Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честит понеделник!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честит понеделник!

    Днес, рано сутринта се мятам, росен росен на Рендето(меган-сценик, модел96г.). Времето муци, един студен вятър, дъжд...Мисля си, есен е и небрежно си пускам парното. И хоп...ЧЕСТИТО, топло ниенте.
    Продължавам да се опитвам да мисля - сигурно няма антифриз. Спирам, скачам под дъжда, допълвам...пак греда... Бегом при майсторчетата...Получавам диагноза: тръбата преди радиатора на парното-топла, след него-студена=>запушен радиатор, наложителна смяна.
    Дотук нормална понеделнишка история. Питам колко ще струва и като се почна:
    ами не знам, трябва да проверя, а и толкова трудно се разглобява изобщо не ми се прави, не може да го прочистим с вода под налягане, защото ще се отпушат само 2,3 тръбички, най-добре питай утре шефа(мажоритарният ортак).
    Тъй като той ми е приятел, изключвам вероятноста да ме отбиват, но почвам да се притеснявам колко ще струва тази операция.
    Лятото колата загряваше и ми сменяха термостат и тройник(май така се казваше, в монтьорството съм пълен лаик). От системата тогава изтече страшна кал, явно от нея се е запушил.
    Въпросът: Има ли смисъл да ги накарам да ми свалят радиатора и да се мъча аз да го отпушвам по някакъв начин? И какъв да е той?

  • #2
    От: Честит понеделник!

    Това с отпушването е малко безмислено.Най-вероятно някой януарски понеделник пак да пишеш почти същата тема!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Честит понеделник!

      Ти пак пробвай - особено, ако тръбите са лесно достъпни без разглобяване на таблото - на повечето коли са. Водата под налягане в обратна посока прави чудеса - макар и не всякакви чудеса. Ако заедно с водата вкараш и въздух - още по-добре.

      От друга страна, служебното Рено с това ще го запомня - студ.

      Коментар


      • #4
        От: Честит понеделник!

        Аз нещо недоразбирам. Ако е запушен радиатора, ще загрява мотора. За да няма парно, нещо друго ще да е.

        Коментар


        • #5
          От: Честит понеделник!

          Говори се за радиатора на отоплението в салона.

          Коментар


          • #6
            От: Честит понеделник!

            Мисля, че без смяна на радиататорчето парно няма да има, но първо пробвай да го промиеш както казва Ясен. На старото ми Рено докато не сложих ново радиаторче парно все нямаше.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Честит понеделник!

              Ако може да стане без да се сваля радиатора,добре! Ама да сваляш стария,и после да си го сложиш него,не си струва.
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Честит понеделник!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Говори се за радиатора на отоплението в салона.
                Виноват. Загледах, че и термостат има намесен.
                Сори!

                Коментар


                • #9
                  От: Честит понеделник!

                  И аз съм със Рено.Тази операция съм я правил заради същите симптоми, но си сложих ново и нямам ядове.Не си играй с почистване а относно смяната не е кой знае колко трудно ако този който го сменя знае как става.Е вярно после ще го понаболяват коленете от клечането ама се сменя.
                  Виж ако питаш какво ново радиаточе да си вземеш там вече е сложен въпроса.Мисля че бяха три или четири ценови варианта.
                  Взимай ново.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Честит понеделник!

                    На пазара се подвизава една добавка/промивка/ Radiator Flush, която обаче не съм ползвал.
                    Според мен си струва да се опита пред вид достата труд по смяната на радиаторчето на парното.
                    И да не стане разхода ще е 12 - 13 лв.
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Честит понеделник!

                      Много благодаря на всички за отговорите и бързата реакция.
                      Ще се съобразя със съветите, които ми давате.Мойто ренце досега имаше чудно парно и не ми се иска да правя нещо временно и зимата да карам с ушанка и ръкавици. Днес и стъклата се запотяваха много силно, та се налагаше да пускам в студа климатик...
                      Мисля да започна с варианта на mitkochanev, че е без много "жертви" и ако не стане, по същество.
                      Идеята на Ясен да се надуе наобратно, също ми се вижда много добра...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Честит понеделник!

                        Да не те отчайвам, но е почти загубена кауза. И Radiator Flush да туриш, то той трябва да премине през радиаторчето , за да го почисти, а то щом е затапено, няма да почисти нищо. И аз имах ренде и една зима 2 месеца карах с грейка и ушанка, уж духаше топло ама не съвсем. Смених го и стана друга кола.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Честит понеделник!

                          Наблюденията ми, през последните години показват, че е много важен региона, където е експлоатирана колата. Без да има връзка с определени марки и модели.
                          Основно проблеми има с коли от южна Италия и южна Франция. Както и навсякъде, където сняг не пада.
                          Карат на гола вода, а там е доста варовита и са скарани с калгона и антифриза.
                          Щото още търкалям и един 20годишен Пасат - е как нищо не му се запуши. Карам го от нов.
                          Та така.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Честит понеделник!

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Да не те отчайвам, но е почти загубена кауза. И Radiator Flush да туриш, то той трябва да премине през радиаторчето , за да го почисти, а то щом е затапено, няма да почисти нищо. И аз имах ренде и една зима 2 месеца карах с грейка и ушанка, уж духаше топло ама не съвсем. Смених го и стана друга кола.
                            Знаеш ли, много си прав. Ще обърна поредицата. Първо методът на Ясен, след това Radiator Flush. Всичко това, ако ми кажат някаква страховита цифра. Ако цената е разумна и аз ще предпочета ново радиаторче.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Честит понеделник!

                              Никакви алхимии не слагай в охладителната уредба, освен ако колата ще се бракува. Там се налива антифриз, в краен случай (на пътя и за кратко) - вода. Всичко друго, останало да се върти вътре, подпомага корозията. Продухай парното с градинския маркуч, само внимателно прецени посоката на обичайното движение и го надуй наобратно. Ако имаш на разположение водо/пароструйка - още по-добре, така освен водата ще вкараш и въздух, което силно подобрява миенето.

                              На моите коли, с цел борба с мръсотията, съм слагал филтри по тънките маркучи на водния кръг. Събират десетки грамове кал (т.е. фина ръжда) от наглед чист антифриз.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X