Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за схема на локално парно на къща ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за схема на локално парно на къща ?

    Къщата е три етажна,котел на първият етаж,разширителен съд на тавана.Радиаторите - чугунени.Губи ми се логиката,помпата подава налягане в студеният край на котела/долният/, извод от топлият тръгва по системата към радиаторите,до тук теорията ми е ясна,поне си го мисля.Разширителният съд отделно ли си има магистрала от котела нагоре,или просто може да е връзка от най високата точка,на най високият радиатор ? Отделно гледам радиаторите,условно да кажем че имат четири точки които могат да са вход и изход.Изненадах се,че видях няколко вида затапвания,което значи поне четири възможности за свързване,- по диагонал,- топлото влиза отдолу като налягане,поток,циркулация,и излиза по диагонал горе,или обратното,влиза отгоре,и диагонално насреща излиза от долу.Друго също видях- затапени два изхода един над друг- долен и горен.Значи или се подава отгоре потока,и излиза отдолу,или обратно,подава се,отдолу,и излиза отгоре,но как вътре потоците ще обходят целият радиатор не ми е ясно,все пак конвекцията основно си е от значение.

    И нещо смешно се сетих,твърдението,че в български форум като питаш,и почват да ти обясняват колко си тъп

  • #2
    От: Въпрос за схема на локално парно на къща ?

    Разширителният съд можеш да го вържеш откъдето ти е удобно на топлата вода.Не разбрах дали и друго питаш!?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за схема на локално парно на къща ?

      Ако системата е от един кръг,според мен,от котела магистрала нагоре, разширителният съд, радиаторите.
      Радиаторите, най-добре на диагонал, отдолу влиза топлата вода...
      Ако дадеш схема, предполагам ще получиш и по-точни отговори.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за схема на локално парно на къща ?

        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
        Радиаторите, най-добре на диагонал, отдолу влиза топлата вода...
        .
        Радиаторите се свързват по диагонал, но как така ще подадеш топлата вода отдолу? Погледни си радиатора на колата поне.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X