Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара за теглене на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара за теглене на каравана

    Здравейте, любител съм на палатките и на почивките сред приридата, карам лека кола, но имам желание да си Vitara 1.6I 97к.с. 132NM и газов унжекцион. Ако някой може да ми каже, какви са възможностите на колата в такива условия ще съм благодарен. Може да изказвате и мнения и препоръки за други мотори, но съм малко скиптично настроен относно дизелите на мазда.
    Предварително ви благодаря.
    Ако нещо не е на мястото извинете.

  • #2
    От: Витара за теглене на каравана

    Ние я теглим с Витара 1.6 8v, по-слабия мотор. Яваш-яваш до моренцето няма проблем. Витарата, към която си се насочил мисля, че също е добър избор. Нека и други компетентни мнения да се включат...

    Успех!
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • #3
      От: Витара за теглене на каравана

      Първоначално публикуван от Venci_varna86 Преглед на мнение
      ..... Може да изказвате и мнения и препоръки за други мотори, но съм малко скиптично настроен относно дизелите на мазда.....
      Що на мазда, 1.9 ТД който се слага е на Пежо! Много здрав мотор, но е слаб, щото е без интеркулер 75 к.с. И като ще теглиш каравана може би ще хапва повечко! Ама пък по-добре е май 75 коня турбо, отколкото 100 коня на газ! Май!

      Коментар


      • #4
        От: Витара за теглене на каравана

        И Аз се интересувам живо от тази тема имам Витара точно с въпросният маздов агрегат но не знам дали ще смогне на катеренията по Родопите за към Беглика и Широка поляна и затова още се ослушвам .Всички мнения и препоръки на колеги които са запознати ще са полезни и за Мен.

        Коментар


        • #5
          От: Витара за теглене на каравана

          Първоначално публикуван от Bat Kire Преглед на мнение
          И Аз се интересувам живо от тази тема имам Витара точно с въпросният маздов агрегат но не знам дали ще смогне на катеренията по Родопите за към Беглика и Широка поляна и затова още се ослушвам .Всички мнения и препоръки на колеги които са запознати ще са полезни и за Мен.
          Ако не бързаш и не го зориш, не би трябвало, да е проблем.
          Преди години, доста гедерманци, качваха каравани на хижа Вихрен с Трабанти (23коня излизат от завода).

          Коментар


          • #6
            От: Витара за теглене на каравана

            Че ще я влачи,ще влачи.Но не лошо да пишеш за каква каравана става въпрос. Едно е 750кг. 4м,а съвсем друго е 1300кг. 6м.Имай предвид,че е хубаво теглещото МПС да е по-тежко от караваната! Не че не става и с Трабант,както каза Пенчо,ама ...
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Витара за теглене на каравана

              Благодаря за информацията, а що се отнася до масата на караваната не повече от 1000-1100кг. Засега се оглеждам за най-добрия вариант на кола за тези нужди. Трябва ми да може да я тегли и по леки баири в гората (не за тежък offroad), до там където стигам и с типоно, но без каравана.

              Коментар


              • #8
                От: Витара за теглене на каравана

                Колкото по тежък е джипа,толкова по леко ще му е.
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • #9
                  От: Витара за теглене на каравана

                  А тоя мотор на мазда Comprex-а ли е или някакъв друг?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витара за теглене на каравана

                    Дърпах една каравана Аби до 2м х 4м до 750кг с виатара 1.6 8V обикновенна газова уредба до Доспад и тука близко в Родопите до х.Здравец.До Доспад на места виждаше малко зор но си вървеше на втора предавка без проблем на равно направо не се усеща( в рамките на ограниченията говорим).До хижа здравец ми е познат доста пътят и си позволих да карам по бързо смело мога да кажа че се представи добре.На умерен черен терен бавни и никакви ядове.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витара за теглене на каравана

                      Повече мощност и по-здрав съединител никога не е излишна. Дори и при спазване на всички ограничения за скоростта по пътищата пътуването е по-комфортно и безопасно.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витара за теглене на каравана

                        Колеги наскоро ходих до Англия да докарам едно сузи 100к.Там тосе продаваше с каравана около 1000кг.Та от там до тука 5 дена път( без почивка) като повече от 70 километра В НАЯ ДОБРИЯ СЛУЧАЙ неможеше да откъсне.Тука си я закачам на Астрата 2000тд и колата нея усешта

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X