Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за радиовълни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за радиовълни

    на съседният блок 30 м. от прозореца ми ,поставиха базова станция .
    купих специална боя от yshield.com и боядисах външните стени отвътре.
    проблемът ми са прозорците-много са големи .на тях поставих мрежа от неръждаема стомана 1.5/1.5mm. дали мрежата е добро екраниране ?( утре я заземяваме )
    дали само мрежа ще свърши работа или трябва да купя и пердета от тази фирма?
    очаквам съвети
    vivee

  • #2
    От: търся съвет

    Щом имаш бол пари - купувай. Ама по-добре щеше да е, ако беше прочел малко книжки. Заземяването помага срещу СВЧ сигнал, как точно? А GSM телефон ползваш, нали? Хвърляй, а аз тихичко ще ти прошепна, че те облъчва повече от цяла клетъчна антена.

    Коментар


    • #3
      От: търся съвет

      )
      Бе, ти изкърти антената, и се обади на Ясен.
      Сега, той е кльощав, немощен, нали така, гражданино Следовател, и не той я е отнесъл. А ние не видяхме кой, бяхме другаде.
      После ще се разберем. Но не е скъпа - специфичен, непотребен обхват. Барабар с мачтата и крепежите ... Добре, 15 лева. Склонен съм да се пазаря до 18. За 20 не мислиш, на 16 си стискаме ръцете.

      Коментар


      • #4
        От: търся съвет

        23 годишна студентка съм , следвам английска филология , физиката не е силната ми част както и българският език, просто очаквам съвет за нещо което не разбирам .
        ако някой може да ми обясни без да ми се подиграва ,ще съм много благодарна
        vivee

        Коментар


        • #5
          От: търся съвет

          Виж, ние сме стари и проклети. Едно време (аз нямам 35) средното училище даваше достатъчно познания по въпроса, но щом си на 23 - простено да ти е. Образователната система е каквато е.

          Ето ти отговора: Не давай повече пари на тези мошеници, махни мрежата от прозорците. Живей си живота, радвай се на всеки ден и на гледката през прозореца. Помни, че собственият ти телефон в джоба или в стаята те облъчва стотици пъти повече отколкото клетъчна антена може да те облъчи от 10 метра. Твоята е даже по-далече, така че просто я приеми за част от пейзажа. Има един закон за квадратичното затихване на разстояние, който и най-дълбоката световна конспирация не може да отмени.

          А, и още нещо - ако изобщо успееш забележимо да екранираш стаята си (това не става точно с боя), пак собственият ти телефон ще е принуден да излъчва с по-висока мощност, за да успява да се свърже с централата. Ето затова, от екранирането на стаята ти ще спечелиш повече облъчване, а не по-малко. Не, че от него ще пострадаш, но някак противоречи на идеята.

          Коментар


          • #6
            От: търся съвет

            За всяка антена на базова станция се дефинира хигиенна зона, която подлежи на предварителен санитарен контрол. Ако не отговаря на нормите, се правят промени на антената - височина, положение, ориентация (азимут), наклон на диаграмата, така че да отговаря на тях. Само след изпълнение на тези условия базовата станция се пуска. Следва измерване от ХЕИ за повторна проверка на излъчването. Ако има нарушение, станцията се спира до коригиране. Въобще контрола около базовите станции е доста строг, противно говореното в медиите и внушеното на хората. Вредата от базовите станции е силно преувеличена. Не се поддавай на психози и внушения. Някои само това чакат - продават се защитни бои, мрежи, изолации. Блокове плащат на "сертифицирани" фирми със самоделни уреди да им измерят излъчването по 500 лв. на измерване. Наскоро един блок бяха извикали такава фирма и тя измерила еди колко си мили сивърта, доста под нормата. Станцията била безопасна. Без коментар.

            За младата колежка vivee - горното измерване е все едно да бръкнеш с термометъра в контакт за да измериш напрежението... Толкова са наясно споменатите фирми.
            Въобще ако трябва да перефразирам колегата Ясен (или както казва един мой познат) - яж, пий и си носи новите дрехи
            Поздрави!
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #7
              От: търся съвет

              Тези, дето с години бачкат на Копитото, до сега да са се изпарили. Там инсталираната мощност е над 250 000Вата.
              Базовите станции са по няколко десетки вата.
              Не си давайте парите на вятъра!

              Коментар


              • #8
                От: търся съвет

                благодаря ви за отговорите . на ясен искам да кажа нещо : аз не живея в българия .английската система за образование е доста различна от българската. според моята майка която е българка ,няма по добро средно образование от българското : английската система дава диплома на базата на резултати от изпити 11 klas -
                o level - 5 предмета само английски и математика задължителни ,12 и13 klas a level-3предмета.
                професиите които аз изучавах extended - английски, компютри, иврит, рисуване, математика -o level, английски, компютри, рисуване-a level. никога не съм изучава физика. не ползвам мобилен телефон само лаптоп .моля обясни ми за заземяването( От: търся съвет
                Щом имаш бол пари - купувай. Ама по-добре щеше да е, ако беше прочел малко книжки. Заземяването помага срещу СВЧ сигнал, как точно?)
                vivee
                ( изпитвам огромно удоволствие от общуването )
                благодаря

                Коментар


                • #9
                  От: търся съвет

                  Заземяването помага само срещу прав ток - 0 херца или близко до нулата. Другояче казано, срещу гръмотевици (срещу които сградата най-вероятно е защитена), във въздуха няма откъде да се вземе друг прав ток. При 1-2 гигахерца (обхватът се нарича жаргонно СВЧ на български език или UHF на английски), на които работят мобилните телефони, заземяването просто играе роля на част от антенния комплекс, който искаш или не искаш създаваш. Която роля е трудна за преценка без измерване и сметки, но най-общо казано, не е голяма.

                  п.п. Стефане, забранено ти е да пишеш в темата! Детето не е виновно!
                  Последно редактирано от Ясен; 03-10-10, 15:58.

                  Коментар


                  • #10
                    От: търся съвет

                    започвам да разбирам .как стои въпросът с електромагнитното поле ,заради антената прекараха много дебели кабели .: мрежата отклонява ли го ?
                    vivee

                    Коментар


                    • #11
                      От: търся съвет

                      изтрито!
                      Напишете и как да си заземи мрежата !

                      П.С Моля пуснете една тема за образованието в Англия и тези различни нива ( level ). Ще е интересно, а и нашата образователна система има нужда от външно въздействие .
                      Благодаря !
                      Последно редактирано от bgbul; 03-10-10, 18:14. Причина: Изтрито поради изключителната опасност на съвета

                      Коментар


                      • #12
                        От: търся съвет

                        с удоволствие, бихте ли ми казали кой форум ?
                        vivee

                        Коментар


                        • #13
                          От: търся съвет

                          Първоначално публикуван от vivee Преглед на мнение
                          започвам да разбирам .как стои въпросът с електромагнитното поле ,заради антената прекараха много дебели кабели .: мрежата отклонява ли го ?
                          vivee
                          Досега само електромагнитното поле обсъждахме Още се нарича електромагнитни вълни и радиовълни - все едно и също.

                          Подобни екранирания (мрежи) се използват точно за тази цел, но предполагат доста старателно покриване на защитавания обем, например - вратата на микровълновите печки. Това не е възможно за стая в нормална сграда. Нито пък е нужно, в конкретния случай. Ако някой ден имаш късмета или съдбата да работиш в радиолокационна станция, по цял ден ще седиш в такава стая и ще внимаваш вратата да е затворена. Но пак нищо няма да ти стане, или поне не точно от радиовълните.

                          Нормално е да прокарат дебели кабели до антената, това не е знак за големи мощности. Просто толкова дълги кабели за такъв вид вълни са толкова дебели - ако изобщо са кабели, защото може и да са вълноводи (кухи тръби).

                          Коментар


                          • #14
                            От: търся съвет

                            може би положението не е толкова страшно . радиацията в моят дом е 1/3 от допустимата , но това е н алагане на чужда воля, чуждо решение . за мен и моето семейство то е вид насилие ,законно насилие ,затова купихме боя и поставихме мрежа- опитваме се да противостоим на чуждо решение . дори няколко %понижаване ще бъде добре
                            благодаря на всички за помощта
                            вие не си представяте колко съм щастлива от общуване с българи. българите са уважавани в целият свят
                            az sum 1/2 българка и съм горда с това
                            vivee
                            (моята майка разбра сега , че общувам с българи и се разплака )

                            Коментар


                            • #15
                              От: търся съвет

                              Колежке,
                              естеството на работата ми предполага през доста голяма част от денонощието да съм до такива антени.
                              Да не кажа че понякога ги прегръщам.Няма страшно - както ти обясни Ясен ,телефона до главата ти е доста
                              по-вреден.Кабелите ( фидерите ) до антените са дебели за да имат минимални загуби на работните честоти.
                              Колкото и парадоксално да ти звучи,колкото повече стават базовите станции , толкова по-безопасни са, понеже
                              работят на по-малка мощност и обслужват по-малък периметър.Има един сайт ( предполагам английския не е проблем)
                              www.icnirp.de ,там може да се прочете относно европейските санитарно-хигиенни норми.В общия случай
                              се смята че 70см - 1 метър е безопасно разстояние фронтално срещу антената за работа и престой.
                              Друго важно нещо( пак Ясен е прав ), екранирайки стаята и прозорците, правиш така,че телефона да работи на
                              по-голяма мощност за да работи нормално,оттам си вредиш умишлено.
                              А отделно,че съм и активен радиолюбител и през свободното време съм на радиостанцията която работи с много по-големи мощности от базова станция
                              Да чукна на дърво - нямам здравословни проблеми нито психични отклонения и най-важното не светя нощем
                              Шегата настрана, 30 метра са предостатъчно за да си спокойна.
                              Поздрави , Наско
                              На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X