Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с терано2 или маверик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с терано2 или маверик

    Здравеите колеги,отскоро имам маверик 96г. с 2.7тди двг 125кс наскоро установих,че лампата за чека я няма.Съответно слагаики лампата тя светна.Загасва само когато оборотомера се включи(и тои не работеше).Забелязвам ,че когато свети лампата двг има леко притрисане при ускорение а днес дори топъл запали и угасна няколко пъти(за пръв път).Моля за някакви коментари че малко съм притеснен.Благодаря.

  • #2
    От: проблем с терано2 или маверик

    Отиваш някъде на диагностика и там ще ти кажат за к'во иде реч.
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #3
      От: проблем с терано2 или маверик

      Мяза на дебитомер. Ама все пак трябва да ти прочетат грешките, и то ще си каже. буксата ти е 14 пинова, NISSAN CONSULT, и се намира зад бушоните в купето. Ако беше в София, можех и аз да свърша тая работа, ама в Бургас - не знам кой.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с терано2 или маверик

        Колеги,днес бях на диагностика и като грешка отчете датчик за оборотите на колянов вал (помпа).Заинтересувах се и разбрах ,че помпата на този модел е zexel и този датчик е вързан на нея.Някой има ли идея дали този датчик подлежи на ремонт или върви с помпата,защото като отделна част не се предлага в магазинната мрежа.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с терано2 или маверик

          Имаш ли номера на грешката, че да видя в ръководството точно коя е?
          Сензора за позиция на коляновия вал не е на или върху помпата. Външен е, върху двигателя.

          ПП: Ей ти списъка с грешки:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terrano 2 err.JPG
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5214015
          Последно редактирано от sparkybg; 05-10-10, 11:37.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с терано2 или маверик

            Извинявам се за грешката която допуснах не е колянов,а разпределителен вал.Датчика отчита оборотите на помпата или разпределителния вал и се намира върху или в самата помпа.Терано или Маверик се монтират 2 вида помпи Бош или Зексел в случая моята помпа е Зексел и датчика е на нея.Номера на грешката е 11,именно заради този датчик не сработва и оборотомера.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с терано2 или маверик

              Първоначално публикуван от pepo harabiqta Преглед на мнение
              Извинявам се за грешката която допуснах не е колянов,а разпределителен вал.Датчика отчита оборотите на помпата или разпределителния вал и се намира върху или в самата помпа.Терано или Маверик се монтират 2 вида помпи Бош или Зексел в случая моята помпа е Зексел и датчика е на нея.Номера на грешката е 11,именно заради този датчик не сработва и оборотомера.
              Не искам да съм лош пророк, ама мисля че някой те занася.

              Има 2 датчика, от които се взимат оборотите (да не говорим че могат да се взимат и от алтернатора, примерно), и те са умна дюза и датчик за положение на коляновия вал. Нито едно от тия не е в помпата. (BOSCH и ZEXEL е практически едно и също). В помпата имаш датчик за температура на горивото и "control sleeve position sensor". А дали помпата ти е BOSCH или ZEXEL, мога да ти кажа много лесно - снимай някоя от дюзите, и снопа кабели и букси отляво на интеркулера.

              Ей къде се намира сензора за позиция на вала (жокер - това е в задния край на капака на клапаните - на картинката се вижда и най-вътрешната дюза):
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CSPSTDC.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5216119

              Ще се съглася че има нещо повече в ZEXEL-ската помпа само ако тоя сензор го няма. Просто погледни. Ако все пак го има, по моргите би трябвало да намериш втора ръка сравниетлно евтино, и да опиташ дали е от него. Втория заподозрян е умна дюза, нищо че не дава грешка от нея. Двата сензора са логически зависими един от друг, и се случва да дава само едната, само другата, или и двете грешки едновременно, макар проблема да е реално само в единия сензор (умна дюза и сензр за положението на коляновия вал).
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с терано2 или маверик

                И така колеги,проблема действително идва от датчика,който измерва оборотите на помпата(разпределителния вал).Той се намира на блока на помпата като от него излизат 2 кабела и се развива с ключ 21 (когато се застане до десния калник се вижда на блока на помпата).След като го смених изгасна лампата check и заработи оборотомера. Благодаря на всички за сьветите и мненията.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X