Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да си направим интернет антена?

    Знам го сайта! И още доста с готови! Но искам да си направя! Не че са скъпи...просто искам да знам как става! То че накрая ще си купя,ще си купя! Но искам да пробвам да си направя!

    Коментар


    • #17
      От: Как да си направим интернет антена?

      В прикачения файл е схемата с размерите на антената,а тук http://how-make.ru/publ/sdelaj_sam_w..._rom/1-1-0-353има друга подобна която е лесна за изработка и работи доста добре-в момента съм с такава.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        От: Как да си направим интернет антена?

        Това го имам но все пак благодаря! Може да послужи на някой от другите колеги в форума който са зайнтересовани!

        Коментар


        • #19
          От: Как да си направим интернет антена?

          Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
          Какъв е материала? Защо е запоен? Не може ли да се хване с болтове? Може ли да се ползва друг материал? Зад адаптора се вижда някаква пластина,каква е? За какво служи? Има и някаква жица...от къде идва и къде отива! Жиците който са закоени към USB-то всъщност USB кабел ли е който ходи в компютъра? Някакви подробности да ми кажеш който ще ми помогнат ако тръгна да я правя! Стъпка по стъпка,материали и замисъл! Виждам че болтовете са намазани с нещо,защо? От страни се вижда някакъв капак,каква роля играе и от къде си го намерил или си го правил? Отзад какво има?
          Двойно фолиран текстолит.Не може с болтове-всяка "нетвърда" връзка намалява усилването на сигнала.Може да се ползва алуминиева ламарина,ако има с какво да я запоиш,може и медна,а най-добре е медна с живачно покритие.Пластината е екрана на адаптора(запоена е за задната плоча).Черната "жица" е антенен вход-запоена е за горния сектор.Пакета от кабели е към ПС-то(USB),той не може да бъде по-дълъг от да речем 5-6 метра(за това сечение).Накрайника също е запоен за задния панел.Болтовете са винтове и държат стойка на захващането.Те са изолирани от задния панел.Отзад няма нищо. Капака е импровизация от пластмаса.Няма други подробности,овен,ако не целиш да "ловиш" български нет от Кипър.
          пп:Антената от руския сайт не се различава особено от тук описаната.

          Коментар


          • #20
            От: Как да си направим интернет антена?

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Двойно фолиран текстолит.Не може с болтове-всяка "нетвърда" връзка намалява усилването на сигнала.Може да се ползва алуминиева ламарина,ако има с какво да я запоиш,може и медна,а най-добре е медна с живачно покритие.Пластината е екрана на адаптора(запоена е за задната плоча).Черната "жица" е антенен вход-запоена е за горния сектор.Пакета от кабели е към ПС-то(USB),той не може да бъде по-дълъг от да речем 5-6 метра(за това сечение).Накрайника също е запоен за задния панел.Болтовете са винтове и държат стойка на захващането.Те са изолирани от задния панел.Отзад няма нищо. Капака е импровизация от пластмаса.Няма други подробности,овен,ако не целиш да "ловиш" български нет от Кипър.
            пп:Антената от руския сайт не се различава особено от тук описаната.
            Я ми кажи малко по подробно за връзката между антената на адаптера и самоделната антена! Че не разбрах как си ги вързал! Ако го имаш нагледно на снимки или скици ще е перфектно!

            Коментар


            • #21
              От: Как да си направим интернет антена?

              Ето един интересен и лесен/евтин начин
              http://www.dxzone.com/cgi-bin/dir/jump2.cgi?ID=12595
              Нямам представа дали работи, нито пък разбирам от такива работи, но пък е толкова лесно че няма защо да не се опита.

              редакция:
              линка не показва точно което исках, затова даите на Google - How To Build A Tin Can Waveguide WiFi Antenna
              Последно редактирано от MAP; 06-10-10, 12:19. Причина: допълнение

              Коментар


              • #22
                От: Как да си направим интернет антена?

                http://foro.seguridadwireless.net/ma...tenas-caseras/

                Тук имаш няколко вида антени и подробно обяснение как се правят.Не знам само как си с испанският.Иначе форума е много богат на информация,ама няма ингилиски.

                Поздрави!
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #23
                  От: Как да си направим интернет антена?

                  Благодаря ви за инфото!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да си направим интернет антена?

                    Първо, ще помоля всички колеги готови да обвиняват Жоро, че краде нет да си затраят защото не знаят ситуацията в Кипър. Да уточня: местния провайдер е пуснал безплатни точки из целия остров с рекламна цел. Този нет често прекъсва и е много слаб, но когато си близо до рутера става. На Скайп може само да се пише. Става и за четене на форума.
                    Второ; Жоро, защо не ме попита как хващах нет там? Имам снимки. Не изглежда красиво, но за мое учудване е ефикасно. Ще ти ги пусна по Скайпа. Видях го в един форум и го пробвах. Там по-лесно нямаше.
                    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да си направим интернет антена?

                      Поне един човек който ме разбира! Благодаря ти за разбирането и подкрепата колега! Скайпа ми е g-hadzhiyski,дай да видим какво си измайсторил колега!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да си направим интернет антена?

                        Георги, и аз заставам зад теб и само на критиците ще кажа:
                        1. Който не иска да го "крадат" да си секюрне мрежата. Начини има много.
                        1. Който не си е секюрнал мрежата значи е "подписал съгласие" да раздава БЕЗПЛАТНО.
                        1. Аз раздавам безплатно, защото не мога да си уплътня канала и ми е кеф, че хората "бочат на корем".
                        1. Да си сиромах не е грешно, не е грешно на тази основа да се развиват технически умения, които водят до ползване на безплатни услуги от т. 1
                        2. Не е сериозно да се говори "щом си бегАл - плащай като поп", защото много хора са бЕгали от "чудо" и са били принудени да се възползват от всичко, описано от т. 1

                        Моите 5 стотинки за "критиците"...
                        Последно редактирано от p-pleven; 15-11-10, 16:34.
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да си направим интернет антена?

                          имайте предвид че с така нареченето "безплатно" вървят и доста слушатели така че след това да нема писъци.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да си направим интернет антена?

                            Единственото лошо на "безплатното" е, че ако си "провайдър" и някой реши да източи на комшията кредитната карта през твоя хотспот... после е неминуема среащата с момчетата със скъпите костюмчета, черните очилца и антенките...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да си направим интернет антена?

                              Пичове ,а има ли вариант да се засили по някакъв начин сигнала на мобилен интернет , прецаках се че взех на виваком и се оказа че положението на вилата е много зле .
                              AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да си направим интернет антена?

                                Колкото и да засилваш, ако няма там 3г покритие - няма и това е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X