Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни амортисьори за Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни амортисьори за Спортидж

    Здравейте колеги. Дойде момента за смяна на предните амове на кията (спортидж 1998. ) В ръководството ги дават като цял елемент т.е. неразглобяеми но Соти в една от темите беше споменал пълнители. Та въпроса е могат ли да се разглобяват (като по ниско бюджетно решение) или задължително цели се сменят? Ще съм благодарен на всякакви съвети и линкове към публикации по темата.
    Вс. добро.
    0888594828 angel_kik@abv.bg

  • #2
    От: Предни амортесьори за Спортидж

    Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Дойде момента за смяна на предните амове на кията (спортидж 1998. ) В ръководството ги дават като цял елемент т.е. неразглобяеми но Соти в една от темите беше споменал пълнители. Та въпроса е могат ли да се разглобяват (като по ниско бюджетно решение) или задължително цели се сменят? Ще съм благодарен на всякакви съвети и линкове към публикации по темата.
    Вс. добро.
    Оригиналните ги взимах по 70-80 лв.
    Не забелязах да са разглобяеми.
    Последно редактирано от Пенчо; 02-10-10, 13:55. Причина: допъване

    Коментар


    • #3
      От: Предни амортесьори за Спортидж

      До: с какво да да повдигна киа спортидж с около 10 см

      Мнение на koki84
      това с амо. и пружините ми е ясно но от куде да взема реактивна щанга по дълга и късата също . а и от къде да взема ам. koni.



      Задната напречна щанга е хубаво да се направи раздвижена,както е направил Лудия Рибар.А малката надлъжна щанга може да се удължи 3-4см,колкото да изправи ъгъла на кардана.
      Амортисьори КОНИ,ако не намериш,звънни тук:0888730442-Вальо.Кажи му че Соти ти е дал тел-а.КОНИ са пълнители.Не взимай други!ТРЯБВА ДА СА РЕГУЛИРУЕМИ!!!
      За повдигане има много начини........

      И аз мисля че не са разглобяеми ама вярвам и на Сотир (дано не се сърди че го цитирам) та за това отворих тема. Предположих че има някакви доработки и продължавам да се надявам на инфо.
      0888594828 angel_kik@abv.bg

      Коментар


      • #4
        От: Предни амортесьори за Спортидж

        Това, хубаво. Твоята повдигната ли е? Кони са за други изживявания.

        Коментар


        • #5
          От: Предни амортесьори за Спортидж

          Със Конито няма да постигнеш бюджетно решение-скъпи са,дори пълнители.
          До колкото знам си с оригиналните пружини,така че не ти трябват регулеруеми.

          Коментар


          • #6
            От: Предни амортесьори за Спортидж

            С оригиналните пружини съм (колко са уморени не знам) и фланци. Значи да взема стандартните за модела амове? Препоръчайте поне марка че да не правя гимнастиката и на пролет .
            Пенчо под оригинални имаш предвид от КИЯ мотърс или на определен производител?
            lud ribar след почти година как са пружинките "Добинсън" ? То от сиромашия гледам тънко да мина, ама като знам че си е борба по смяната поне да не го правя два пъти.
            Последно редактирано от Andik112; 02-10-10, 19:56.
            0888594828 angel_kik@abv.bg

            Коментар


            • #7
              От: Предни амортесьори за Спортидж

              Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
              С оригиналните пружини съм (колко са уморени не знам) и фланци. Значи да взема стандартните за модела амове? Препоръчайте поне марка че да не правя гимнастиката и на пролет .
              Пенчо под оригинални имаш предвид от КИЯ мотърс или на определен производител?
              lud ribar след почти година как са пружинките "Добинсън" ? То от сиромашия гледам тънко да мина, ама като знам че си е борба по смяната поне да не го правя два пъти.
              Пружините не са мръднали,държат си височината.
              Карам с амортисьори Монро и съм много доволен
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Предни амортесьори за Спортидж

                Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                С оригиналните пружини съм (колко са уморени не знам) и фланци. Значи да взема стандартните за модела амове? Препоръчайте поне марка че да не правя гимнастиката и на пролет .
                Пенчо под оригинални имаш предвид от КИЯ мотърс или на определен производител?
                lud ribar след почти година как са пружинките "Добинсън" ? То от сиромашия гледам тънко да мина, ама като знам че си е борба по смяната поне да не го правя два пъти.
                Не от Киа моторс. Тия тук са много зле. От специализиран за Киа магазин. На кутиите си пише Киа моторс.

                Коментар


                • #9
                  От: Предни амортесьори за Спортидж

                  Честито-мерси .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image103.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5217152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image101.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5217153 Сега се надявам да остане дупка в програмата и да ги нафарфалякам. Някакви идеи за прахозащитни маншони че моите са станали на парчета ? От какво стават? Има ли гофрирани такива ? Отново предварително благодаря.
                  0888594828 angel_kik@abv.bg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предни амортесьори за Спортидж

                    Е,в магазина не ти ли предложиха?Би трябвало,освен амортисьори,да продават и прахозащитни маншони и тампони.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предни амортесьори за Спортидж

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Е,в магазина не ти ли предложиха?Би трябвало,освен амортисьори,да продават и прахозащитни маншони и тампони.
                      Те не се предлагат с прахозащитни маншони и тампони. Казват че нямат налични.
                      КИА "SPORTAGE"2000 16V
                      КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предни амортесьори за Спортидж

                        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                        Честито-мерси .[ATTACH=CONFIG]257109[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257110[/ATTACH] Сега се надявам да остане дупка в програмата и да ги нафарфалякам. Някакви идеи за прахозащитни маншони че моите са станали на парчета ? От какво стават? Има ли гофрирани такива ? Отново предварително благодаря.
                        Колега аз сложих старите понеже не ми предложиха в магазина
                        КИА "SPORTAGE"2000 16V
                        КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предни амортесьори за Спортидж

                          Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                          Честито-мерси .[ATTACH=CONFIG]257109[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257110[/ATTACH] Сега се надявам да остане дупка в програмата и да ги нафарфалякам. Някакви идеи за прахозащитни маншони че моите са станали на парчета ? От какво стават? Има ли гофрирани такива ? Отново предварително благодаря.
                          Какви пружини ще слагаш. ще има ли подложки на макферсона
                          КИА "SPORTAGE"2000 16V
                          КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предни амортесьори за Спортидж

                            Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
                            Те не се предлагат с прахозащитни маншони и тампони. Казват че нямат налични.
                            И после пада гаранцията. Изпитано от Монро (техко)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предни амортесьори за Спортидж

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              И после пада гаранцията. Изпитано от Монро (техко)
                              Възможно да е така но аз така направих.Просто не намерих.
                              КИА "SPORTAGE"2000 16V
                              КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X