Обява

Свий
Няма добавени обяви.

insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

    Поздравления!!!Вече изглежда като истински джип!

    Може и да го поочукаш тук таме....и боята да надереш!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
      Поздравления!!!Вече изглежда като истински джип!

      Може и да го поочукаш тук таме....и боята да надереш!
      Боята беше надрана преди да го боядисам.Сега малко ще му се покефя така и отново в гората.

      П.С. Колето какво направи с Витарката?Има ли тема за да се види какво прави.Гледам че не излиза последно време с Вас.
      тел.0879292900 Калин Костадинов

      Коментар


      • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

        http://offroad-bulgaria.com/showthre...73&pagenumber=

        Тук можеш да четеш за неговите приключения!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

          Аз го видях на живо голямо тракторче е.Много е готин.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

            След многото доработки по този Нисан, накрая го продадох.Със здраве да си го кара новия собственик.
            Накрая всеки купува Тойота.
            Аз си купих Toyota Land Cruiser HZJ70 , 4,2 Heavy Duty+монтиран кит турбо от Гарет.Благодаря на Марто от Шумен.
            Темата е за ключ.
            тел.0879292900 Калин Костадинов

            Коментар


            • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

              Браво.Машината е уникална.
              Samurai Gemax

              Коментар


              • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                За боди лифта: стомана х12мф
                8 бр.втулки с височина 50мм,диаметър 70мм;
                в т.ч.4 бр с отвор 10мм и 4 бр.с отвор 12мм;
                По спомен в предната част на джипа са разположени с 12мм отвор,а в задната 10мм.Общо взето купето се вдига много лесно и за всеки добър майстор не би било проблем.
                Височината на боди лифта не случайно е 50мм защото над тази височина започват много заигравки.В този вариант не пипаме нищо друго освен лоста за двойното,просто трябва да се изреже 30 мм пласмасата в купето за да се включват бавните скорости.
                Броните се напасват много лесно.Когато започнете първо забравете че джипа е ваш.От предната страна режете толкова колкото да не опират гумите при завой,след това оформете изрязаните крайща с шлайфа например,пластмаса е ,не е проблем.Проблема е в задната част кадето трябва да се изреже до 10 см ,зависимост от гумите които искаме да вкараме.Тук съвета ми е да се изработи от грамотен тенекеджия.Пластмасовите вежди се огъват с пистолет с горещ въздух.Има и други работи ,но питайте.
                Колегата е писал тук за бодилифта,питането ми е за дълга база колко на брои са тампоните? И диаметъра същият ли е като по горе описаният.И някакви особености по монтажа дали има,че това маи е единствената тема за боди лифт която намерих.

                Коментар


                • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                  Диаметъра е същия. Тампоните са с 2 повече.

                  ...ама, кажи какво си наумил да правиш, че да ти кажа после какво наистина трябва да свършиш за да стане добре. Освен ако не го правиш за пред кафето де...
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Диаметъра е същия. Тампоните са с 2 повече.

                    ...ама, кажи какво си наумил да правиш, че да ти кажа после какво наистина трябва да свършиш за да стане добре. Освен ако не го правиш за пред кафето де...
                    Наумил съм едни 5см боди лифт и после малко по големи гуми 31ци или 32ки.Впрочем още се чудя де,дали боди лифт или да бодна едни пружини като Любашки +3 инча.Какво ще кажеш ти ? В момента изглежда така с пружини от г класа,(които се оказаха много меки):Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150630_160354.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5671143

                    Коментар


                    • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                      31-ци влизат без бодилифт, и без никакви други интервенции ако с оригиналните джанти или джанти от Паджеро, освен леко подстригване на предните калобрани във вътрешната им част и евентуално бронята в долната и пластмасова част, като за последното не съм сигурен, но е и най-безболезнено - работа за 5 минути с ръчна ножовка. Реже се като кашкавал.

                      Бодилифта е последната и най-крайна мярка, когато нещо не може да стане по друг начин, защото носи предимно негативи. А за терано не виждам ползата, понеже ако искаш да слагащ по-големи гуми от 31-ци трябва сериозна ревизия на предницата поне откъм кормилно управление, а вече стават и тежки, та ще ти се наложи и други амортисьори да слагаш, ако искаш някакво поведение. Но главния проблем си остава кормилното управление. Според мен чак такива извращения е редно да се правят ако се сложи цял преден мост и поне 33-ки. Иначе не си струва - негативите са повече от позитивите, които се изчерпват с половин инч клиренс, или нещо като 12мм.

                      Колко най-много можеш да я вдигнеш - отпред от долния ръб на джантата до ръба на пластмасата на веждата - оптимума е около 73см, ако смениш и носачите. Ако не - нещо като 71-72. Трябва да имаш поне 15-ина милиметра разстояние между ограничителния тампон за хода надолу и носача, иначе по завоите хода свършва и се държи не особено приятно.

                      Отзад - задницата трябва малко да стърчи, тоест тавана да е леко наклонен напред. Не мога да ти кажа размер за дълга база, обаче. Любо ако иска да сподели. При мен с 31-ци лифта е толкова че горния край на шасито е горе-долу на една линия с горния край на гумата, или някъде там. Пружините TrailMaster, които ползвам не са мръднали вече 5-6 години и съм екстремално доволен от тях.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        31-ци влизат без бодилифт, и без никакви други интервенции ако с оригиналните джанти или джанти от Паджеро, освен леко подстригване на предните калобрани във вътрешната им част и евентуално бронята в долната и пластмасова част, като за последното не съм сигурен, но е и най-безболезнено - работа за 5 минути с ръчна ножовка. Реже се като кашкавал.

                        Бодилифта е последната и най-крайна мярка, когато нещо не може да стане по друг начин, защото носи предимно негативи. А за терано не виждам ползата, понеже ако искаш да слагащ по-големи гуми от 31-ци трябва сериозна ревизия на предницата поне откъм кормилно управление, а вече стават и тежки, та ще ти се наложи и други амортисьори да слагаш, ако искаш някакво поведение. Но главния проблем си остава кормилното управление. Според мен чак такива извращения е редно да се правят ако се сложи цял преден мост и поне 33-ки. Иначе не си струва - негативите са повече от позитивите, които се изчерпват с половин инч клиренс, или нещо като 12мм.

                        Колко най-много можеш да я вдигнеш - отпред от долния ръб на джантата до ръба на пластмасата на веждата - оптимума е около 73см, ако смениш и носачите. Ако не - нещо като 71-72. Трябва да имаш поне 15-ина милиметра разстояние между ограничителния тампон за хода надолу и носача, иначе по завоите хода свършва и се държи не особено приятно.

                        Отзад - задницата трябва малко да стърчи, тоест тавана да е леко наклонен напред. Не мога да ти кажа размер за дълга база, обаче. Любо ако иска да сподели. При мен с 31-ци лифта е толкова че горния край на шасито е горе-долу на една линия с горния край на гумата, или някъде там. Пружините TrailMaster, които ползвам не са мръднали вече 5-6 години и съм екстремално доволен от тях.
                        Ясно,разубеди ме ,нещата клонят към пружини,а отпред засега е добре само с натегнат торсион,не мисля да я пипам повече засега.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X