Обява

Свий
Няма добавени обяви.

сбогом на Нисана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • сбогом на Нисана

    След много перипетии с моя Нисан Терано накрая вдигнах ръце и го продадох, така както си е повреден, на 1/3 от цената, със все части и всичко, само да се маха.

    Както казваше един голям софийски майстор, когато го попитах кои коли са добри - "всяка кола е добра... докато върви". Е когато Нисана се повреди разбрах какво е имал в предвид - ремонт, след ремонт, стотици левове в бездънните джобове на автосервизи и монтьори - без никакъв резултат.

    Последните ми две коли бяха бус Субару и Нисан. От японското качество ми останаха само бели коси и дългове. Та сега си търкалям стария Опел Кадет и си пея...

    От Нисана ми остана това. Ако някой го иска - давам го.
    Последно редактирано от newage; 01-10-10, 15:06.

  • #2
    От: сбогом на Нисана

    В оная тема ти казах вероятната причина. Не може двигател да хвърля постоянно гарнитури, ако глава и блок са прави. Понеже сте се занимали с главата, трябваше да свършите същото с блока. Проверява се лесно и за секунди, по същия начин, по който се проверява и главата. Явно не си уцелил ни на майстори, ни на сервизи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: сбогом на Нисана

      С един нисан "съни" имаше същия проблем.След третата гарнитура проверка на блока.Резултат-крив.След шлайфа нисанчето запя, но моя човек го продаде на едни келеша дето го сцепват от юркане вече 2-ра година и няма проблем.
      П.п не си попаднал на майстори......
      Между другото съм метнал око на Терано1 3.0 бензин-не знам как е,нека запознатите да споделят.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        От: сбогом на Нисана

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Между другото съм метнал око на Терано1 3.0 бензин-не знам как е,нека запознатите да споделят.
        Екстра е. Единствения му кусур - гледай да не е много ръждиво, че вече са дъртички.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: сбогом на Нисана

          Спогаждат ли се с АГУ и разход ориентировъчно.2,4 слабичък ли е?
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #6
            От: сбогом на Нисана

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Спогаждат ли се с АГУ и разход ориентировъчно.2,4 слабичък ли е?
            Спогаждат се. И с обикновено, и с инжекцион. Дали 2.4 е слабичък - въпрос на вкус. Покарай и прецени. Аз бих избрал 3 литровия отвсякъде.

            Разхода не го знам, но мисля че при еднакво каране не ще е много по-голям от на 2.4. Друг е въпроса че надали карането ще е еднакво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: сбогом на Нисана

              Като гледам това няма нещо фрапиращо между разхода на двата мотора освен въртящия момент
              http://nissan.testdrive.bg/model/terrano-i-wd21.html
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #8
                От: сбогом на Нисана

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Като гледам това няма нещо фрапиращо между разхода на двата мотора освен въртящия момент
                http://nissan.testdrive.bg/model/terrano-i-wd21.html
                Ше се сетиш. А малко ли е? На джипките им трябва предимно въртящ момент. Питай ме като се кача от дизела (около 310Нм) на нещо бензиново под 3 литра, какво е усещането. Едното върви на ниски, другото трябва да го сръчкаш яко, за да се помръдне.

                ПП: Има модификации с 2.4 и с повече кончета. 101, както са на тая страница, не са никак достатъчни за джипка с тия размери. ВЕрвай ми, разликата е очеизвадна между двата. 45 кончета и 40 нютон метра никак, ама никак не са малка разлика.

                ...виж късо терано 2 2.4 бензин, късните най-мощни модификации, що-годе биват, но аз пак си предпочитам дизеляка.
                Последно редактирано от sparkybg; 01-10-10, 21:17.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: сбогом на Нисана

                  Спарки, моята бензинка ежедневка и тя е ~300 Нм от два литра при 2400 об/мин-1

                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: сбогом на Нисана

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Спарки, моята бензинка ежедневка и тя е ~300 Нм от два литра при 2400 об/мин-1

                    А с колко турбокомпресора е бре, диване? И колко тоя двигател ще издаяни на джипка? То и правената гега на събора май е къде 400-500 (ако не се лъжа) коня от 5.7V8, ма с къф ресурс и къв момент. То подобна на тая битурбова гад, като я видях извън всичко, на стойка, ми омекнаха шенкелчетата.

                    Аз съм ти казАл кво искам. Двигател от 300ZX или предполагаемо 350ZX, дето е битурбо, ако го сложа на тераното, ш'ми дишаш прахта с алфата, с двата и литра.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: сбогом на Нисана

                      Няма проблем на жипка, щото търбото духа от 3000, пък и алфата тежи колкото един малък жип
                      ще ме издухаш ти ама през крив макарон ))
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: сбогом на Нисана

                        Не зная от къде си,но едно приятелче с което днес бяхме на разходка около паша дере,беше точно с това терано червеното от аватара ти.Ходил да го взима от Г.Оряховица или някъде наоколо не разбрах точно.Спомена че нещо са го правили и че главата е била стегната на 30кг. .Докарал го е без проблеми,а и днес си го покара доволно по пясъка,е малко бутнахме.Та не знам наистина кой ти го е правил досега.

                        Коментар


                        • #13
                          От: сбогом на Нисана

                          Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                          Не зная от къде си,но едно приятелче с което днес бяхме на разходка около паша дере,беше точно с това терано червеното от аватара ти.Ходил да го взима от Г.Оряховица или някъде наоколо не разбрах точно.Спомена че нещо са го правили и че главата е била стегната на 30кг. .Докарал го е без проблеми,а и днес си го покара доволно по пясъка,е малко бутнахме.Та не знам наистина кой ти го е правил досега.
                          Това потвърждава още веднъж, че в Горна Оряховица НЯМА добри майстори. Платих 310 лв. в сервиза "Автоекспрес" в Горна за удоволствието да я стегнат на 30 кг. и да избие след 3000 км. Затова, който няма пари да позлатява майстори да си кара простичка кола.

                          Коментар


                          • #14
                            От: сбогом на Нисана

                            Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
                            Това потвърждава още веднъж, че в Горна Оряховица НЯМА добри майстори. Платих 310 лв. в сервиза "Автоекспрес" в Горна за удоволствието да я стегнат на 30 кг. и да избие след 3000 км. Затова, който няма пари да позлатява майстори да си кара простичка кола.
                            Че тя и твойта беше простичка. Няма нищо сложно в тоя двигател, ама съвсем нищичко. Двигател хвърля гарнитури по следните причини (по реда на вероятностите, макар различни возила да показват различна склонност към различните точки от списъка):
                            1. Некачествена гарнитура
                            2. Крива глава
                            3. Пукната глава
                            4. Крив блок
                            5. Пукнат блок

                            Толкоз. Няма друго. А като се свали глава, редно е да се провери и блока за кривина, още повече че не е нищо сложно, бавно, и не изисква инструментариум като в NASA. Че на тоя двигател за 1500лв му се прави цял основен ремонт само с оригинални части, а е твърде вероятно дори по-евтино да излезе. С какво е сложен?

                            ...друг е въпроса че когато си намразил една кола, дали заради самата кола или заради гъзоръки "майстори", понякога решението да я продадеш все пак е добро, дори проблема да е никакъв.

                            ПП: А главата се стяга точно колкото, и по начина, който пише в сервизното ръководство, или поне в AutoData, примерно. Всичко друго са алабалистики с неизвестен резултат, освен ако "майстора" не прави по 5 такива двигатели дневно, ама се съмнявам тук да има такъв.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: сбогом на Нисана

                              Да споделя моята малка мъдрост в опита ми с колите. През последните 20 години съм притежавал и карал 7 возила: Вартбург, Рено 14, Понтиак , Олдсмобил, Опел, Субару и Нисан. Всичките малко или много съм поддържал сам. Ето накратко историята им: на Вартбурга навъртях над 100 хиляди и го продадох напълно изправен. Реното возеше добре, докато се наложи да се смени съединител. Оказа се, трябвало да се разглоби целия двигател за целта - малък кошмар. Понтиака затвърди мнението ми, че американците НЕ могат да правят малки коли. Смених го за Олдсмобил Делта - много сериозна машина с V6 3800 кубика двигател - класиката на GM, пълен автоматик, страхотна возия, като лодка. Продадох я без желание. За сметка на това, следващата - Опел Кадет возеше като каруца, но и се доказа здрав като каруца. Този мит за ръждата и Опелите не е верен, ако отделяш всяка година по един час да я намажеш с грунд където трябва. Субаруто беше първото ми докосване до японските коли и не останах очарован - сложно устройство, скъпи части, пълна с недомислици, чупеше се всяка седмица. Това се дозатвърди от Нисана, който бе пълен с компютри, датчици, вакууми и прочие. Това прави откриването и отстраняване на елементарни проблеми трудно, а липсата на кадърни майстори в района превръща ремонта й в един скъп кошмар. Само за пример - неравномерен празен ход на Нисана. След обикаляне по сервизи и пръснати пари, след всякакви приказни предложения от майстори за ремонт на двигател, бутала, клапани и прочие накрая сам се хванах да открия проблема. Оказа се дефектна EGR клапа.

                              Та, опитът ми показа, че колкото по-проста е една кола, толкова по-малко ядове имаш с нея. И в интерес на истината, точно немските "кокошарници" Вартбург и Опел са ми служили най-вярно при сериозна ежедневна експлоатация (общо над 180 хиляди километра). По тях съм сменял само дребни неща, като съединител, лагер, шарнир, нищо повече. Лесни за ремонт и поддръжка, и най-важното - малко ядове!
                              Последно редактирано от newage; 04-10-10, 17:33.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X