Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със ел.стъклата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със ел.стъклата

    Златен си! А аз търся бушон... само да попитам това реле го смени с ново или сложи бушон?
    0884 626 333

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със ел.стъклата

      Май имаш нужда от ел техник и да си оправиш логото на ник нейма и късмет

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със ел.стъклата

        То си е бушон, просто е по-едричък, не е реле. Как не си по-на близо, за 2 часа си готов.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          С жичка на първо време, докато открия подобен предпазител

          Мисля, че не еточно бушон защото има някакъв залепен регулиращ винт
          Последно редактирано от CarTest™; 08-10-10, 13:05.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със ел.стъклата

            Тази платка е била навлажнена или намокрена.Това бялото е окис.Ако решиш да я ремонтираш - първо почисти много добре окиса, особено между крачетата на елементите по платката.Става с чист спирт и памучно парцалче, или клечка за уши.
            При такова намокряне рядко горят интеграли(трудни за намиране части!), но Проблема е че има напълно "стопен" елемент, от него се вижда само едното краче - до кафевия(и ръждив) елемент в ъгъла на платката (който на първата снимка е бил най близо до обектива).Това няма как да се разбере какво е било, освен ако се свали подробна принципна схема на платката.
            Иначе този кафевия елемент е резистор, може да се подмени със нов, със същата стойност( не са дефицитни, струват стотинки).Виждам още един нагорял резистор там ,(зад бялата правоъгълна част)Той е по- светъл и с цветен код.Неговата стойност ще е проблем да се разчете, но пък може да е само нагорял, иначе да си е в ред.Лесно може да бъде замерен с обикновен уред.
            Надявам се да съм бил полезен!
            Последно редактирано от toestaz; 08-10-10, 13:07.
            Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
            Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
            'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със ел.стъклата

              Първоначално публикуван от t_tenev Преглед на мнение
              С жичка на първо време, докато открия подобен предпазител

              Мисля, че не еточно бушон защото има някакъв залепен регулиращ винт
              Я кажи за кое точно имаш предвид, че май говорим за различни неща. Къде точно се намира?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със ел.стъклата

                Намира се в таблото с бушони в купето.Утре ще снимам и ще пусна снимки.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със ел.стъклата

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00248.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5221273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00250.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5221274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00251.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5221275
                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Я кажи за кое точно имаш предвид, че май говорим за различни неща. Къде точно се намира?
                  Обещах снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00244.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5221272

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със ел.стъклата

                    Това черничкото, ако не греша, е автоматичен предпазител. Ако е скапан търси по моргите, мисля, че и от други коли ще стане, поне от японски. Ако си наблизо, обади се, мисля, че имам някъде 1-2 останали.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със ел.стъклата

                      Благодаря за помоща, отворих го това реле и огънах пластинката за да контактува и вече имам ток към едно от крачетата на което нямаше... занесъл съм на телевизионен техник оня блок от алармата защото без него няма верига и като го сложа ще пиша какво е станало. И си търся шофьорското копче за стъклата защото го счупих от много майсторлък. Ако има някои цакам веднага.
                      0884 626 333

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със ел.стъклата

                        Това, дето си го огънал, не е много добре. Ако е каквото си мисля, при претоварване няма да има кой да изключи и може да стане по-интересна беля. Вземи го смени, не е нещо дефицитно или проблемно. По Тойоти, Сузукита и Мицубишита има такив асъс сигурност и са взаимозаменяеми, за други марки не ми е трябвало, не знам.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X