Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Май се Харесахме :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Май се Харесахме

    Скоро не съм писал по темата но това е ,че нещо бях го закъсал здраво със здравето .Както споделих в темата "какво направих днес за любимата Витара" отворих и изчистих радиатора .Работата е много пипкава и трябва да се работи с повишено внимание.Съсипах една много стара стоманена ролетка за да мога да почистя ламелите като хората .След цялото чистене което при мен отне един ден игра , намазах хубаво със силикон и лека полека почнах да прибирам крачета ,за съжаление снимки от тогава нямам.......
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0120.jpg
Прегледи:2
Размер:131.2 КБ
ID:5275638
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0119.jpg
Прегледи:2
Размер:137.1 КБ
ID:5275639

    Тия дни реших да махна мокета и се откриха доста изненади .Оказа се ,че колата никога не е кърпена и като се заиграх с чука се показаха доволни дупки.Тези дни благодарение на колега Тигъра за телоподаващото и съветите ще я изкърпя .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0146.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5275643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0147.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5275642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0148.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5275641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0143.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5275640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0145.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5275644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0144.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5275645

    Понеже търся от доста време някакво нестандартно решение за бронята и още не съм го измислил а господата полицаи почнаха много да ми се карат защо нямам броня се наложи набързо да сгъна 1 тръба :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0142.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5275662Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0149.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5275658

    Давайте съвети какво да правя пода след като го изкърпя.Компонентното 3в1 грам не ми харесва . Засега в главата ми е да да изкърпя качествено след това да изтъркам всички ламарини отвътре и отвън да намажа с грунд отгоре 2 мм Body 910 и после боя.Цялото гниене е от проклетия мокет който задържа влага и от там ламарините дават фира .
    Трябва ми и някаква идея каква изолация да сложа по купето защото мокета никога няма да го сложа с неговата изолация .Искам принципно да облека целия под в алуминиев рифел хубаво и оплътнено хванат от всякъде така , че да може да се мие с маркуча без проблеми...... Незнам дали пътя по който съм тръгнал да правя нещата е най-правилен.Моля ли патилите да казват
    Последно редактирано от Людмил Кюковски; 09-05-11, 00:51. Причина: корекция
    Лудак

    Коментар


    • От: Май се Харесахме

      Обърни внимание на местата където ляга купето на тампоните, ако трябва подсили и от долу.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • От: Май се Харесахме

        Аз лично от 910-ката не съм доволен - половината Шатъл го мазахме с такова, опада.
        Витарата я плесках експериментално, на някои места с грунд, отгоре с 930 на 3 пласта (много рядко най-отдолу и по-гъсто следващите 2 слоя) - засега държи, ама и не съм я тормозил много.
        На по-скритите места, на които няма директно блъскане на кал и друга гняз от гумите - само с Протекта - засега си е там. Между другото, където е с Протекта се мие много по-лесно и не задържа кал.

        Препоръчваха ми Боди 950, но когато ми трябваше, нямаше никъде по магазините, та не съм пробвал. Има някакви двукомпонентни, които стават като оригиналното покритие, а то е адски яко, но така и не разбрах какви са точно, ако някой знае да подскаже, че ми е интересно.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Май се Харесахме

          Човек да го е страх да повдигне мокета... Моята съдба е същата идния месец. Успех Людмиле.

          Коментар


          • От: Май се Харесахме

            всички заварки ги мажи с 999 и то здраво да не ти се свиди макар че кутияте е 10 лв , от него по гъвкаво и здраво няма , няма чистене после от ламарината
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: Май се Харесахме

              По опита ми през последните 5 години показва че Боди каквото и да лепнато на гола ламарина и отгоре незащитено с боя пада !
              Лудак

              Коментар


              • От: Май се Харесахме

                То пък като го защитиш с боя, че няма да падне...
                има лесно, мацай отдолу гринд и отгоре Боди.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Май се Харесахме

                  Това и ще направя пък ако не държи догодина ще бутна всичко и ще пробвам друго
                  Лудак

                  Коментар


                  • От: Май се Харесахме

                    Не съм писал скоро а пък има интерес към нещата които са ми в главата
                    През последната година :

                    Изкърпихме се но наполовина ,задната част след 2-те предни седалки не съм я пипал защото ще я махна изцяло(чудесно ремарке става от нея) .
                    Двоумих се какво точно искам от тая кола и в крайна сметка реших ,че са ми прекалено много колите и като цяло ще бъде един експеримент .Задни седалки,мокети,гадното пластмасово барче ,тапите от пода .... всичкото беше разкарано .Сега и от вътре спокойно се минава с водоструйката
                    Една година близо претърпя много зверско каране от моя страна ,че даже се чудя как още всичко по окачването е здраво и защо още предния диф и хлопащите карета са цели
                    Мотора естествено е го докарах до поочти тотал .Автоматичната кутия се оказа мнооого ама много здраво животно което наистина си заслужава !

                    Още от миналото лято исках да сменя мотора с нещо по сериозно защото все коне не стигат .Мислех си че мотор се слага ей така избираш най-мощния с най-много коне и въртящ момент и плескаш в коша .Е купих един но пък после се оказа ,че няма как да влезе ,купих втори то пък се оказа че е прекаленно тежък и автомат за него няма ,третия мотор ми беше най на далавера шот ми излезна 100 евро с почерпката да ми го докарат от Германия ,няма начин да сложа VR6 с турбо на джип...... чак толкова луд не съм .... отнесоха го като топъл хляб преди 2 седмици .
                    Почнах да търся C20ХЕ мотор ,обиколих цяла България ...... читав няма !!!Турбинирано XE на Витара........ това бе истината за мен!!!Е да ама опелджиите категорично отсякоха "XE с турбо в джип НЕЕЕ!!!"


                    Сега :
                    Сега....... благодарение на Евгени-evgeniml се сдобих с C20NE + желания от мен автомат ...... УРА .Двигателя е на много малко километри с по съвременна електроника което е една разправия по малко да разкарам делкото
                    Днес беше демонтажа на електроника която се оказва с мноу жици и то предимно за автоматика ........
                    Утре ако е хубаво времето и двигателя със скоростите ще излезе на слънце

                    Следващите няколко месеца :
                    Малко разреждане на мотора с две метални гарнитури ,оригинално е със степен на сгъстяване 9.1:1 (принципно може и така) но ще я докараме към 8.5:1 .Монтаж на подходящо турбо K 16 (има страхотно развъртане в ниските още).Изработка на изходящ колектор с фланец за K 16 .Има и още много други клезотийки но едни ще бъдат изработвани а други ги чакам от ебей .

                    Догодина ще напиша пак какво се случва около Витарата засега толкоз

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:053012174442.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5379855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:053012174421.jpg
Прегледи:1
Размер:216.5 КБ
ID:5379854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:053012174355.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5379853
                    Лудак

                    Коментар


                    • От: Май се Харесахме

                      Така, така....... ШЪ Стани МашинЪ, Чо'ече!!
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Май се Харесахме

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Това с минутата след гасене ако го направиш-ще береш ядове зимата. Освен ако не си сложил голяяям акумулатор.
                        По-добро е заедно с гасенето на двигателя да се гасят и фаровете, а за светването-може всякак, най-простото е зумер който се управлява от някакво реле за време-като завъртиш контакта след ..секунди да изпищи за да те подсети да пуснеш ламбите. И друг зумер-има ги масово-за подсещане за гасене.
                        Всичко това може да се направи и автоматично с електроника, но тук нагазвам в непознати за мен територии. Знаещите да кажат-Тефчо, Спарки... Има и други, но сега само за тях се сещам.
                        Колега първо честито за доброто класира в Нова Черна. Имам едно питане как реши проблема с мокренето на кабели? че при една такава ситуация започвам да прекъсвам и т.н. моля за съвет ако можеш да помогнешНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1720991.jpg
Прегледи:2
Размер:263.6 КБ
ID:5382785
                        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X