Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво направих по Хондата днес

    Възможно е да е от горивото, днес ми казаха че там където съм заредил е кофти , инфото е от двама човека. Ще докладвам какво е станало.
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #17
      От: Какво направих по Хондата днес

      Докладвам напредъка по ГИ.
      Значи донастроихме горивната смес, започна да дава разход 10/100км градско/ 1500-2000об/мин/, 10/100км извън града/ 2500-3000 об/мин/. Не мога да я разбера тая работа. Преди настройките 12на 12, сега 10 на 10. колкото в града толкова и извън града.
      И забелязах странен проблем : Карам с 80км/ч изведнъж прекъсва, и сякаш губи мощност и скоростта почва да пада, ама много бавно, натискам педала, няма реакция, отпускам педала до край, и плавно подавам газ, колата почва да се наема, закрепям скоростта - минута 2 добре после пак почва да губи мощност. Пробвах и с 50 км/ч пак го прави. Не съобразих да мина на бензин да пробвам.
      Изрязох я на 4- 130 без никакъв проблем, без да губи мощност , без да прекъсва при ускорението. Прави го номера при постоянна скорост.
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #18
        От: Какво направих по Хондата днес

        Вчера, смених крушката на предния ляв габарит, не е трудно но си иска време да свалиш подкалника, оправих и резбата на една от шпилките на главината, че "майсторите от гумаджийницата" замазаха резбата в края. Забелязох, че имам вода в задния ляв габарит и пробих малка дупка в пластмасата да се изтича. Абе дреболии ама отиде 3 часа мотаене. Поне времето беше хубаво и се възползвах да подишам въздух на открито.
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #19
          От: Какво направих по Хондата днес

          Към автора на темата - може ли в тази тема всички да споделяме, какво (афтърмаркет) сме направили по Хондата?
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #20
            От: Какво направих по Хондата днес

            Карам с 80км/ч изведнъж прекъсва, и сякаш губи мощност и скоростта почва да пада, ама много бавно, натискам педала, няма реакция, отпускам педала до край, и плавно подавам газ, колата почва да се наема, закрепям скоростта - минута 2 добре после пак почва да губи мощност. Пробвах и с 50 км/ч пак го прави. Не съобразих да мина на бензин да пробвам.
            Изрязох я на 4- 130 без никакъв проблем, без да губи мощност , без да прекъсва при ускорението. Прави го номера при постоянна скорост.[/QUOTE]

            И при мен го прави същия номер.Както си карам и изведнъж все едно си изгасил двигателя натискам педала на газта и никаква реакция като го пусна и почна да натискам отнова си поема
            и след малко пак няма никой, затова профилактично пускам педала до край и пак го натискима. Това да не би да е "екстра" при Тамоните?
            [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

            Коментар


            • #21
              От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Към автора на темата - може ли в тази тема всички да споделяме, какво (афтърмаркет) сме направили по Хондата?
              Всеки може да пише каквото иска в темата, така или иначе след покупката правим разни неща по колите, кога за собствено удовлетворение , кога поради нужда. Темата я създадох, с цел кой каквото е направил и има желание, да го сподели.Може някой друг да хареса идеята и да я приложи на своята кола или да я развие.
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #22
                От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от bracnica Преглед на мнение
                И при мен го прави същия номер.Както си карам и изведнъж все едно си изгасил двигателя натискам педала на газта и никаква реакция като го пусна и почна да натискам отнова си поема
                и след малко пак няма никой, затова профилактично пускам педала до край и пак го натискима. Това да не би да е "екстра" при Тамоните?
                Едва ли е "екстра". Ходих при майстора който ми слага газовата, и свалихме свещите. Оказа се, че централния електрод е износен и заради това го прави проблема. Един комшия тука и той има ЦР-В, сложи съшия ГИ и колата спря, смениха свещите и литна.
                -------Honda CR-V 128к.с.--------
                "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                Коментар


                • #23
                  От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                  Едва ли е "екстра". Ходих при майстора който ми слага газовата, и свалихме свещите. Оказа се, че централния електрод е износен и заради това го прави проблема. Един комшия тука и той има ЦР-В, сложи съшия ГИ и колата спря, смениха свещите и литна.


                  А случайно да знаеш какви са новите свещи на комшията ти ?
                  [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво направих по Хондата днес

                    само знам че са NGK, аз поръчах тази вечер за мен DENSO по ръководството---KJ16CR-L11(DENSO)
                    -------Honda CR-V 128к.с.--------
                    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво направих по Хондата днес

                      Не точно днес, по-скоро през последните 2 месеца, откакто имам CRV-то:

                      - монтирах си дистанционно за централното заключване. За мой късмет в шофьорската врата имах моторче, така че си купих само модул.

                      - американизирах си страничните мигачи, тези на калниците. Монтирах втора крушка, и сега си имам габарит и в страничните мигачи.

                      <embed src="http://img834.imageshack.us/flvplayer.swf?f=P6wm" width="720" height="500" allowFullScreen="true" type="application/x-shockwave-flash"/><br/>

                      Има и още, но засега това, защото съм на GSM-а, и не мога да качвам повече от 1 линк в пост.

                      п.п. Нещо не ми се получи видеото на мигачите, ще трябва да го кача на друго място.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво направих по Хондата днес

                        Да пробвам пак с видеото, а?

                        http://www.youtube.com/watch?v=sd_EU...35AeJBUndBGew=

                        И мигача



                        Направих си и кора в багажника. Щората е от Сitroen ZX комби









                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво направих по Хондата днес

                          Тъъъй, гледам днеска пекна слънце и викам я да ги видя тия мойте исторически тампони на стабилизиращата щанга що ми тропат/ особено левия/. Бях се подготвил за варианти за смяна- MOOG и дори LONGHO щото не бях сигурен дали от тях ми хлопа и да не инвестирам много средства на сляпо. На външен вид тампоните- ок Обгръщат си щангата луфт не виждам. Развивам левия тампон оглеждам го, от вътрешната страна където контактува с щангата и горе където опира в конзолата твърдо като камък. Погледнато отстрани се вижда леко неравномерно износване на вътрешната част но нищо сериозно. Десния беше в още по добро състояние.Почистих ги и двата заедно със скобите. Така или иначе монтирах обратно и тръгвам към магазина за нови. И О, чудо! Няма хоп, няма троп! Брех викам оглушах, закарах я в едни коловози дето обичайно си ми тропа..... ми няма тропане няма хлопане. А сега де. Минах 10км. и после отново през бабуните- няма хоп и троп. Погледах тампона вече монтиран, от външната страна ми се вижда леко отворен, там където обгръща щангата, ама няма тропане окачването стегнато. За всеки случай реших да го ъпгрейдна, щото така или иначе свикнах с операцията по свалянето, взех парче вътрешна гума с дебелина около 1-1,5мм изрязах парченце да обгърне тампона под скобата/ не знам дали е правилно или трябваше да обвия щангата/ и го монтирах, като между него и конзолата не съм подлагал нищо. Външно пак изглежда тампона все едно има луфт откъм щангата, но тропане няма. Да видим сега колко ще изкара.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво направих по Хондата днес

                            Хм.., сега като се замисля може и да съм завъртял тампона на 180 градуса несъзнателно и от това да е спряло тропането. Възможно ли е такова обръщане или не е редно? Новите тампони май са еднакви при завъртане, но стария ми се вижда с едното рамо по-къс/ тънък/ или пък това е от неравномерното износване. Дали пък не му давам нов живот така? Колко му е да изкара повече от някакво ново менте?
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво направих по Хондата днес

                              здравей колега.как се сменят тия тампони защото и аз утре мисля да ги сменям.трябва ли колата да се вдига или не.благодара предварително
                              Honda CR-V B20Z1

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво направих по Хондата днес

                                Понеже в Япония няма мъгла, трябваше да си монтирам заден габарит за мъгла. А за симетрия, и защото задните стъкла са ми тъмни, си сложих и допълнителен фар за задна

                                Последно редактирано от krasi-mir; 12-03-12, 15:11.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X