Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Май се Харесахме :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Май се Харесахме :)

    Откакто ми откраднаха зимата хубавицата ми (Витарата) , смених около 5 джипки (Витарници Самурайчета и една Фероза ) и все нещо не се чуствах "комфорно" в тях.Днес с жената и една нейна приятелка бяхме решили да "разчупим" и да се разходиме из Пловдив , Асеновград и околието.Както си карах Голфу към Асеновград се сетих че тези дни гледах една Витарка автоматик от Пловдив и си викам на акъла "хайде да разгледаме околията пък после ще видя Гнилоча " . Разходихме се и към 16 ч. отидохме да видиме Витарката , покарах я естесвено след което ми дойде още жаление да я покарам и карам и карам абе общо взето я тествах 1 час , та накрая така стана че решихме и да се вземеме
    Витарата е 1,6 8в автомат 91 г . ел.пакета и т.н . Има офроад окачване правено от Боби (off-extreme) но за него по-късно през деня ще говоря че съм змазан и ще лягам
    Прикачени файлове
    Лудак

  • #2
    От: Май се Харесахме

    Честита да ти е, дано да няма съдбата на стараата, и много любовни моменти...
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #3
      От: Май се Харесахме

      Честито и от мен. Нали знаеш,старата любов ръжда не хваща...със здраве.

      Коментар


      • #4
        От: Май се Харесахме

        Що не звънна, като си бил наоколо.
        Щях да дойда ескорт на витарката.

        Коментар


        • #5
          От: Май се Харесахме

          Честито и от мен,чакаме снимки на светло.
          http://vbox7.com/play:398e8b82

          Коментар


          • #6
            От: Май се Харесахме

            Като се наспиш, направо бягай за едно гуми, че ей на, вече заваля и дъждец, тъкмо време за Витари
            и си сложи поне едно ключе някъде!
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Май се Харесахме

              в момента е с 235/60/15 BFG хасфаловтови на магистралата се държаха много добре , сега ще ходя да ги покалям и да видя как се държи това окачване , че нещо ме съмнява
              Лудак

              Коментар


              • #8
                От: Май се Харесахме

                Опитах се да ги позакалям хасфалтовите гуми но с Т/А гуми нерискувам да затъвам
                Прикачени файлове
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  От: Май се Харесахме

                  Радвам се, че автопарка с Витари - автоматички се увеличава! Честито, със здраве и много километри! Ако се грижиш подобаващо за автомата, няма да те остави.
                  Поздрави
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Май се Харесахме

                    Естесвено както всяка кола втора употреба и тази си има своите кусури , ще ги отбележа като точки :
                    1т.Гюрука е здрав но страничните "прозорчета" са за смяна (трябва да намеря къде да ми ги направят)
                    2т. Даде ми 15.л /100 км(ГАЗ) разход с 110 км/ч на магистралата
                    3т. Исках на магистралата да я карам с 120км/ч но стана невъжмоно , след 110км/ч почва да се тресе ужасно
                    4т.При скорост над 80 км/ч при рязко отнемане на газта се чува един ВОЙ след което се успокоява ,
                    Боби (офф-екстрийм) е човека който е правил окачванено и е казал на бифшия собственик че било нормално след лифтване!!!!!
                    5т.ОКАЧВАНЕТО : Отпред амове Monroe 4x4 и подложки които грам не ми харесват ,задните амове не са Опелови(поне според мен ) а имат голям ход ,пружините не са Варбургови което ме води на мисълта - от какво са !!!!
                    Доста я разчекнах на една бабуна , исках да видя ходовете горе долу и като слезнах изненадааааааааа ....... задната пружина и оставаше около 1 сант и щеше да излезе .Както я бях "разпънал" на бабуната исках да погледна задния кардан но не ми се каляше да лягам под нея , но така "изкълчено" погледнато ми се стори че няма фланец на кардана !!!
                    6т.Вчера на ГТП задните спирачки показаха доста лоши резултати което ме подцети да погледна дали има подложка на А-рамото и се оказа че няма , ще направя ревизия на задните спирачки и ще направя тест пак на машина и ако не подложка на А-рамото
                    7т. На места отдолу купето е ръждъсало и ще се наложи тръкване и боядисване с нещо !?!? , може да се наложи и кърпене на 1 място с диаметър 5 санта (много е изтъняла ламаринката)

                    Това е за в момента други "кусури" няма . Естесвено искам вашето мнение колеги по-всички от мен описани точки , пък почерпките То е ясно ще има БИРИ И БИРИ И БИРИ И БИРИИИИ
                    Лудак

                    Коментар


                    • #11
                      От: Май се Харесахме

                      Никой неще да пише тук тогава и аз нема пък
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Май се Харесахме

                        Какво да ти пишем? Всичко вече е писано, трябва да се разтърсиш.
                        Все пак:
                        1-Не знам, моята е с цяло купе.
                        2-и моята си гори толкова, ама съм с големи гуми, и тежки железни фланци. И спирачките леко задържат, та няма никак инерция. А със 110 я карам много рядко, просто това е края на възможностите на моят астматик
                        3-За тресенето над 110-дали няма дисбаланс в някое колело, или просто натрупана кал по вътрешната страна на джантата. Страдал съм от това, макар, че на мен започваше да тресе при 70... Но за всяка отделна буца кал и километрите са различни. Може и съвсем да не е това причината, просто това ми дойде най-напред на ума.
                        4-Нямам си идея, ама воят е многлик, може да е от сто неща, това трябв ада си го откриеш сам. Моята е с лифт отпред 55 мм, и отзад колкото дойде с вартбурговите пружини. Никакъв вой не чувам при отпускане на педала, освен воят на гумите, ама той си заглушава почти всики други шумове.
                        Сетих се за нещо възможно-провери си каретата на задния кардан. има някакви съмнения там.
                        5-Ако пружината не излиза и амортисьорите са добре-аз не бих ги пипал. Като сложиш по-къси амортисьори вярно пръжината няма да иска да излиза, но и ще си намалиш хода на моста. А той е важен ако ще се гевезиш извън пътя. Пружините де не ти пука от какво са, щом си вършат добре работата...Фланец на кардана не е нужен, макар и да не пречи да го има. Чертежи ще намериш в темата за повдигането на витара къса база от Славин. Всичко е точно като размери, остава да си ги изработиш и монтираш.
                        6-погледни какво е положениет отдолу-на моята "кантара си е запечен, и няма значение дали има или няма подложка на А-рамото-все не работи. Е, спирачките ми не са най-доброто, ама не мисля и да се занимавам. За твоята-ти си решаваш.
                        7-Решението е изцяло твое. Аз не се занимавам с глупости...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Май се Харесахме

                          да ти е честита пич!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Май се Харесахме

                            Колега , мерси за изчепателните отговори , от всичките проблеми най ме притесня този вой при отпускане на педала , много ме съмнява да е раздатката ще почвам да го нищя проблема !
                            П.С на 2 и 3 Октомври ако идваш за съзтезанието в Нови Искър бирите са от мен
                            Лудак

                            Коментар


                            • #15
                              От: Май се Харесахме

                              Няма да идвам, че съм далеч и зает.
                              Ама бирите си ги запазвам и ще си ги търся, да знаеш... Все някога и някъде ще се засечем...
                              Майтап, раздвам се,ч е съм помогнал.
                              Относно воя-преди години имах Москвич. И при него така-като отпусна газта над някаква определена скорост(вече не си спомням) и започваше да тресе и издава гадни звуци. Понеже обичам сам да си ремонторам колите, а тогава бях още съвсем новобранец-доста се полутах докато открия, че причината била в износено каре на кардана... Та виж най-напред там, това поне е супер лесно. ПОсле бих се усъмнил в лагери на задния мост, ако моста е останал без масло, или е пресечено и не стига до лагерите-като се износят пак може да вие...
                              Дано да не е раздтака, че свалянето става заеднос кутията, а двете заедно тежат пущините. Ама не е проблем де-аз за една година вече два пъти го играх това упражнение. Хубавото е, че кутията се държи към мотора само с 4 болта сравнително лесни за работа. И два на стартера разбира се. Ама пак си е труд и играчка. Дано да не е от раздатката.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X