Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим интернет антена?

    Гледам информация по интернет как сам да си направиш интернет антена! Чудя се дали някой колега от форума е правил такава и ако да,да сподели как я е направил,или просто ако някой знае моля да сподели и с нас! Ще съм му много благодарен! Хващам интернет но много слабо,почти винаги е "No Signal" и не мога да си свърша никаква работа...моля помагайте!

  • #2
    От: Как да си направим интернет антена?

    Аз ползвам такава:
    Дава перфектен резултат.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от chrichri; 02-10-10, 19:46.

    Коментар


    • #3
      От: Как да си направим интернет антена?

      Дай подробности как я направи и как действа!

      Коментар


      • #4
        От: Как да си направим интернет антена?

        Копирана е фабрична антена. Използвам обикновен USB WI-FI адаптор за двайсетина лева. Горната система е закачена (запоена) за входа. Изхода е USB.Ползвам драйвер...някакъв...от нета (802.11b USB Wireless LAN). Има строго насочено действие.Прихваща излъчватели до няколко километра.

        Коментар


        • #5
          От: Как да си направим интернет антена?

          Какъв е материала? Защо е запоен? Не може ли да се хване с болтове? Може ли да се ползва друг материал? Зад адаптора се вижда някаква пластина,каква е? За какво служи? Има и някаква жица...от къде идва и къде отива! Жиците който са закоени към USB-то всъщност USB кабел ли е който ходи в компютъра? Някакви подробности да ми кажеш който ще ми помогнат ако тръгна да я правя! Стъпка по стъпка,материали и замисъл! Виждам че болтовете са намазани с нещо,защо? От страни се вижда някакъв капак,каква роля играе и от къде си го намерил или си го правил? Отзад какво има?

          Коментар


          • #6
            От: Как да си направим интернет антена?

            Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
            Хващам интернет но много слабо,почти винаги е "No Signal" и не мога да си свърша никаква работа...моля помагайте!
            Ми вземи си плати на провайдера като искаш да "вършиш работа",той ще ти сложи антена безплатно... аман от тая Българска черта .....
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Как да си направим интернет антена?

              Аз съм в Кипър! Тук за да ти сложат интернет трябва да си сложиш телефон и после за интернета да дадеш 100 евро депозит,и после всеки месец по минимум 40 евро такса (това е най ефтиното и скороста е максимум 100kb/s и то понякога)! Ти ми кажи...заслужава ли си?

              Коментар


              • #8
                От: Как да си направим интернет антена?

                Както и да го погледнеш си е кражба. Високата цена не е оправдание, а и много бързо ще заключат радиото като се усетят.
                Освен това антената на снимките е насочена и трябва да знаеш къде приблизително е радиото.
                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да си направим интернет антена?

                  Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                  Аз съм в Кипър! Тук за да ти сложат интернет трябва да си сложиш телефон и после за интернета да дадеш 100 евро депозит,и после всеки месец по минимум 40 евро такса (това е най ефтиното и скороста е максимум 100kb/s и то понякога)! Ти ми кажи...заслужава ли си?
                  Това ми звучи като "бате ми нямаме пари бре, с кво да живеем? за това краднем кабел." На теб не ти ли изглежда същото? Като не ти изнася не го използвай. Или си стой в БГ тук е по-евтино.
                  Колегата е прав, ще го заключат на 2-рия ден тоя нет....
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да си направим интернет антена?

                    Защо да е кражба ползването на free Wifi spot от лаптоп,щом го хващам? Безплатно е за тези които са по близо до кафенето с безплатният интернет,а за мен щото съм по далеч е кражба! Така ли?


                    П.П. Не виждам смисъл при наличието на 10 безплатни мрежи от заведения,аз да дам толко пари! Не че нямам пари! Но защо да не го ползвам като е безплатно? Не е незаконно да си купиш/направиш интернет антена и да я ползваш! Нали? Не крада от някой комшия,те са заключени! А ползвам интернет пуснат за безплатно ползване...щом е пуснато да се ползва безплатно от много хора,значи не е кражба! Греша ли?

                    Зададох обикновен въпрос за нещо което може да бъде много полезно за много колеги от форума,не разбрах защо трябва да ме съдите за това! Има ли значение за какво ще го ползвам? Законно е притежанието/закопуването/правенето на интернет антена! Кой за какво ще я ползва си е негова работа!
                    Мисля че тъй като не сте запознати с положението ми и случая ми,нямате право да ме нападате и съдите!

                    Информация за интернет антени в интернет колкото щеш,пуснах тема тук с мисълта че темата може да е полезна за много колеги от форума,но взех да съжалявам! Моля да заключите темата,съжалявам че я пуснах,ще си намеря каквото ми е нужно интернет пространството,и ще си ползвам резултата по мое усмотрение и преценка без никой да ме съди за "незаконните" ми действия,който всъщност са си съвсем законни!
                    Последно редактирано от Георги Хаджийски; 03-10-10, 09:46.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да си направим интернет антена?

                      Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                      Защо да е кражба ползването на free Wifi spot от лаптоп,щом го хващам? Безплатно е за тези които са по близо до кафенето с безплатният интернет,а за мен щото съм по далеч е кражба! Така ли?
                      е това е друга работа, но никъде не го беше споменал....
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да си направим интернет антена?

                        ох...нещо се изнервих! Извинете ме!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да си направим интернет антена?

                          Ако собственикът на безплатния hotspot искаше да го ползваш и ти, щеше да постави своята антена по-близо до тебе. Както и да е, да го ползваш отдалече не е престъпление. Все си мисля, че прокарването на Интернет не е чак толкова скъпо, но то зависи и къде точно живееш.

                          А по въпроса: ето ти един по-прост метод.
                          Намираш си пак такъв дребен usb-wifi адаптер, какъвто е показал chrichri. Няма нужда да му вадиш платката от корпуса. Намираш си стара параболична антена за цифрова телевизия, слагаш това чудо на мястото на нейния приемник и почваш да го въртиш, докато се видиш в сигнал.

                          Ако те бива в измерванията, ще ти свърши работа и обикновен готварски гевгир, само да е метален и по-голям. Остава да му сметнеш фокуса по формулка от нета и да напъхаш там адаптера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да си направим интернет антена?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ако собственикът на безплатния hotspot искаше да го ползваш и ти, щеше да постави своята антена по-близо до тебе. Както и да е, да го ползваш отдалече не е престъпление. Все си мисля, че прокарването на Интернет не е чак толкова скъпо, но то зависи и къде точно живееш.

                            А по въпроса: ето ти един по-прост метод.
                            Намираш си пак такъв дребен usb-wifi адаптер, какъвто е показал chrichri. Няма нужда да му вадиш платката от корпуса. Намираш си стара параболична антена за цифрова телевизия, слагаш това чудо на мястото на нейния приемник и почваш да го въртиш, докато се видиш в сигнал.

                            Ако те бива в измерванията, ще ти свърши работа и обикновен готварски гевгир, само да е метален и по-голям. Остава да му сметнеш фокуса по формулка от нета и да напъхаш там адаптера.
                            Продължавате да ме съдите! Но нищо,за скъпо,скъпо е! Аз написах колко е,не ми е проблем да си пусна интернет,но ме задължават да си пусна и телефон!!! Това не ме устройва,иначе вариант има,да смена квартирата с някоя по близка до кафенето за да го хващам по добре!
                            Все пак благодаря за информацията!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да си направим интернет антена?

                              Ето още един вариант-закупуване на готова антена: http://anteni.net/product_1.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X