал съм такива около между моста зад НДК и Мола и е много красиво.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:darveta.jpg
Прегледи:1
Размер:8.4 КБ
ID:5902408

    Онези дори са още по червени .

  • #2
    От: Питане за дървета

    ацера е с такива листа целогодишно и разни вариации на формата на листата и цвета
    ама не вярвам това да е ацер.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за дървета

      Е това е храстче на снимката, пък аз искам дърво. Евентуално две , три да си ги засадя в градината. Откакто съм го видял, все ме гложди.В разсадниците явно не ме разбират , какво търся и все храсти ми пробутват Сега видях подобно във виртуалните градинки и питах мацката , ама ми даде някакво странно име Maple????? Ще ровя по това име да видя какво ще излезе.
      Последно редактирано от sir Borko; 06-10-10, 16:41. Причина: печ.гр.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за дървета

        Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
        Е това е храстче на снимката, пък аз искам дърво. Евентуално две , три да си ги засадя в градината. Откакто съм го видял, все ме гложди.В разсадниците явно не ме разбират , какво търся и все храсти ми пробутват Сега видях подобно във виртуалните градинки и питах мацката , ама ми даде някакво странно име Maple????? Ще ровя по това име да видя какво ще излезе.
        Така де. За ацер става дума дето е казала мацката.
        Всяко дърво първоначално е храстче. Ацера става голяма дърво и е зимоустойчив за нашите ширини.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за дървета

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Така де. За ацер става дума дето е казала мацката.
          Всяко дърво първоначално е храстче. Ацера става голяма дърво и е зимоустойчив за нашите ширини.
          Да супер ! А на 1000 метра надморска дали ще вирее? И друго , ако го подгоня с торове и поливка, за колко време ще стане такова дърво като на снимките ?

          Коментар


          • #6
            От: Питане за дървета

            Пичови, maple (Acer) на български се казва Клен/Явор
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Питане за дървета

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Пичови, maple (Acer) на български се казва Клен/Явор
              А гаранция ли , че е същото на външен вид????

              Коментар


              • #8
                От: Питане за дървета

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Пичови, maple (Acer) на български се казва Клен/Явор
                така де клен е
                обаче става дума за японски клен с оцветени листа и японците му казват -ацер
                Други пък правят компове с такова име
                Нашия клен е със зелени листа. Ами много видове са.
                Но расте много бавно и каквито и навивки да му правиш не расте бързо.
                Моя за 4 години направи ръст 50см.
                Въобще мудна работа е.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за дървета

                  Еми трябва да се разходя до ндкато на културата да погледна. Яворите са много видове така или иначе.

                  ПП Ацер е името на цялото семейство явори
                  acer palmatum е японски клен
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за дървета

                    да и за мен срам има и червен явор ! sugar maple си е баш !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за дървета

                      Дърветата ги знам само за обща култура...
                      По разбирам цъфтящите китки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за дървета

                        Снимката е малка и не може да се видят важни детайли, който да ни помогнат при разпознаването. Като например формата на листата, кора и т.н. Винаги ли са с такъв цвят, или сега е станал такъв... Мисля, че във форума има абсолютен спец по дърветата, дано види темата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за дървета

                          В двора ми има няколко доста големи екземпляра, чиито листа в късна есен стават червени подобно на снимката и със същата форма и много ни радват като се оцветят.
                          Засега са все още зелени.
                          За съжаление не разбирам нищо от дървета и храсти, но ми се струва, че характерното оцветяване идва с възрастта, защото имам по-малки, които не стават червени/или просто са друга разновидност/.
                          Инженер-лесовъд ми каза веднъж, че били Явор-и.
                          Тук надморската височина е 675 метра и се развиват много добре без моя помощ/по-скоро им преча/.
                          По груба преценка, имайки предвид възраста на къщата /1936-та година е завършена/ са поне на 40 години.
                          Ако някой знае как се прави разсад и ти харесат - заповядай - дано говорим за едно и също нещо.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за дървета

                            На следните линкове има малко коментари и въпроси. Успех.

                            http://www.sfrc.ufl.edu/4h/red_maple/redmaple.htm

                            http://www.ext.nodak.edu/extnews/hor...e/redmaple.htm
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за дървета

                              Надявах се , че са странен източен сорт и са целогодишно червени. Цвета им ми действа добре, харесва ми.Тези до НДК са толкова червени , че отиват към хмм тъмна вишня като цвят, нещо такова.. Но щом са си наши, най-вероятно зимата окапват и са червени само август септември.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X