Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих по Хондата днес

    Така като начало, свързано с темата за крушките и часовника.
    Сложих си индикация на таблото за включени габарири/къси светлини.
    Използвах едно празно гнездо и един цокъл за лампа. Изчегъртах боята която го затъмнява и сложих една пластмаса свалена от някакво табло от моргата. Стана като на другите коли - зелено с рисунка на фар. Понеже лампата е с малка мошност и не свети добре(поради по плътната пластмаса) проблема се реши с един светодиод от запалка и съпротивление 1Кom. Обаче се получи че светлината се канцентрира в точка и се наложи с малко шкурка да матирам светодиода. Сега свети и се вижда и през деня.
    Предстои да направя индикация за отворена врата.
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

  • #2
    От: Какво направих по Хондата днес

    Добре пишиш какво си направил,но ако качиш и снимки,ще е много по-добре.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих по Хондата днес

      Ще снимам утре, ама нещо не успях да се оправя с качването на снимки
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих по Хондата днес

        Извинявам се за забавянето на снимките, ама ме налегна много работа. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1277.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5218526

        така изглежда на таблото. Обаче светят малко по слабо от останалите и най вероятно ще се слагат светодиоди на мястото на крушките
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих по Хондата днес

          Супер е станало, само не ни казваш от къде вземаш информацията за включени светлини.

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
            Супер е станало, само не ни казваш от къде вземаш информацията за включени светлини.
            От осветлението на таблото или от габаритите.
            Р.П.(RFF) 0898677590
            Пътна помощ
            ДЕНОНОЩНО

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих по Хондата днес

              От осветлението на таблото за включените светлини, а за отворените врати от бутона на задна лява врата
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                От осветлението на таблото за включените светлини, а за отворените врати от бутона на задна лява врата
                Защо от него? Така няма ли да ти свети само при отворена задна лява врата? Би трябвало да е от осветлението в купето. Така може да се сложи и светлина за отворена задна врата. Те са разделени от осветлението в купето - свети само лампата в багажника.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих по Хондата днес

                  Ами пробвах от предна лява врата обаче по схема има някаква диодна група която прави проблеми. Когато е вързана за задна лява врата, все едно е вързана за масата на осветлението и раноти и на четирите врати. Ако има въпроси ще пусна и схемата за да съм по ясен
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5221285
                  Последно редактирано от madmaximus; 25-10-10, 14:57. Причина: добавяне на снимка
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих по Хондата днес

                    То пък имало индикация за отворена задна врата. Тъкмо видях. Ама няма за вратите. Да им се чудиш на японците.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих по Хондата днес

                      Преди няколко дни газифицирах Хондата, най-накрая! Сложих ГИ Тамона. За вървежа съм много доволен, кат на бензин, ама нещо разхода не ми хареса като за първи тест. Даде ми 11/100км извън града, като пътищата бяха сухи. Ще тестваме натам да видим и евентуално ще требе малко да го удушим. Сега ще тествам в града да видим как ще е. Все си мислех, че повече от 9,5-10/100км извън града няма да дигне. На бензин ми даде 8,5/100км преди седмица, а имаше и сняг на някои участъци. Може и горивото да не е стока там дето заредих, ама бензина им ми харесва.
                      -------Honda CR-V 128к.с.--------
                      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих по Хондата днес

                        Здравей колега, не знам дали темата в която пишем е правилна щото е Какво направих по хондата......, ама то и ние бая правим за нея като си сметна годишните разходи включително застраховки и данъци. Та по темата ти и аз съм със същия инжекцион Тамона и мисля че разходът ми е не повече от 9/ извън града и 13 градско. Това при нормално каране със 100-110 извън градско. Светва ли ти чек лампата отвреме на време извън града?
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих по Хондата днес

                          Здравейте! И аз съм с Тамона и разхода ми е 10 извън градско и 14 градско при положение,че съм с автоматични скорости.Ти да не си карал със 160 на извънградското?
                          [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих по Хондата днес

                            Значи на по въпроса за чек лампата - не свети при никакви условия
                            по въпроса за скоростта 80-90.
                            И на мен ми се струва, че е много тоя разход. Ще поизгоря една бутилка газ и ще видим, ако трябва пак ще я настройваме. При първоначалното зареждане, Със настройката на ГИ и каране градско ми даде 14. Все си мисля че може на колонката да са дигнали налягането и да са натъпкали повече. Бутилката е тороидна 28л по заводски данни а събра 27л, при условие че вътре имаше газ

                            ПП разхода е смятан пълно- пълно докато спре колонката да зарежда, но изминатите километри са само 100
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво направих по Хондата днес

                              Значи, предполагам че при теб настройките са да работи при по-богата смес за да не свети чека, което малко дига разхода. При мен в градски условия не свети, но извън града при галене на педала светва, ама пък и разходът докато не светне е нисък тъй като работи с оптимална смес въпреки че бензиновия комп я разпознава като "негодна". Аз лично ще отида да ми коригират сместа щото ме дразни тая лампа, макар и да вдигнем разхода. Иначе при теб може и газта да е кофти. Зимата всичко е относително. То трябва отделна тема- Разход през зимата да имаме, че отиде хубавата тема за направеното по хондата.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X