Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина правеща конуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Машина правеща конуси?

    Мда. Ти си втория дето казва така. Явно това е технологията. Дано само намеря от някъде скапана кутия, и ще пробвам.

    St45 достатъчна ли е за това, или трябва да се мъдри нещо по-здраво (или пък по-меко)?

    Самото рамо може да се прави практически колкото си искам дебело. Въпроса е в какво, нагрято до червено, ще мога да набия шлиците, и ще мога да го охладя после на въздух без притеснения? Предполагаемо главините, телата на накрайниците и шарнирите и де що е отливка по окачване и управление, все е от такава стомана, ама каква е оригинално? В крайна сметка и анализ ще се пусне яко трябва, ама току виж някой знае?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Машина правеща конуси?

      Каква стомана, това е чугун. Отливка от избелен ковък чугун.
      На ти тая кутия. Поне за експерименти става. А може да стане и да се отрежат частите.

      Коментар


      • #48
        От: Машина правеща конуси?

        Миналата година едно приятелче си прави витарата за сериозен офроуд смени предния мост с цял самурайски и всички кормилни накрайници му ги правих на унибали. Ако се мерне тия дни ще го снимам.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Машина правеща конуси?

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Каква стомана, това е чугун. Отливка от избелен ковък чугун.
          На ти тая кутия. Поне за експерименти става. А може да стане и да се отрежат частите.
          Благодаря. До няколко дни ще се разбере дали ще мога да намеря строшена теранова кутия, и ако не успея ще се възползвам от предложението.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Миналата година едно приятелче си прави витарата за сериозен офроуд смени предния мост с цял самурайски и всички кормилни накрайници му ги правих на унибали. Ако се мерне тия дни ще го снимам.
          То аз накрайниците не е никакъв проблем да ги направя с унибали. Ама не са накрайниците проблема. Прехвърлящата щанга е. А на нея не са ябълковидни. Само се въртят, без да се кривят... ъъъ, като не са разбити де. Като се разбие, почват и да се кривят леко, а като се разхлопат втулките на паразитния хебел, започва и той да подмръдва лекичко, и от всичкото това следва че е почти невъзможно да докараш сходимостта в някакви човешки граници, понеже страничните щангичкои са под наклон спрямо въпросната, и като има товар върху гумата, бутат щангата освен наляво/надясно, и нагоре-надолу. За да ми е гадно, като лифтнеш джипката, тоя наклон става още по-голям, а като сложиш по-големи гуми - усилието по-голямо.
          Последно редактирано от sparkybg; 07-10-10, 09:27.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Машина правеща конуси?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Благодаря.
            Прехвърлящата щанга е. А на нея не са ябълковидни. Само се въртят, без да се кривят... ъъъ, като не са разбити де. Като се разбие, почват и да се кривят леко, а като се разхлопат втулките на паразитния хебел, започва и той да подмръдва лекичко, и от всичкото това следва че е почти невъзможно да докараш сходимостта в някакви човешки граници, понеже страничните щангичкои са под наклон спрямо въпросната, и като има товар върху гумата, бутат щангата освен наляво/надясно, и нагоре-надолу. За да ми е гадно, като лифтнеш джипката, тоя наклон става още по-голям, а като сложиш по-големи гуми - усилието по-голямо.
            Те така е и при мен, и за това ако се намери решение за изработване на хебели, ще искам един комплект и аз. Всъшност, ако има чертеж на изделието мога да питам фирмите с които работя, дали могат да го изработят. Пък може и да могат
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #51
              От: Машина правеща конуси?

              Няма чертеж засега. Дойдоха ми наум и някои други идеи, че да избегна хавата с шлиците, но трябва да помисля точно как. А усилен паразитен хебел ще направя лесно. Това поне не е проблем.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Машина правеща конуси?

                Тоя хебел не е ли на лагери като новите за ладите ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Машина правеща конуси?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Тоя хебел не е ли на лагери като новите за ладите ?
                  С пластмасови втулки е оригинално. В момента са сменени. Струват по 4 кинта бройката оригиналните. Искам да го направя с по-голям диаметър и по-голяма дължина на болта.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Машина правеща конуси?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С пластмасови втулки е оригинално. В момента са сменени. Струват по 4 кинта бройката оригиналните. Искам да го направя с по-голям диаметър и по-голяма дължина на болта.
                    Там пластмасите даже и високоякостния тефлон не карат много най добре е втулки от графитен или фосфорен бронз с канали за грес и гресьорка или на лагери . На времето на ладата бяха пластмасови и се разбиваха буквално за няколко месеца като ги направих бронзови с гресьорка забравих за тях . Сега на нивата си сложих готов руски хебел на съчмени лагери .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Машина правеща конуси?

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Там пластмасите даже и високоякостния тефлон не карат много най добре е втулки от графитен или фосфорен бронз с канали за грес и гресьорка или на лагери . На времето на ладата бяха пластмасови и се разбиваха буквално за няколко месеца като ги направих бронзови с гресьорка забравих за тях . Сега на нивата си сложих готов руски хебел на съчмени лагери .
                      Ми джипката е на 104000 километра, а всичко по кормилното управление си е оригиналното. Накрайниците нямат грам луфт. Единствено паразитния хебел и тая щанга имат лек луфт. 90% от теранотата са по-зле от моето текущо положение.

                      Отделно из чуждите форуми разправят че бронзовите карали по-малко от пластмасовите, но не знам защо. Колеги и тук се оплакваха че на витарата например също карали по-малко от оригиналните.

                      Оригиналните не са тефлонови. Той тефлона е мек и няма работа там. Май са от полиамид, от който правят дори лагери на колянови валове на някои агрегати.

                      Както и да е. Паразитния не е интересен. Прави се за един ден с двоен диаметър и захвати на болта и от двете страни. Няма да мръдне никога. Пък и кеф ти полиамидни, кеф ти бронзови втулки. Практиката ще покаже кое е по-подходящо.

                      ПП: В крайна сметка нищо не пречи да се направи и с два конусовидни ролкови лагера, хем ще се и регулира като поохлаби. Гресьорка си има и оригиналния, че даже и "многолистни" семеринги. Вътре си беше пълен с грес, като сменях втулките.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Машина правеща конуси?

                        Тази фирма пише че прави доста нестандартни неща. http://colorita51.biz/cherni_metali.htm Врероятно и хебели може да направи, ама на каква цена. Спарки ако има желание може да ги провери.
                        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                        Коментар


                        • #57
                          От: Машина правеща конуси?

                          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                          Тази фирма пише че прави доста нестандартни неща. http://colorita51.biz/cherni_metali.htm Врероятно и хебели може да направи, ама на каква цена. Спарки ако има желание може да ги провери.
                          Ако някой ще прави нещо, то ще е рамото. Другото аз ще си го правя, хем ще добия и практика с машините. Нали за т'ва ги купих все пак.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Машина правеща конуси?

                            Такаааа... добре сте оспамили темата!
                            Сега се чудя, дали да трия и да раздавам картите, или да местя спама в нова тема?


                            Да се върнем на въпроса за конусната втулка!
                            Аз не разбрах дали този конус трябва да е на степени, както е показано на картинката. Не разбрах дали става дума за една бройка, или за серия. Ако са повече бройки и трябва да е на степени, то определено ще е по-лесно и по-евтино на струг с ЦПУ, въпреки цитираните по-горе космически тарифи... Само за информация, когато подавам работа за струг с ЦПУ, пазарлъкът става на цени, под 20 лв/час.
                            Последно редактирано от giorgio; 08-10-10, 13:56.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Машина правеща конуси?

                              Степените на картинката са от пикселите на монитора.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Машина правеща конуси?

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                [COLOR=red]
                                ... Само за информация, когато подавам работа за струг с ЦПУ, пазарлъкът става на цени, под 20 лв/час.
                                И тука нещата са близки, при мен минималната часова ставка за стругарска работа е 15лв. на час и върви нагоре в зависимост от сложноста на детайла, но многа рядко надхвърля 20 лева трябва абсолютно всички размери да са уточнени в стотни.
                                Последно редактирано от giorgio; 10-10-10, 11:17.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X