Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотоволтаични системи, размишления по темата....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

    Аз пък ги въртя по небесното светило.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Аз пък ги въртя по небесното светило.
      Колега сменяш ъгъла зима,лято и отделно се въртят по слънцето,око са 10бр. панели лесно ли ще стане номера.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #78
        От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

        въртят се всеки ден по Слънцето. летен и зимен ъгъл не променям, защото се оказа безсмислено. Колекторите които се въртят са с 30 тръби от общо 90.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

          В момента правя стойка за пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #80
            От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            В момента правя стойка за пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
            Зависи какво търсиш. Най-доброто, което мога да предложа, е SMA Sunny Boy 1.5 (SB 1.5-1VL-40). В последствие ще можеш да добавиш още модули.

            Коментар


            • #81
              От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              В момента правя стойка за пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
              Колега, качи снимки какво си направил, пък после и аз ще кача на моята автономна централа. За ужас на монополистите, вече 2 години съм независим

              Коментар


              • #82
                От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                пет панела за ток общо 1100W , мин. 160V., 7.51A последователно свързани.Мисля да ползвам мрежов инвертор gridtie.Някой колега да даде информация от къде и каква марка да търся инвертор.
                Интересно, че подобни теми за момента са "позамряли"...?! С подобна с-ма какво и колко мога да захранвам?
                И как стои въпроса зимата?

                Коментар


                • #83
                  Забелязах, че в последните няколко месеца са се активизирали отново строителите на фотоволтаичните полета. В южна България в района м/у Стара планина и яз. Копринка.
                  Мой познат от града, който работи като монтажник като се е прибрал за нова година е казал, че фирмата, за която работи има осигурена работа до края на ноември 2020.
                  На какво се дължи това, на ниска цена на панелите, или повишена изкупна цена на енергията?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #84
                    Да размърдам малко темата.

                    Краси, сподели резултата до момента от това което направи преди 5г.

                    Интересува ме дали работи и как, а не като тънки сметки, които е ясно, че не излизат.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      За частно лице,при тия цени,сметките още не излизатОбаче за микро производствено предприятие с ток за 16000 лв/месечно сега,а преди-6-7000 лв,май вече въпросът е кога...Говорих с познат,та той ми казва ще започва да изгражда соларна инсталация,без акумулатори.Ако не му достига,ще купува...

                      Коментар


                      • gy6ter
                        gy6ter коментира
                        Редактиране на коментар
                        Направо всичко е луднало,цените на соларите и те ,панели трудно се намират и т.н..

                      • piron45
                        piron45 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Най удачно е мрежова соларна система без батерии. През деня продаваш излишъка на ЕРП-то, а през нощта ползваш от ЕРП-то. Ако се прави островна няма изплащане.

                    • #86
                      Въпроса ми беше към владайския Краси, да разкаже за резултатите от употребата на изграденото от него.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #87
                        Имам едно питане за тока от соларните панели ,не ми я ясно какво се получава ако производството на ел. енергия е по-голямо от консумацията(зареждането на акумулатори).От всичко прочетено само ми стана ясно че системата може да се балансира с акумулатори или продажба на енергото(тегава работа )Има ли друг начин?

                        Коментар


                        • #88
                          Панелите произвеждат колкото е товара ....стига да не надвишиш техния максимум.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #89
                            Благодаря за пояснението.Подготвям се за изграждане на подобна инсталация и това не ми беше ясно. С търговците на соларни инсталации с които съм разговарял ми обясняваха че или продаваш или съхраняваш в акумулатори. Другото което не ми казаха е теглото на панелите които продаваха 'а само максималната им мощност и размерите.

                            Коментар


                            • gy6ter
                              gy6ter коментира
                              Редактиране на коментар
                              Около 20 кг/м2 с конструкция по наклона на покрива,алуминиева.

                          • #90
                            Първоначално публикуван от Румен Тодоров Преглед на мнение
                            Имам едно питане за тока от соларните панели ,не ми я ясно какво се получава ако производството на ел. енергия е по-голямо от консумацията(зареждането на акумулатори).От всичко прочетено само ми стана ясно че системата може да се балансира с акумулатори или продажба на енергото(тегава работа )Има ли друг начин?
                            Ти до излишъци го докарай.

                            Има два варианта - или ползваш товар на който "хвърляш" излишната енергия (бойлер примерно или водна помпа) или просто разтоварваш панелите. Нищо няма да им стане на панелите ако не са натоварени - освен че ще бъдат с 2-3 градуса по-топли.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X