Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с километража и т.н

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с километража и т.н

    здравеите всички.отскоро имам Cherokee 2.1tdi 1993g.няколко дена след покупката на джипа километража започна да си живее собствен живот .по време на движение тои си показва каквото реши .карам примерно с 60 а той милия си показва 20 50 90 130 80 0.на моменти се оправя и показва реално.на място джипката стои аз до нея гледам умно а километражчето си врътка километри.сякаш ще му плащам за пробега . това е при даден контакт-без значение дали мотора е запален или не.имал ли е някой този странен проблем.доколкото разбрах километража е с ток.гледах за хлабави връзки букси и т.н ама нищо.с централното е сащата работа..ту заключва ту не...само някакво реле в дясно под жабката се обажда.и не заключва от ключа навън а само от бутона на шоф.врата.и за капак онази стрелка дето пише турбо под нея нищо не показва.гледам на моторетката има турбо като карам май даже го чувам.не сам наясно какво трябва да накара тази стрелка да мрадне...ток ли вакуум ли или нещо друго та затова питам.ак някой може да помогне ще съм много благодарен...а иначе съм доволен от машината....ходим си за рибка по дунава на кафенце по центара ама чета тук че на някои джипа варвял със 120 на друг със 100 на един горял 8 на друг 10-13.аз на тоя колкото му налея нищо не връща пустиняка...за разход не знам тои пред къщи съм го забравил с ключовете на таблото че и на контакт докато си сваляме багажа от рибата и той навртял към 50км....а грам нафта не изхарчи....та така

  • #2
    От: проблем с километража и т.н

    това с километража е интересно, моя е с жило (ама джипа е 87г.) оборотомера ми е електронен и си показва когато каквото иска свалях - чистих връзки гледах да не е разпоено - нищо, ефект нулев.
    а това за турбото ти го управлява вакум, трябва да има едно маркуче което да се връзва за датчика, друг е въпроса че при мен след сваляне на таблото и тоя датчик откачи и сега май показва отрицателни стойности...
    Ще следя темата с интерес пък дано намеря разрешение и за моят проблем.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: проблем с километража и т.н

      Първоначално публикуван от xitreca Преглед на мнение
      здравеите всички.отскоро имам Cherokee 2.1tdi 1993g.няколко дена след покупката на джипа километража започна да си живее собствен живот .по време на движение тои си показва каквото реши .карам примерно с 60 а той милия си показва 20 50 90 130 80 0.на моменти се оправя и показва реално.на място джипката стои аз до нея гледам умно а километражчето си врътка километри.сякаш ще му плащам за пробега . това е при даден контакт-без значение дали мотора е запален или не.имал ли е някой този странен проблем.доколкото разбрах километража е с ток.гледах за хлабави връзки букси и т.н ама нищо.с централното е сащата работа..ту заключва ту не...само някакво реле в дясно под жабката се обажда.и не заключва от ключа навън а само от бутона на шоф.врата.и за капак онази стрелка дето пише турбо под нея нищо не показва.гледам на моторетката има турбо като карам май даже го чувам.не сам наясно какво трябва да накара тази стрелка да мрадне...ток ли вакуум ли или нещо друго та затова питам.ак някой може да помогне ще съм много благодарен...а иначе съм доволен от машината....ходим си за рибка по дунава на кафенце по центара ама чета тук че на някои джипа варвял със 120 на друг със 100 на един горял 8 на друг 10-13.аз на тоя колкото му налея нищо не връща пустиняка...за разход не знам тои пред къщи съм го забравил с ключовете на таблото че и на контакт докато си сваляме багажа от рибата и той навртял към 50км....а грам нафта не изхарчи....та така
      Колега нз.. Странно. Моят е същият, но километража ми е с жило. Евентуално жилото може да ти се е преебало. Моят въобще не работише. Като смених жилото всичко е 6.

      П.С. до колегата mmtrance - оборотите се управляват от динамото. Нека някой да ти погледне дали пуска импулс.

      Коментар


      • #4
        Re: От: проблем с километража и т.н

        и аз имах подобен проблем с оборотомера.но тои беше отстранен за 2 дни след много четене и консултации.при мен след стартиране на мотора оборотомера започваше ритмично да се движи в порядъка 300-1000об.мин като при минаване в долната граница присветваше и лампата за зареждането.доколкото знам и на черокито както и на много други автомобили(почти всички)оборотомера се задвижва от генератора се започна от там.при оглед установих че ремъка е много отпуснат и напукан.смених го но без резултат.след това проверка на кабели бушони и т.н.отпред при главните бушони(големите дето са при двигателя) имаше 2 с окислени крачета.1 го дават за изход на генератора.смених ги с нови.в задния край дето има 2 кабела дето са стегнати заедно....не ги знам за какво са------разхлабени.последва притягане..вътре малките бушони без да ги знам кои за какво е.....просто реших да ги прегледам.50 % с окислени крачета.и тях смених...и ООООО ЧУДО след запалване стрелката закова на 800об. и оттогава не съм имал проблеми.и така при мен излезе лоша връзка..дали на 2та кабела или на някой от бушоните--не знам.но факт е че се оправи-----без да ходи на доктор

        Коментар


        • #5
          Re: От: проблем с километража и т.н

          Първоначално публикуван от angeltanev Преглед на мнение
          Колега нз.. Странно. Моят е същият, но километража ми е с жило. Евентуално жилото може да ти се е преебало. Моят въобще не работише. Като смених жилото всичко е 6.

          П.С. до колегата mmtrance - оборотите се управляват от динамото. Нека някой да ти погледне дали пуска импулс.

          ами не знам.това че е с ток майстор ми го каза.и аз нали съм умничък отзад на таблото гледах само де има букси .....кои да погледне има ли жило в средата.а наи отзад на раздатката има някакъв датчик с 2 кабела и майстора каза"" в тоците е проблема".а ако е с жило защо се вратка като е на място машината.????даваш контакт и той нашия(километража) си тръгва.не винаги но когато си реши той тогава го прави.не знам да ходя на църква да му гонят духове ли????ще отварям пак таблото да гледам.а жилото ти долу каде е свързано??на ск.кутия или на раздатката? или някъде другаде?

          Коментар


          • #6
            От: проблем с километража и т.н

            жилото (по спомен) е свързано на раздатката над горната пробка дето е за наливане и е с ключ от порядъка на 27-29, но според мен ако е с жило няма начин да навърта сам километри. Свали табло и почисти всичките връзки и напръскай с контактен спрей.
            А за моя проблем - и при мен подскача от 100 до 800 об и после заспива, ще прегледам всичките кабелчета по динамото също и релетата и бушоните, само да спре да се лигави това време, че пред блока трудно се работи...
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: проблем с километража и т.н

              провери си акумулатора дали е читав. Провери дали се зарежда правилно (14,3 волта). Ако до тук си ОК, проверявай предпазители. Накрая свали таблото (скоростомера) и му провери връзките. Имам съмнения, че са приложени разни джамбазки "доработки"...
              Последно редактирано от Y.Stoqnov; 09-10-10, 08:24.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с километража и т.н

                мисля че открих проблема с оборотомера на алтернатора имам една букса с 2 кабела която като откачих и оборотомера съвсем спря за това мисля че това са кабелите подаващи сигнал към таблото, та като понаместя буксата и стрелката се успокоява, но като се размести и пак изчезва сигнала, ще видя тези дни да почистя и стегна буксите и мисля че всичко ще заспи
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  Re: проблем с километража и т.н

                  здр.утре се прибирам в къщи и ще разглобявам да търся жило......точно поради тази причина(че си върти сам километри) и майстора и аз си помислихме че е с ток.щото с жило малко ще му е трудно наистина да се върти на място.а аз не съм голям приятел с тока.ще пиша след операцията за резултата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X