Обява

Свий
Няма добавени обяви.

терано 2 волана скърца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • терано 2 волана скърца

    Здравейте колеги,преди няколко дена си взех Терано 2 2,7TDI.Имам проблем,при завой най-вече наляво се чува едно скрибучене от волана.Стърже като метал в метал.И при десен завой се чува ама много по-рядко и по-слабо.Моля споделете ако някой е имал такъв проблем как го е решил.Надявам се че не е рейка Казанчето на хидравликата е пълно.Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: терано 2 волана скърца

    Не виждам как рейка би могла да скърца. Ама я уточни - скърца волана, или скърцането се чува някъде от предницата/двигателното отделение? Единственото скърцащо нещо, за което се сещам е несмазан паразитен хебел, например. Има си гресьорка на него и е работа за 2 минути. Кога скърца - като навиваш волана, или при крайно положение, като друсне и/или подадеш повече газ?

    Ако при крайно положение - скърцат опиращите с носача ограничители на завиването което е съвсем нормално. Ако не искаш да скърцат, погледни ги къде са и ги смажи с нещо. Ефекта е краткотраен, но все пак го има. Разскърцват се на втората седмица, след като излязат от завода. На мойто съм сложил нови оригинални пластмасови капачки+метални шапчици върху ограничителите, и пак си скърца.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: терано 2 волана скърца

      Волана скърца когато го навивам по целия му ход.И се чува точно от към самия волан т.е. от към рейката.Не зная има ли някакъв лагер нещо там където минава рейката през купето...........Хидравликата си работи идеално.Сори ама съм дилетант.
      Последно редактирано от stefan_top; 03-10-10, 21:39.

      Коментар


      • #4
        От: терано 2 волана скърца

        Ако ми кажете и къде е тоя паразитен хебел ще съм много благодарен

        Коментар


        • #5
          От: терано 2 волана скърца

          От едната страна (откъм шофьора) ти е курмилната кутия (истинския хебел ) От нея излиза вал със конусни шлици, на който е сложено рамо. Това рамо е закачено за една хоризонтална дълга щанга, дето прехвърля движението на това рамо до от другата страна (откъм пътника), където е захваната за още едно рамо. Това рамо е на паразитния хебел.

          Или накратко - откъм шофьора ти е курмилната кутия, а на съшото място, но от другата страна, ти е паразитния хебел.

          Та, паразитния хебел е съвсем обикновена ос, върху която лагерува рамото му. Между рамото и оста има пластмасови триещи лагери + 2 семеринга отгоре и оттолу. Има и гресьорка. Наблъскай го с грес, докато започне да изпива отгоре/отдолу. Ако пак скърца - ще го мислим.

          ...макар че за да скърца така, трябва да е яко износен.

          Огледай внимателно всичко по пътя на кормилния прът от волана до кормилната кутия. Не помня дали имаше каре, но със сигурност трябва да има поне 2 лагера +шлицова двойка, ако имаш регулация на волана.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: терано 2 волана скърца

            Не знам защо си мисля за контактната пластина за клаксона - ако пръснеш малко грес на спрей върху нея, поне няма да навреди. Пробвай..

            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: терано 2 волана скърца

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Не знам защо си мисля за контактната пластина за клаксона - ако пръснеш малко грес на спрей върху нея, поне няма да навреди. Пробвай..

              Успех!
              Няма такава. Със спираловиден кабел е.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: терано 2 волана скърца

                явно съм се заблудил - на ферозата точно това и беше дерта - оправи се за секунди..

                Коментар


                • #9
                  От: терано 2 волана скърца

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  явно съм се заблудил - на ферозата точно това и беше дерта - оправи се за секунди..
                  Знам. И моя скърцаше, ама като го слених с новия модел (моя беше от старите, тънките), смазах където каквото има, и сега не скърца.

                  На тераното е с кабел, набутан в дъното на волана, и по него върви и кабела за AIRBAG-а, и за клаксона. Още по-интересното е че при изключен кабел клаксона свири постоянно. Тоест, каквото има във волана, удържа клаксона в изключено положение. Голям майтап, като се опитах при свалено табло и махнати ербеци да закача акумулатора. Понеже и клаксона е някъде близо там, та се стреснах яката. После натрупа грешка в ербега, която така и не намерих кой да ми изтърка, докато не погледнах процедурата за търкане в АутоДата, оказа се - елементарна работа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Tedi_Mincho
                    Tedi_Mincho коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако мога и аз да споделя, имам проблем с клаксона, не работи както и управлението на радиото.
                    Всичко това с този въпросен кабел ли е свързано, лесно ли се подменя

                • #10
                  От: терано 2 волана скърца

                  Днеска огледах и се ослушах малко по-добре и ми се стори че скрибучи кормилния прът на мястото където преминава през купето.Там има едно гумено уплътнение,което обгръща пръта и пази да не влиза нищо в купето от вън.Нямах гресчица ама утре ще се пробвам да го смажа там.Дано да е от него

                  Коментар


                  • #11
                    От: терано 2 волана скърца

                    Освен това имам и друг проблем, при навит докрая волан независимо наляво или надясно, като потегля се чува едно издрънчаване от предницата ама якоооооооо ,като изчаткване.Плаши хората наоколо .Избягвам да потеглям вече така че някой дядо може да получи удар

                    Коментар


                    • #12
                      От: терано 2 волана скърца

                      Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                      Освен това имам и друг проблем, при навит докрая волан независимо наляво или надясно, като потегля се чува едно издрънчаване от предницата ама якоооооооо ,като изчаткване.Плаши хората наоколо .Избягвам да потеглям вече така че някой дядо може да получи удар
                      Е това вече е проблем, дето не е проблем. Това са скърцащи ограничители. По-горе ти ги споменах.

                      А за гуменото уплътнение - по възможност намери силиконова смазка, щото не се знае това уплътнение как ще се разбере с греста. Има и на спрей.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #13
                        От: терано 2 волана скърца

                        Ей сега отивам да ми видат предницата ,че и нещо ми се струва че се тътри при пълен завой, прискърцват ми гумите и ще видя какво ше ма излъжат

                        Коментар


                        • #14
                          От: терано 2 волана скърца

                          Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
                          Ей сега отивам да ми видат предницата ,че и нещо ми се струва че се тътри при пълен завой, прискърцват ми гумите и ще видя какво ше ма излъжат
                          Ако си с дърти гуми, хич не се и чуди. Мойто го купих с 6 годишени PIRELLI SCORPION M+S. Нямаше налягане, при което да не свирят. А на завой е що-годе нормално да посвирват, стига да не е прекалено.

                          Все пак иди на предница де, но не очаквай да ти нагласят нещо друго, освен сходимостта.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #15
                            От: терано 2 волана скърца

                            Току що се върнах от 2 сервиза и от двата ми казаха амиииииии тооооо таковааааааа или е от хидравличната помпа или от кормилната кутия и " абе я си карай така че тия работи са цифра дори и втора употреба".Колеги от Русе съм моля кажете ми някой свестен сервиз

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X