Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни амортисьори за Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Предни амортисьори за Спортидж

    Първоначално публикуван от HoLLoW Преглед на мнение
    Днес направих заварките на ламарините около двата ботуша Само ги стегнах и прикапах. Разбира се хлопането не спря. Предния ден с един мой познат сменяхме тампони на макферсона на Пасат. Смяната я извършихме зад блока , за да спестим пари от към ремонт и реглаж , затегнахме пружините със скоби , развъртяхме няколко гайки, набихме амортисъора и Вуала - предницата вози като нова!
    Та въпроса ми е следния , може ли да се извърши подобна маниполация за пред блока на Киата или трябва задължително да се води на сервиз??! Мисля ,че проблема е от там защото пукането е идентично , а и самите ми тампони са избили адски много нагоре, даже единия се е опрял вече в поставката за акумулатора. И явно от вибрациите се е напукала тази облицовачна ламаринка.
    Какви цени са (ако някои е сменял на скоро)?

    Благодаря ви предварително!
    Има една подробност,Киа-та няма такива тампони.......

    Коментар


    • #32
      От: Предни амортисьори за Спортидж

      Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
      Има една подробност,Киа-та няма такива тампони.......
      Става все по- интересно.... нямах представа ,че няма такива тампони ! Мерси за поправката. Вече ми е пределно ясно - ще се сменят с нови и толкова и когато се свалят ще се види още какво има за смяна......
      Бихте ли могли да ми кажете/предложите какви амортисъори да търся (марка,цена)? От един сервиз ми обявиха 122 лв преден бройката и 216 заден бройката. Колата няма да се използва за тежки пътища, а за най-обикновенен черен път до вкъщи

      Поздрави!
      Аз съм!

      Коментар


      • #33
        От: Предни амортисьори за Спортидж

        Моите предни са газови supra и ги взех за около 200лв двата а относно ремонта за около 2часа пред блока нищо сложно.

        Коментар


        • #34
          От: Предни амортисьори за Спортидж

          Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
          Моите предни са газови supra и ги взех за около 200лв двата а относно ремонта за около 2часа пред блока нищо сложно.
          Благодаря за информацията Ще се сменят пред блока тогава. Днеска ще ги разкача! Беше споменал в предния си пост да погледна тампон между рамата и купето (можеш ли да ме насочиш къде да го търся ?). И колко е нормално да се показва резбата на амортисъора от ботуша ,че моя както казах е опряла чак в поставката за акумулатора

          Поздрави!
          Аз съм!

          Коментар


          • #35
            От: Предни амортисьори за Спортидж

            Относно тампоните мисля трябва да бъдат 8 броя 2 от ляво 2 от дясно това е зад предния калник и пред задния също имаш 2 от пред и 2 от зад като легнеш от долу ще ги видиш зад предната маска също и отзад.Моята думкаше сякаш амовете са изтървали като минех през дупка. За амовете моя също опираше в стойката на акомулатора но си сложих фланци да я вдигна и проблема ми се реши.

            Коментар


            • #36
              От: Предни амортисьори за Спортидж

              Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
              Относно тампоните мисля трябва да бъдат 8 броя 2 от ляво 2 от дясно това е зад предния калник и пред задния също имаш 2 от пред и 2 от зад като легнеш от долу ще ги видиш зад предната маска също и отзад.Моята думкаше сякаш амовете са изтървали като минех през дупка. За амовете моя също опираше в стойката на акомулатора но си сложих фланци да я вдигна и проблема ми се реши.
              Благодаря за обяснението отново Sportaga тези дни ще се занимавам с нея и ще кажа от къде е проблема. Ще подменя тези тампони на рамата ( надявам се да не са скъпи, че в тази криза и да мога сам да си ги сменя) и ще вдигна поставката за акумулатора, и да видим какво ще стане. Ако не е от там вече ще се дават пари за амове!

              Поздрави!

              П.П Мисля ,че говориш за ето тези тампони Тук Отбелязани с А на схемата?
              Аз съм!

              Коментар


              • #37
                От: Предни амортисьори за Спортидж

                Точно те.

                Коментар


                • #38
                  От: Предни амортисьори за Спортидж

                  Успях да събера някои друг лев и разпитах за цените на тези тампони. Оказа се ,че на тези 8 места са по два тампона един от 7лв и един от 23 и като ги умножиш по 8 ми става лошо Също така съм решил да сменя тампоните на двигателя, които са 3 (37лв,40,43лв).
                  Въпроса ми е към Sportaga. При твойта смяна на тампоните , и двата ли сменя или мога да мина само за тези по 7лв за сега?

                  Благодаря предварително!
                  Аз съм!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Предни амортисьори за Спортидж

                    Моите си ги правих сам но само горните долните си останаха старите. Ако сменяш по отделно според мен горните са по важни също може да провериш един колега тук има пусната тема за тампони изработва по поръчка.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Предни амортесьори за Спортидж

                      Здравейте колеги. Някой сменял ли е амортисьори на Киа Спортидж 2000г. ТДИ с нови Корейски- не оригинални. Предлагат ми ги по 90лв. броя. А оригиналните по 200лв. и нагоре.
                      Моля за мнения

                      Коментар


                      • #41
                        От: Предни амортисьори за Спортидж

                        Как да ти кажа...хубаво и евтино има,ама са на различни места...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Предни амортисьори за Спортидж

                          Ако нямаш претенции,слагай най-евтините и колкото изкарат!
                          Сложих отпред някакви по 55лв. отзад по 60лв.
                          10к километра,държат още и колкото изкарат.
                          То Соти ти каза,всичко е до финанси.
                          Успех с избора!
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #43
                            От: Предни амортесьори за Спортидж

                            Първоначално публикуван от Ivan Ivanow Преглед на мнение
                            Здравейте колеги. Някой сменял ли е амортисьори на Киа Спортидж 2000г. ТДИ с нови Корейски- не оригинални. Предлагат ми ги по 90лв. броя. А оригиналните по 200лв. и нагоре.
                            Моля за мнения
                            Смених задните с такива - минал съм само 3-4 хил. км, но основно по черен път. Няма проблеми.
                            БИО пчелен мед и пчелни продукти
                            0888 66 59 73

                            Коментар


                            • #44
                              От: Предни амортесьори за Спортидж

                              Колеги благодаря за отговорите.Поръчах предни корейски по 90лв. бр. и задни японски по 80лв. бр. След смяната и малко каране ще съобщя за резултати.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X