Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни амортисьори за Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предни амортесьори за Спортидж

    Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
    Какви пружини ще слагаш. ще има ли подложки на макферсона
    Пружините ще са си старите (криза е ) Подложки (фланци) пак ще има 25 мм. а старите прахозащитни маншони бяха пластмасови и излязоха на парчета през пружините. Ще търся гумени някакви.
    0888594828 angel_kik@abv.bg

    Коментар


    • #17
      От: Предни амортесьори за Спортидж

      Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
      Пружините ще са си старите (криза е ) Подложки (фланци) пак ще има 25 мм. а старите прахозащитни маншони бяха пластмасови и излязоха на парчета през пружините. Ще търся гумени някакви.
      Какви пружини ще слагаш отзат .Аз съм със задни от Нисан Терано 2
      КИА "SPORTAGE"2000 16V
      КАЛОЯН ТРИФОНОВ

      Коментар


      • #18
        От: Предни амортесьори за Спортидж

        Тя гаранцията ще отпадне още като видят че е повдигана джибката

        Коментар


        • #19
          От: Предни амортесьори за Спортидж

          Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
          Честито-мерси .[ATTACH=CONFIG]257109[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]257110[/ATTACH] Сега се надявам да остане дупка в програмата и да ги нафарфалякам. Някакви идеи за прахозащитни маншони че моите са станали на парчета ? От какво стават? Има ли гофрирани такива ? Отново предварително благодаря.
          Колега каква е цената на амовете -монрое...
          Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

          Коментар


          • #20
            От: Предни амортесьори за Спортидж

            Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
            Какви пружини ще слагаш отзат .Аз съм със задни от Нисан Терано 2
            Отзад от година съм с пружини и амортесьори от омега комби (или поне за такива ги взех). Не са мръднали но май и навътре в гората не са влизали . Схемата е плагиатствана от lud ribar за което благодаря.


            Първоначално публикуван от cancel Преглед на мнение
            Колега каква е цената на амовете -монрое...
            220 лева бройката без отстъпките и не останаха парички за нови пружинки .
            0888594828 angel_kik@abv.bg

            Коментар


            • #21
              От: Предни амортисьори за Спортидж

              Олеле.За тия пари се взима регулируемо КОНИ.4-степенно...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                От: Предни амортисьори за Спортидж

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Олеле.За тия пари се взима регулируемо КОНИ.4-степенно...
                Кой , кой да ми каже . Ей не оставяте човек да се израдва ( шегичкка). Сигурен съм че винаги има по-добър и по-изгоден вариант ама философски погледнато "каквото такова". Всъшност това е цената в сайта и магазина, с помощ от приятел ми направиха много добра отстъпка и .... абе надявам се тези почивни да не излезе нещо и да ги надяна.
                0888594828 angel_kik@abv.bg

                Коментар


                • #23
                  От: Предни амортисьори за Спортидж

                  Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги. Дойде момента за смяна на предните амове на кията (спортидж 1998. ) В ръководството ги дават като цял елемент т.е. неразглобяеми но Соти в една от темите беше споменал пълнители. Та въпроса е могат ли да се разглобяват (като по ниско бюджетно решение) или задължително цели се сменят? Ще съм благодарен на всякакви съвети и линкове към публикации по темата.
                  Вс. добро.
                  Вместо да се занимаваш с глупости виж това. Става въпрос за Кайаба

                  http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT

                  http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT


                  Излезнаха ми около 370 за 4-те с доставката

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предни амортисьори за Спортидж

                    Готово. Днес с доста борба (не успях да извадя болта на едната вилица от втулката-спекъл е като заварка) смених амортесьорите и сега няма дълбоки поклони при спиране . Благодара на всички за съветите и коментарите. Май наисина трябва да поразровя ибея следващия път.
                    0888594828 angel_kik@abv.bg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предни амортисьори за Спортидж

                      Здравейте на всички!
                      Днес най-накрая се наканих да отида и да проверя, как стоят нещата около смяната на предните амортисъори (цени,труд,марки и т.н).Защото вече хлопането не се траеше!
                      И при най-малката цепнатина на асфалта. Но се натъкнах на една лоша новина, при огледа на амортисъорите в сервиза установихме ,че има по една вертикална пукнатина в горната част на двата ботуша на амотрисъорите.
                      Пукнатината е около 1 -1,5 см. Имаше и добри новини амортисъорите си бяха в прилично състояние и хлопането може да е от голяма степен заради тези пукнатини.
                      П.С Малко по-късно ще кача снимки за по ясна информация.

                      Въпроса ми е следния , подлежат ли на заварка и подсилване?

                      Благодаря предварително!


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05092011401.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5300628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05092011404.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5300629
                      Последно редактирано от HoLLoW; 06-09-11, 13:09. Причина: Прикачване на снимки
                      Аз съм!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предни амортисьори за Спортидж

                        Няма проблем да се завари и подсили,стига този който го прави да е кадърен.Колата явно е скачала,че да се сцепи така.Не е болка за умиране.
                        Успех!
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предни амортисьори за Спортидж

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Няма проблем да се завари и подсили,стига този който го прави да е кадърен.Колата явно е скачала,че да се сцепи така.Не е болка за умиране.
                          Успех!
                          Да му "скоча" аз на карането , на тоя холандски идиот! Цялата предница беше разбита , едно оправям друго излиза!Вече сигурно около 5 6 сериозни ремонта е правено! Тя накрая ,ще стане чисто нова отпред .....
                          Благодаря за отговора Соти! Когато ги заваря и ги подсиля ще кача снимки и ще питам за препоръки за амортисъори , за сега само предни.

                          Поздрави!
                          Аз съм!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предни амортисьори за Спортидж

                            Провери си тампоните между рамата и купето възможно е да са свършили и от вибрациите да се е накъсала.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предни амортисьори за Спортидж

                              Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                              Провери си тампоните между рамата и купето възможно е да са свършили и от вибрациите да се е накъсала.
                              Утре ще е деня за проверки и смяна. А колкото до тея ламарини ... немога да им разбера ролята имам чуството ,че са сложени за красота - просто с тях е облечен ботуша за амортисъора! Какво придържат с колосалната си здравина от 0.2мм? Имали проблем да не се затварят? Питам защото десния мога да го заваря , но левия трябва да разкачам половината чаркове около и по двигателя за да работя спокойно.

                              Поздрави!
                              Аз съм!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предни амортисьори за Спортидж

                                Днес направих заварките на ламарините около двата ботуша Само ги стегнах и прикапах. Разбира се хлопането не спря. Предния ден с един мой познат сменяхме тампони на макферсона на Пасат. Смяната я извършихме зад блока , за да спестим пари от към ремонт и реглаж , затегнахме пружините със скоби , развъртяхме няколко гайки, набихме амортисъора и Вуала - предницата вози като нова!
                                Та въпроса ми е следния , може ли да се извърши подобна маниполация за пред блока на Киата или трябва задължително да се води на сервиз??! Мисля ,че проблема е от там защото пукането е идентично , а и самите ми тампони са избили адски много нагоре, даже единия се е опрял вече в поставката за акумулатора. И явно от вибрациите се е напукала тази облицовачна ламаринка.
                                Какви цени са (ако някои е сменял на скоро)?

                                Благодаря ви предварително!
                                Аз съм!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X