Обява

Свий
Няма добавени обяви.

insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Двигател КА24Е - двигателя е в най-добрата си версия, слагана на терано 2. Намират се всякакви спецификации мажду 116 и 124 коня. Предполагаемо точно твоя е 118. Има разни версии на същия с до към 150, но се слагат на други коли. Не знам как седи въпроса с чипосването на тоя двигател, но иначе има доволен запас и е сравнително надежден и безпроблемен.

    Дифове 4.625 - бавните. По-бавни фабрични на терано няма. Хем добре, че няма да ти бръмчи още една муха в главата, хем недобре, защото ако решиш да сменяш предавателно число, трябва да се търсят поне 4.875, а само пиньон/корона за отпред и за отзад ще излязат сигурно над 2000лв, върху които трябва да си сложиш още едни 1000 за части (лагери) и труд.

    Та, значи, действай си по другото, а двигателя остави за накрая. Хубавото е че тоя двигател е доста разпространен по разни роудстъри (NISSAN 240ZX и други), като със смяна на глава например се превръща в КА24DE, вече с фабрични 150 коня, двувалка с 16 клапана (твоя е едновалка с 12 клапана) и някои други дреболии, а с турбина и други заигравки го докарват до 300 магарета дори.
    Благодаря ти Спарки.Между другото ми пускаш нова муха в главата с този двигател,амо всичко по реда си.Луд умора няма,и.......... кеф цена няма.
    тел.0879292900 Калин Костадинов

    Коментар


    • #32
      От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

      Мисля да си поръчам кит от този сайт
      http://www.grteambg.com/grteamstore/product.php?productid=15&cat=0&page=2/намерих го като рових из темите за окачване във форума/
      Някой поръчвал ли е?За колко време е доставката?,
      Моля за някакви съвети,какво би станало ако е заедно и с бодилифт? ..........................Мисля че съвсем полудях?
      тел.0879292900 Калин Костадинов

      Коментар


      • #33
        От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

        Аз съм с малкия (2 инча) лифт на TrailMaster. Бях си направил и подложките. В крайна сметка махнах подложките и си направих носачи почти като на Calmini.
        Смених и торсионите с такива на IronMan, и тогава дойде истински доброто поведение.

        За 33-ки ти трябва 1 инч бодилифт. И пак трqбва рязане. Дори и тоя кит да вземеш, пак трябва рязане.

        Виж и кита на Calmini.

        Съвета ми е добре да си направиш сметката какво точно целиш, и после да прецениш какво да вземеш. Например 8-те сантиметра лифт няма да ти дадат по-големи реални ходове на окачването. Дори по-често намаляват, защото джипката не може да смачка пружините, защото са по-твърди, а пък клиренс отзад така или иначе няма да получиш по-голям.

        ...ако за пред кафето - отговоря ще е друг. Тогава вземи най-големи лифт и направи най-големия бодилифт.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Аз съм с малкия (2 инча) лифт на TrailMaster. Бях си направил и подложките. В крайна сметка махнах подложките и си направих носачи почти като на Calmini.
          Смених и торсионите с такива на IronMan, и тогава дойде истински доброто поведение.

          За 33-ки ти трябва 1 инч бодилифт. И пак трqбва рязане. Дори и тоя кит да вземеш, пак трябва рязане.

          Виж и кита на Calmini.

          Съвета ми е добре да си направиш сметката какво точно целиш, и после да прецениш какво да вземеш. Например 8-те сантиметра лифт няма да ти дадат по-големи реални ходове на окачването. Дори по-често намаляват, защото джипката не може да смачка пружините, защото са по-твърди, а пък клиренс отзад така или иначе няма да получиш по-голям.

          ...ако за пред кафето - отговоря ще е друг. Тогава вземи най-големи лифт и направи най-големия бодилифт.
          Разбира се че не ми трябва за пред кафето,за там имам G500.
          Разгледах кита на Калмини,този с многото джажи,но от къде мога да си го купя и колко струва.Друг е въпроса че ако го купя, трябва да обяснявам на тукашните майстори какво е това, при положение че и аз толкова разбирам.
          тел.0879292900 Калин Костадинов

          Коментар


          • #35
            От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

            Спарки,има ли в България вносител на Калмини за Терано?В сайта има но за други модели.
            Кажи според теб какво би било удачно да поставя?
            тел.0879292900 Калин Костадинов

            Коментар


            • #36
              От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

              За рязането ясно ,....от там мърдане няма!
              тел.0879292900 Калин Костадинов

              Коментар


              • #37
                От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                Явор(VROMOS) от форума е вносител на Calmini.

                Базата на Pathfinder/Hardbody/Terrano1 е еднаква с тая на Terrano 2. Звънни на Явор и се уточнете. Кажи му дали е дълго или късо твоето (има значение за задните пружини) и т.н.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                  Ще поръчвам Трайлмастер,не можах да се свържа с Явор,отговаря друг човек който каза че Явор е в Турция.
                  На 30.10 пътувам за Германия,ще опитам да взема нещо от там.
                  Последно редактирано от К.Костадинов; 18-10-10, 18:29.
                  тел.0879292900 Калин Костадинов

                  Коментар


                  • #39
                    От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                    Мисли и за торсиони.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                      Може би трябва да сложа като твойте Iron Man?Добри ли са?
                      тел.0879292900 Калин Костадинов

                      Коментар


                      • #41
                        От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                        Първоначално публикуван от катерано Преглед на мнение
                        Може би трябва да сложа като твойте Iron Man?Добри ли са?
                        Еми, варианти много - IronMan, TJM, Calmini, OME, а сигурно и още. Както със щатния диаметър (мисля 26мм), така и с по-голям. От моите засега съм доволен, но не мога да ги сравня с други, освен с оригиналните, понеже нищо друго не съм опитвал. А кита на Calmini си струва само като кит, понеже цената е относително прилична, 3 инча е, и вътре си има всичко - торсиони, усилени горни носачи (вместо подложки), скоба за сваляне на захвата на напречната щанга отзад, че дори и нови горни шарнири. За неговото качество като торсиони и амортисьори също нямам преки впечатления, но не съм чул и някой да се оплаква. Същото важи и за TJM, например. От ОМЕ и IronMan амортисьорите тук-там е имало оплаквания, но пък те са по-разпространени, та това мей не е показател. Подозирам обаче че специално торсионите са си едни и същи, само боядисани различно (като изключим тия с увеличения диаметър, които не помня на коя марка бяха).

                        Тъй че - преценявай си сам. Аз ти дадох вариантите, поне като марка, както и мойте лични впечатления, преки и косвени. Единственото, на което ти натъртвам е че според мен тия подложки отпред не са добро решение. Самия носач идва слаб явно, което и аз не знаех, но вече 3-4 човека се случва да огъват, късат и т.н. Аз лично не съм имал проблем с това, но съм с 31-ци и щатните джанти, и ползвам тераното само за лек офроуд. Пък и вече съм с усилени носачи, така че впечатления нема и да придобия.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                          Малко да те погъделичкам. Това е с 33-ки и доста голям боди лифт + минусови джанти, май (не помня вече). На българи, братя, живеещи в UK (едното - на единия, другото - на другия):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terrano_l1.jpg
Прегледи:1
Размер:15.0 КБ
ID:5220190

                          Някъде имаше и описание на модификациите, но съм забравил. Общо взето е това, дето съм казал.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                            EEEEE........ Няма скрито покрито ,Спарки.Точно по тяхното описание за повдигане работим.Днес Тераното беше качено с 5 см бодилифт.Отначало се появи проблем защото в описанието е описано че подложките са със централен отвор 10.5мм ,а се оказа че са 4x10,5 и 4x12,5mm.Не знам дали е така защото съм бензиновата версия.Утре сглобяваме броните,ролбара и монтирам гумите.Ще чакам след 12 часа утре на обяд тенекиджията за да се разберем колко и къде да се кълца по предните калници.
                            В момента височината при задния калник е 93 см,а отпред е 90 см.Не знам какво ще стане като монтирам гумите ще видим?...?
                            ПП.Гумите са монтирани на джанти -44/от Тойота Хайлукс/16"+фланци 33мм..
                            Не знам само какво да правя с предната броня?За сега не мисля да слагам лебедка,нека първо сменя окачването,исками се Калмини ,но ще видим ..../в скоро време/.
                            тел.0879292900 Калин Костадинов

                            Коментар


                            • #44
                              От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                              Ето и малко снимки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00282.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5220251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00284.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5220252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00279.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5220253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00283.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5220254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00278.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5220255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00286.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5220256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19102010131.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5220257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00281.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5220258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19102010129.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5220260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00280.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5220261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00277.jpg
Прегледи:1
Размер:167.7 КБ
ID:5220262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19102010130.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5220263Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00276.jpg
Прегледи:1
Размер:136.2 КБ
ID:5220264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19102010128.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5220265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19102010132.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5220266
                              Надявам се утре като сложа гумите в дигнато положение да изглежда по добре.Старите гуми са 30/9.5/15,снимал съм една за сравнение.
                              Прикачени файлове
                              тел.0879292900 Калин Костадинов

                              Коментар


                              • #45
                                От: insa turbo-special track 235/85/16 ще влезе ли на Терано 2

                                Абе да ти кажа честно тия джанти не ми приличат на -44, поне като ги гледам на снимката. Даже ми мязат на плюсови. Мери ли ги? Пише ли нещо на тях?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X