Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да си направим интернет антена?

    Първоначално публикуван от psihik69 Преглед на мнение
    Георги благодаря за бързият отговор по моя въпрос.Извинявай ако съм нахален да ми пратиш някакъв снимков материал и насоки по производствения процес,като се има впредвит че имам налична сателитна чиния от ITV-Partners
    Колега аз не съм правил със "чиния" но мога да ти дам снимков материал на антена без "чиния" която пройзводителност не е за пренебрегване! А за направата на антена със сателитна чиния имаше няколко сайта където показват подробно как става,но сега не се сещам как бяха! Ще се опитам да ги изровя някъде из нета и ше пусна линковете (ако колегите не ме изпреварят де,защото до неделя няма да стане!)

    Коментар


    • #62
      От: Как да си направим интернет антена?

      Аз имам следният проблем: апартамента е на 5 етаж, компютъра е стая от източната страна на сградата. Искам да пусна нет в гаража, но той от западната страна. Модема е Пирели от Виваком. Не искам да прекарвам кабели през стаите. С някоя от тези антени дали мога да пусна нета, така че да стига до долу? Сградата е тухлена.

      Коментар


      • #63
        От: Как да си направим интернет антена?

        Значи нета да ти "стига до долу" едва ли! Антената приема,не предава! (Или поне тази за която е темата!) Но със нея можеш да пробаш да хващаш интернета от долу! Ако я направиш както трябва може и да ти свърши работа (много е относително) но пък може и да хванеш някой друг free wireless сигнал който ще можеш да ползваш! Варианти много!

        Коментар


        • #64
          От: Как да си направим интернет антена?

          Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
          Значи нета да ти "стига до долу" едва ли! Антената приема,не предава! (Или поне тази за която е темата!)...
          Тоя тип комуникация е двупосочна. Антената и приема и предава. Ако едното от двете липсва, мрежа ще има, но по-редичко...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #65
            От: Как да си направим интернет антена?

            Мерси Георги предварително за отговора по моя въпрос . Ще изчакам да качиш някякъв снимков материал.

            Коментар


            • #66
              От: Как да си направим интернет антена?

              Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
              ... що годе добър сигнал с тези антени на 8-10 км. и каква е тази главна станция,че ми звучи твърде хубаво за да е истина и може ли да я разнасям с мен и по вили и на всякъде където и когато ми трябва
              2415 би трябвало да означава 2.4гиги на 15 децибела. 10 километра - забрави. В градска среда може и на 200 метра да не докараш, ако си на лошо място. Ако не е много зашумено, километър, може би два.
              До тук си говорим за реални градски условия и "нормални" мощности от сорта на 50-100mW и с минимум простотии по кабелите.


              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              А да попитам. Ако искаме да изкараме антената на приемника на вън с какъв кабел се прави?
              С обикновен 75ома коаксиален, или трябва нещо специално?
              Адаш, обикновено тия неща са с 50 ома кабели. от там нататък - затихването е примерно 1дб/м за читав кабел и 2-3дб/м за какъв да е. Децибел иили два на конектор, ако е читав. Васяка неправилна връзка може да изяде всичките децибели наведнъж. проблема с читавия кабел е, че или е много дебел и крайно неподходящ за преносима техника или, ако е тънък, е на доста интересна цена. При всички случаи, ако ти се наложи кабела до антената да е повече от метър, значи нещо си объркал.

              П.П. @Ivan_J: Тухлата е много относително понятие. Ако има метална мрежа в мазилката, е направо страшно. Обаче ти искаш да предаваш надолу, а плочите са бетонни. Може и да стане, ако захлюпиш една антена надолу, но няма как да се предскаже.
              Виж докъде се хваща рутера с оригиналната антена (не се сещам за модела, но предполагам, че си има негова антена, която слагаш почти хоризонтално). Ако се хваща поне 2 етажа надолу - пробвай, антенките на рутерите обикновено на 1 до 4 дб, 15дб антена би трябвало да подобри нещата.
              Последно редактирано от tef4o; 25-02-11, 08:25.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #67
                От: Как да си направим интернет антена?

                Значи, лично аз за момента си решавам проблема като изнясям на прозореца USB WIFI приемника(от най-евтините Ибейски) с 5м. USB кабел от Конрад за около 5лв. Сигнала е пъти по-добър от вътре в стаята, при това със стандартната му антенка и докарвам скорост 36, която напълно ме устройва. Само мога да си мисля какво би се получило ако му завинтя директно една по-силна антена, да не говорим пък за насочените.
                От Конрад си взех и от въпросния 50 омов кабел, или поне ми го дадодаха за такъв. Взех си и буксичките, но ми се виждат много афиф, и дето викаш, не се знае какви връзки ще правят.
                Сърбят ме ръцете да направя една антена от печатна платка, като от линка който съм дал.
                А и евнтуално да ъпгрейдна и антенката на лаптопа, с нещо като на снимката която съм пуснал. На лаптопа ми са 2 платчици от двете страни на дисплея, но има място да се направят по големи.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_WWAN_Antenna.jpg
Прегледи:2
Размер:26.5 КБ
ID:5254832
                Само че, до антенките при мене ходи едножилен проводник.
                Последно редактирано от ctef; 25-02-11, 10:36.

                Коментар


                • #68
                  От: Как да си направим интернет антена?

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  П.П. @Ivan_J: Тухлата е много относително понятие. Ако има метална мрежа в мазилката, е направо страшно. Обаче ти искаш да предаваш надолу, а плочите са бетонни. Може и да стане, ако захлюпиш една антена надолу, но няма как да се предскаже.
                  Виж докъде се хваща рутера с оригиналната антена (не се сещам за модела, но предполагам, че си има негова антена, която слагаш почти хоризонтално). Ако се хваща поне 2 етажа надолу - пробвай, антенките на рутерите обикновено на 1 до 4 дб, 15дб антена би трябвало да подобри нещата.
                  Проблема е, че гаража не е под прозореца с рутера, а от другата страна на сградата. Не ми се прекарват кабели вкъщи, за да изкарам модема на прозореца, който е над гаража.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да си направим интернет антена?

                    Адаш, прави смело. Половината е сметки, останалите 3/4ти - див късмет
                    По принцип стават, правил съм си, макар и по-друг тип. проблема основно е във връзките и кабелите.
                    Внимавай с размерите, на тия честоти започва да е важно!

                    @Ivan_J: имах предвид да захлюпиш една насочена антена надолу към гаража. По начало не е особено добра идея, щото става бати шумотевицата, но за късо разстояние (5 етажа, с все диагонала, едва ли са повече от 20метра), може и да мине номера.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да си направим интернет антена?

                      Съжалявам че не пуснах снимковият матерял,но см много зает! Пък и колегата chrichri е описал всичко много добре,а и е със снимки! Разгледай!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да си направим интернет антена?

                        Общо взето ако няма да правиш след това антени с комерсиална цел просто си вземи едно Outdoor CPE например на TP-LINK WA5210 - http://www.online-bg.com/product_inf...oducts_id=8468 (примерно) и не се занимавай с неща от който не разбираш ... нито знаеш как да измериш усилването на антената ... нито имаш средства да и определиш ъгъла и диаграмата ... изобщо ще загубиш много време и пари за да направиш нещо което ще намериш на пазара на много по-добра цена, с гаранция и работещо! освен това с тоя USB адаптер имаш ограничение на кабела и смущения ако е в "шумна" среда ... и пак си прецакан ... Outdoor CPE-тата се захранват по LAN кабела с POE (Power Over Ethernet) ... ако е над 15V имаш поне 100 м кабел без проблеми ... може да я качиш на небостъргач ))) ако ти разрешат да си опъваш кабелите Най-добре е да си вземеш един Nanostation2 или Nanostation2 М2 - работят ПРЕКРАСНО за цената си ... или един AirGrid ...

                        Eто един листинг на подобни продукти:
                        http://www.online-bg.com/default.php?cPath=96

                        Nе си заслужава да измисляш неща който са отдавна измислени - фокусирай се в нещо по-смислено ... а и като те гледам с тая полицейска кола )) не ти е работа По-добре да ни "пазиш" ) шегичка ... не се обиждай
                        Последно редактирано от majmuncho; 19-10-11, 13:12. Причина: малко провопис

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да си направим интернет антена?

                          Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                          Защо да е кражба ползването на free Wifi spot от лаптоп,щом го хващам? Безплатно е за тези които са по близо до кафенето с безплатният интернет,а за мен щото съм по далеч е кражба! Така ли?
                          Кражба е ЗАЩОТО:
                          - Безплатния интернет е пуснат ЗА КЛИЕНТИ НА ЗАВЕДЕНИЕТО, не за комшии тарикати, които искат да ударят киоравото

                          Това е като при програмите СВОБОДНИ ЗА ДОМАШНО ползване. Не е проблем да ги ползваш вкъщи, но сложиш ли такава програма на офис компютър, вече е кражба...

                          По твоята логика, кражба ли я да вземеш да покараш кола, на която вратите са отворени а ключовете са на таблото

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да си направим интернет антена?

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Аз имам следният проблем: апартамента е на 5 етаж, компютъра е стая от източната страна на сградата. Искам да пусна нет в гаража, но той от западната страна. Модема е Пирели от Виваком. Не искам да прекарвам кабели през стаите. С някоя от тези антени дали мога да пусна нета, така че да стига до долу? Сградата е тухлена.
                            Общо взето трудна работа, още повече с БТК-рския модем, но даже и да се сложи рутер със силен сигнал които да пробива през 3-4 стени, че и да слиза надолу... няма да е полезно за теб.... Вариантите за които се сещам са:

                            1. Ако рутера се ползва вкъщи от лаптоп, го носиш в западната стая, лаптопа ще ги го хваща през стените, а ще имаш обхват и към гаража. Ако има и настолен се купуваш един USB приемник, ако не ти се занимава с кабели...

                            2. Рутера си остава където е, като в западната стая се слага един Repeater(може го почти всеки рутер), така той получава сигнала от основния рутер и го препраща към гаража...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да си направим интернет антена?

                              http://www.google.bg/imgres?q=tp+lin...:0&tx=95&ty=62
                              Аз използвам такава джаджа която е сложена под чинията на bulsatcom-a и сигнала е уникално добър!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да си направим интернет антена?

                                Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                                http://www.google.bg/imgres?q=tp+lin...:0&tx=95&ty=62
                                Аз използвам такава джаджа която е сложена под чинията на bulsatcom-a и сигнала е уникално добър!
                                Какво значи ПОД чинията. И изобщо какво общо има чинията?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X