Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камери по пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камери по пътя?

    Здравейте колеги, проведох един интересен разговор със Събин по въпроса за камерите по БГ пътищата ??? Готов е да ги качи в картата за да могат навигацийте ни да ни предупреждават за тях така както го има в Гарминската карта. Знаем че м/у градовете все още няма трайно монтирани такива но в голямите градове на БГ вече ги има и си работят безупречно добре Молбата ми е към всички Вас с навигаций записващи тракове да отбелязвате къде сте видяли и сте сигурни на 100% за такива камери за да може по тези координати Събин да ги качи в картите, които в крайна сметка са за нас всички...
    Всички знаем какво става по стълбовете вече в София...аз поне знам за над 20 такива камери...вярвам че с общи усилия може да се преборим с това за да имаме едно много по спокойно каране и да не ставаме спонсори на полицията
    Искрено се надявам че ще приемете присърце това и Събин в скоро време ще има свойте данни
    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

  • #2
    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

    А вместо толкова труд да се хвърля , неможе ли просто да си караме по правилата !

    Аз съм ЗА камери и то не 20 ми 2000 да сложат !

    Коментар


    • #3
      Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

      това за да се знае къде "може" да се минава на червено ли?

      според мен по-добре да не се знае къде са, белким шофьорите имат поне малко уважение към правилата за движение...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

        нека ги сложат и аз съм "за" но да си гледат престъпленията с тях...а не да ни рекетират заради тях с 80 лв за снимка

        ако бе така нямаше в навигацийте ни да има такава опция...колега

        нима си бил чак па толко стриктен до сега и хич не си бил в нарушение ???

        ....едва ли

        като се спускаш от Кемпински към Хемус...с 40 ли караш давай камерата те чака на стълба точно до стъкленото у-ще на пътеката ама като караш си спомни за думите ми и си погледни и километража а като се качваш обратно нагоре пак ли си с 40 ?????????? нещо май послъгваш викам аз
        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

        Коментар


        • #5
          Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

          ако караш с 20кмч над знака вместо с 45, глобата няма да е 80лв /ако въобще те глобят/... рекет е да ти вземат пари на ръка, ако си е официална глоба нищо лошо не виждам... Неотдавна ме глобиха 35Е в Австрия, но не се оплаквам - имаше си знаци 100кмч и "видеоконтрол" - сам съм си виновен!

          аз съм за с 2-те ръце да сложат камери през 500м по Цариградско шосе, а м/у Окръжна болница и Орлов мост и през 200м!

          Разни деградета и дроги да ми карат със 140кмч в БУС-лентата или на зиг-заг между колите... Това не е ли престъпление???
          а като направят катастрофа, викат маститите си адвокати, правят фалшиви експертизи и "ни лук ял, ни лук мирисал"!

          като го снимат с 2-3 камери, че кара "на слалом", нека вика адвокати после!
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            А вместо толкова труд да се хвърля , неможе ли просто да си караме по правилата !

            Аз съм ЗА камери и то не 20 ми 2000 да сложат !
            +1

            Коментар


            • #7
              Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

              Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
              нека ги сложат и аз съм "за" но да си гледат престъпленията с тях...а не да ни рекетират заради тях с 80 лв за снимка

              За няма 3 месеца от 2007 в София са загинали 26 души и са ранени 427. Откога убийството не е престъпление?!?

              Или те притеснява, че сега можеш да минаваш с по-дребно рушветче на ръка на катаджията, а пък ако те заснемат с камера може да ти излиза по-скъпо? Като си мераклия правилата да не важат за тебе - ще си плащаш за гяволъка.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                А те имат и превантивен ефект
                Миналата година се пусна слух че на трамвайната линия пред Строителния техникум има камера. Оказа се че няма, но дакато се разчуе пък това, няколко месеца там нямаше задръствания в час пик) Баровците - баровци, ама явно не чак толкова, че да тежкареят пред камерата. Сега там трамваят пак не може да мине и 4 минути понякога. И за кефа и мързела на някой малоумен задник триста души закъсняват занякъде.

                Коментар


                • #9
                  Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  ) Баровците - баровци, ама явно не чак толкова, че да тежкареят пред камерата.
                  То да бяха само "баровците" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    За няма 3 месеца от 2007 в София са загинали 26 души и са ранени 427. Откога убийството не е престъпление?!?
                    престъпление е как да не е ??? като им дават книжки с/у кинти вместо да ходят на изпити...престъпление ще да се яви...напълни се София с провинциално обучени шофьори...гледат и се пулят па нема да има задръствания..ще има, как нема да има...престъпление е и да има камери и да няма обозначение че си под видео наблюдение....престъпление е и да пиеш и да караш....ма си се прави ежедневно в столицата...още да продължавам ли с престъпленията ???

                    нима не са ти светкали с фарове години наред и не си си махал крачето от педала на газта...що си го правил я кажи ???

                    брейй колко стриктни се навъдихме бре

                    или тука се явяваме блюстители на закона може би ??? ма викаш да не ви гледа някой само като карате...че имате къса памет и забравяте кви глупости пишете тука ??? или никога не сте глобявани от куките ???

                    де бре...да не падате от Марс...

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Неотдавна ме глобиха 35Е в Австрия, но не се оплаквам - имаше си знаци 100кмч и "видеоконтрол" - сам съм си виновен!
                    е ако имаше това в колата си за което говоря нямаше да те "изтръскат" нали...а щом караш с повечко значи си те влече...така че всички се знаем кви цветенца сме за мерисане....

                    а да си създадем кво си требе /както го е измислил света..щото има защо да го измисли, тя топлата вода не е нужно да я преоткривате/ и да не пишеме глупости от сорта на популистки изказвания викам аз..щото файда от тях няма, пак ще си караме ама всички до един с превишена скорост

                    като гледам на извънградско как се движим с 80 всички и ми иде да ревна от смях

                    или там може а тука не ?????...споко, камери и извън града ще наслагат...тогава вие ще ревете, аз ще се смея и ще ви напомня кво съм ви казвал нявга...
                    Последно редактирано от 4x4; 22-03-07, 10:04.
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                      нима не са ти светкали с фарове години наред и не си си махал крачето от педала на газта...що си го правил я кажи ???

                      брейй колко стриктни се навъдихме бре

                      или тука се явяваме блюстители на закона може би ??? ма викаш да не ви гледа някой само като карате...че имате къса памет и забравяте кви глупости пишете тука ??? или никога не сте глобявани от куките ???

                      де бре...да не падате от Марс...
                      Ами ела ме гледай как карам бе! Далеч съм от претенции, че съм ангел. Със сигурност надвишавам разрешената скорост, но със сигурност гледам никога да не карам нагло и опасно. Досега на чужда кола не съм оставил и драскотина, но за сметка на това съм удрян 4 пъти - 1 път от блейчо, който подкара назад без да гледа, 2 пъти отзад от неспазващи дистанция и 1 път от малоумник, който си мислеше, че заедно с мерцедеса си е купил неуязвимост, та летеше по Шипченски проход и в един момент, за да избегне челен удар с трамвай, за малко да ме претрепе.
                      Отделно вече съм престанал да броя случаите, в които са ми се разтрепервали краката след избягнати на косъм удари с минаващи на червено, засичащи ме или изскачащи насреща ми в моята лента ...

                      Не съм "блюстител на закона", но ми е писнало от дебили, които избиват комплексите си по пътищата и улиците и не се съобразяват с нищо и никого. Нямам нищо против кретените да се самоубиват, ако толкова не им е мил животът, но, за съжаление, твърде често те оцеляват, а пращат на оня свят или осакатяват абсолютно невинни хора.

                      Така достатъчно ясно ли е?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        ... но ми е писнало от дебили, които избиват комплексите си по пътищата и улиците и не се съобразяват с нищо и никого. Нямам нищо против кретените да се самоубиват, ако толкова не им е мил животът, но, за съжаление, твърде често те оцеляват, а пращат на оня свят или осакатяват абсолютно невинни хора.
                        Ясно е как да не е ясно...и съм с две ръце "за" но тоя негативизъм който си понасъбрал няма нищо общо с предложението ми за камерите

                        а да не бъркаме 2 та щата

                        а отделно има една книжка...Станисляв Засада - "Бързо и безопасно" ...приятно четене ти желая

                        Дебилщина е и сам да определяш колко си "ангел" на пътя и с колко км/ч да си над закона... обаче видиш ли друг по тарикат на пътя /също сам определил "ангелщината" си/ и...."ба го да го еба" тоя ли ще да е баш гяволето

                        колега и аз карам от 29 г и съм професионален шофьор с всички категорий та за това викам да не вееш баирака с "кой крив и кой прав" на пътя...там място за леваци няма
                        видял съм та съм видял случай...нагледал съм се
                        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                          аз пък вчера си взех книжката след три месеца лишаване от правоуправление за превишена скорост 2 пъти за година. на се гордея с това (лишаването де, не че съм си взел книжката). но понеже се съдехме с КАТ, две години карах с акта и гледах да карам както пише в ЗДП, за да не си усложнявам положението.
                          да ви кажа - възможно е!
                          пак стигаш закъдето си тръгнал, при това доста по-спокойно и приятно се пътува...
                          а като ме спрат за проверка:
                          -Добър ден. Серж. ХХХХХХХХ. Документите за проверка, моля.
                          -Добър ден, заповядайте.
                          преглежда документите, учудва се на две годишния ми акт, който е изрядно презаверен за пореден път....
                          -Заповядайте, лек път.
                          -Благодаря, лек ден...
                          та така със ЗДП и правилника за прилагането му...
                          Всичко може, но е въпрос на личен избор.
                          Аз моя вече съм си го направил.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                            Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                            Ясно е как да не е ясно...и съм с две ръце "за" но тоя негативизъм който си понасъбрал няма нищо общо с предложението ми за камерите
                            Негативизъм ли?!? Ами то място за позитивизъм няма бе, колега. Само 1 ден да покараш из София и ти стига за да разбереш защо България е това, което е ...

                            А общо има и още как. Защото с камерите може да се фиксира не само превишена скорост, а и куп други нарушения, които могат да са далеч по-опасни. И защото камерите поставят дистанция между нарушителя и констатиращия нарушението. Която дистанция пък силно затруднява варианта срещу 10-20 лв на ръка опасният нарушител да продължава да кара безнаказано.

                            И, изобщо, на тебе какъв ти е проблемът? Плащай си на адвоката да ти бори актовете и си лети ниско над пътя. Щото ти не си левак, та да караш с или близо до разрешената скорост нали?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              ..Само 1 ден да покараш из София и ти стига за да разбереш защо България е това, което е ...
                              Карам и още как ...няма ден да минавам по малко от 130 км в София от доста време насам....

                              и точно щото карам - гледам и кви леваци са на пътя

                              ако поспрат с някакъв нормативен акт тъпите стари коли който се саморазпадат...ако поспре да се пълни и София с лебедари от провинцията виждали по 2 светофара в живота си и то единия неработещ или такива хич не виждали /не ме карай да изреждам такива градове че ще се смаеш/...ако поспрът да дават книжки за кинти или агънца на банкети , ако възстановят старите изисквания за курсовете за шофьори и измислят на всеки 10г да има нов изпит...знаеш ли как ма мноо хубаво ще се оправи пътя

                              но знаеш ли и колко народ ще е бесен от това

                              е същите тия са в основата на автопроизшествията

                              за пиянските качества на Българина дума да не става че там е взривоопасна тема

                              ....а знаеш ли и как хич не съм съгласен да карам с темпото на някой вчера взел книжка и чудещ се още кое кво е в колата му....

                              ти ако си...карай си с кеф
                              Последно редактирано от 4x4; 22-03-07, 11:00.
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X