Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим интернет антена?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да си направим интернет антена?

    Здравейте колеги,темата е много интересна и мисля,че ще ми баде от полза и на мен,но не разбирам нищо от тази техника.Та въпроса ми е ако в къщи съм с рутер за лаптопа мога ли с някоя от тези антени http://anteni.net/product_1.html да хващам сигнала и на работата ми например която е на около 700-800 метра и по точно се интересувам от модела MS2415 това което пише значи ли чи ще имам интернет на 10 и повече километра и какви са линкове тип multipoint и point-to-point.Благодаря предварително,поздрави.
    877104344

    Коментар


    • #47
      От: Как да си направим интернет антена?

      На работа "прескачаме" половината град с "някои" от тези антени. Стават! Зависи какво очакваш "в края на жицата".. Вкарай малко повече пари в антена - утре не знаеш на къде ще се наложи да я завъртиш... И дребосъка ще е от полза, само не е уточнено какъв модел е рутера...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #48
        От: Как да си направим интернет антена?

        За момента съм с рутер от приятел който ми се вижда слабичък затова зададох въпроса си тук да се ориентирам към правилния рутер и антена за постигане на максимален резултат.И пак да попитам може ли наистина да се хване що годе добър сигнал с тези антени на 8-10 км. и каква е тази главна станция,че ми звучи твърде хубаво за да е истина и може ли да я разнасям с мен и по вили и на всякъде където и когато ми трябва
        877104344

        Коментар


        • #49
          От: Как да си направим интернет антена?

          А да попитам. Ако искаме да изкараме антената на приемника на вън с какъв кабел се прави?
          С обикновен 75ома коаксиален, или трябва нещо специално?

          Коментар


          • #50
            От: Как да си направим интернет антена?

            няма да стане с 75 омов кабел трябва ти мисля че беше rg213u като трябва ва е възможно най-къс защото затихването в кабела и конекторите може да ти обезмисли антената или дори да влоши нещата.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #51
              От: Как да си направим интернет антена?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Аз ползвам такава:
              Дава перфектен резултат.
              Огромни благодарности на chrichri за помощта с антената! Направих почти като неговата (Със негова помощ) работи перфектно. Благодаря!

              Коментар


              • #52
                От: Как да си направим интернет антена?

                Тук са показани как се правят подобни антени. http://www.carookee.com/forum/broadc...9.0.01105.html

                Коментар


                • #53
                  От: Как да си направим интернет антена?

                  може ли да се направи антена за wi-fi чрез сателитна чиния

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да си направим интернет антена?

                    Може да! В интернет има много информация! Но ти ще ползваш само чинията,апарата (окото както го наричат) няма да ти върши абсолютно никаква работа! На негово място се слагат едни други медни работи,който са много различни в зависимост от това как точно ще ползваш антената,в смисъл какъв обхват искаш да имаш,и в какъв WiFi адаптер ползваш,принципно търи WiFi адаптер над 1500mw. В ebay има много такива който се предлагат без антена (то така или иначе антените им не стават за нищо,аз поръчвах едни антени с адаптери за едни познати,и ги преправих всички,използвах от тях само тялото (пластмасата),точно вътре антената сменях с меден материал (бяха изцяло от някакъв стоманен тел ) Поръчвах от различни марки,всички бяха същите! Ако имаш по конкретни въпроси,питай,аз малко почнах да разбирам от тез работи покрай моята антена,и после направих още 10-тина различни!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да си направим интернет антена?

                      А аз нищо не разбирам, ама изчетох всичката тема.
                      А защо никъде не се спомена къде се закача такава антена, ако компа има вграден WiFi. Абе лаптоп.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да си направим интернет антена?

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        А аз нищо не разбирам, ама изчетох всичката тема.
                        А защо никъде не се спомена къде се закача такава антена, ако компа има вграден WiFi. Абе лаптоп.
                        Ако лаптопа ти има вграден WIFI...забравяш за него и със съответния драйвър приемаш през USB-антенния адаптор и...говорим за 20Db усилване само от антената...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да си направим интернет антена?

                          да можеш
                          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                          :D

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да си направим интернет антена?

                            свържи се а антени.нет момчетата са много кадърни и отзивчиви
                            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                            :D

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да си направим интернет антена?

                              Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                              Може да! В интернет има много информация! Но ти ще ползваш само чинията,апарата (окото както го наричат) няма да ти върши абсолютно никаква работа! На негово място се слагат едни други медни работи,който са много различни в зависимост от това как точно ще ползваш антената,в смисъл какъв обхват искаш да имаш,и в какъв WiFi адаптер ползваш,принципно търи WiFi адаптер над 1500mw. В ebay има много такива който се предлагат без антена (то така или иначе антените им не стават за нищо,аз поръчвах едни антени с адаптери за едни познати,и ги преправих всички,използвах от тях само тялото (пластмасата),точно вътре антената сменях с меден материал (бяха изцяло от някакъв стоманен тел ) Поръчвах от различни марки,всички бяха същите! Ако имаш по конкретни въпроси,питай,аз малко почнах да разбирам от тез работи покрай моята антена,и после направих още 10-тина различни!
                              Георги благодаря за бързият отговор по моя въпрос.Извинявай ако съм нахален да ми пратиш някакъв снимков материал и насоки по производствения процес,като се има впредвит че имам налична сателитна чиния от ITV-Partners

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да си направим интернет антена?

                                да поясня имям нялична ITV-Partners чиния и мисля ако е възможно да я направя антена за интернет (wi-fi)
                                с една дума ако може да качите снимков материал и насоки по производственият процес
                                или да ми пратите на пощата или скайпа
                                psihik69@abv.bg
                                или
                                psihik69

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X